"NOC W SZKOLE"

poniedziałek, 29 stycznia 2024

Trzy klasy postanowiły rozpocząć ferie zimowe od spędzenia nocy w szkole.

Klasa 6b, pod opieką Pani Dyrektor - Adriany Ciupki - w murach budynku przy ulicy Ociosowej oraz klasy 2a i 3c, pod czujnym okiem wychowawców: p. Moniki Koncur i p. Agaty Kusiak oraz p. Zuzanny Szczęsnej, w budynku przy ulicy Kominka. 

Przygoda młodszych uczniów rozpoczęła się wyjściem do polkowickiego kina na seans pt.: "Akademia Pana Kleksa". Później, już w szkole, czas upłynął wszystkim na zabawach integracyjnych oraz grach sportowych. 

U starszych był tenis stołowy, siatkówka, rzuty piłką lekarską i biegi z przeszkodami.

U młodszych głównym wydarzeniem była gra terenowa "22 zadania", podczas której, w całkowitych ciemnościach, tylko z pomocą latarek, dzieci szukały zadań, które zaliczały przed komisją. Musiały np. policzyć lampy na korytarzu, odszukać w bibliotece konkretną książkę, zaśpiewać piosenkę lub udawać malutkie kotki... a wszystko to w kilkuosobowych drużynach.

U starszaków ważnym momentem było świętowanie Urodzin jednej z dziewcząt. Koledzy i koleżanki przygotowali Lence miłą niespodziankę. U starszych również była zabawa w ciemnościach, polegająca na próbie przemknięcia obok czuwającego opiekuna.

Na zakończenie nocnych harców, gdy sale szkolne zamieniły się już w sypialnie, zarówno starsi, jak i młodsi zrobili sobie "salon piękności i relaksu" - z kolorowymi maseczkami na twarzach wsłuchiwali się w dźwięki kojącej, wyciszającej muzyki.

Był to idealny sposób na zakończenie dnia pełnego emocji i wrażeń. A rano, gdy nadszedł czas rozstania, wszyscy życzyli sobie wspaniałych, pełnych przygód i bezpiecznych ferii zimowych. 

To była fantastyczna przygoda, dzięki której uczniowie jeszcze bardziej się zintegrowali i zacieśnili wspólne więzi.

red. sp3_marcin_janiszewski

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: