WYCIECZKA EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZA DO DZIEWINA

niedziela, 20 listopada 2022

W dniach 15, 16.11.2022r. uczniowie klas 2a, 2b, 2c i 3a wybrali się na wycieczkę do Regionalnego Ośrodka Edukacji w pięknej i malowniczej miejscowości Dziewin. 
Wycieczka miała charakter ekologiczny.
 
Na miejscu, pod okiem pana leśnika, udaliśmy się na spacer ścieżką przyrodniczą, wiodącą przez piękny las. Podczas zajęć w terenie zobaczyliśmy stare koryto Odry, dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta żyją w okolicznych lasach, jak rozpoznać ich tropy oraz jak mądrze należy dokarmiać zwierzęta zimą. W czasie spaceru podglądaliśmy przyrodę za pomocą lornetek. To była niezła frajda. 
Po powrocie ze ścieżki czas aktywnie i edukacyjnie spędziliśmy wykonując doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze, dzięki którym dowiedzieliśmy się jak ważne jest dbanie o środowisko, gdzie najbardziej jest zanieczyszczona gleba oraz jak wygląda smog i kiedy jest go najwięcej. 
Takie zajęcia kształtują postawy proekologiczne uczniów wobec środowiska przyrodniczego i mają na celu wyrabiać emocjonalny stosunek do własnego regionu, umożliwiać poznawanie krajobrazu, historii i przyrody najbliższego otoczenia. 
Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.
Po więcej zdjęć zapraszamy na https://www.facebook.com/sp3polkowice

red. sp3_marcin_janiszewski

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: