Bo w Internecie najważniejsze są słowa i wyobraźnia

wtorek, 6 lutego 2024

„Bo w Internecie najważniejsze są słowa i wyobraźnia”

Leon Janusz Wiśniewski

6 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Nowoczesne technologie to codzienność w edukacji szkolnej. Na co dzień korzystamy z telefonów, tabletów i komputerów, serfujemy w sieci w poszukiwaniu informacji, korzystamy z różnych programów i aplikacji. Internet oferuje ogromne możliwości, ale jest to także miejsce, gdzie można napotkać różne zagrożenia. By ich uniknąć trzeba stale przypominać o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhijrsEnZxMArvdLarH45-68clKMtYC9ThFXKhgWQX746WSl29O61bjAAxjz7EolNpkbUmyN-83r4jLo_QQ3aAd3pjnqjmUEZNHN9XsjaU_ffWTc7fcg4xC5dBlnljYmDQAWRn89pxyDGkO/s1600/plakat.jpg

Przy tej okazji proponujemy Wam kilka książek o tej tematyce. Znajdzie się coś zarówno dla starszych, jak i młodszych czytelników.

W szkole zostaje ogłoszony konkurs. Rywalizacja jest bardzo zacięta, bowiem nagroda jest wielce atrakcyjna - wyjazd zagraniczny. Rafał opowiada dramatyczną historię Marczuka, młodego człowieka, który w czasie wojny pomagał ukrywać Żydów i zginął w czasie Powstania Warszawskiego. Tak naprawdę kradnie pomysł Adama na wypromowanie sylwetki miejscowego bohatera, dawno zapomnianego przez wszystkich.  O Marczuku się mówi w sieci i w mediach. Kim jest Marczuk? W tle Facebook, druga wojna światowa i pytania o prawdę.

https://s.lubimyczytac.pl/upload/books/5067000/5067269/1068204-352x500.jpgJedna z dziewcząt  organizuje w szkole konkurs na najbrzydszą dziewczynę w szkole. W facebookowym głosowaniu  Mireille, Astrid i Hakimie przyznano im tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta. Są oficjalnie najbrzydszymi dziewczynami w szkole. Ale czy to oznacza, że mają siedzieć i rwać włosy z głowy? Wpadają na wspaniały pomysł: wsiadają na rowery i wyruszają na wielką wakacyjną wyprawę. Kierunek: Paryż.

Pewnego dnia Monika otrzymuje e-maila, który chyba miał trafić do kogoś innego. Dziewczyna odpowiada na wiadomość i rozpoczyna korespondencję z intrygującym Gagatkiem. Kto kryje się za tajemniczymi e-mailami i dlaczego napisał do Moniki?