A- A A+

Klasa „0” – „Motylki” również wzięła udział w  Europejskim Tygodniu Kodowania (CodeWeek) oraz w wyzwaniu „Cała Polska programuje”, które odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. W ramach wydarzeń dzieci uczyły się kodować na różne sposoby, wykorzystując różne pomoce. Między innymi, programowały trasę po zdrowie, grały na kubeczkach według zakodowanych symboli, rysowały według ustnego kodu, tańczyły według stworzonego kodu, odkodowywały obrazy oraz wykonały wiele, wiele innych działań (#ZaprogramujZdrowie, #MuzycznyKod, #RysujęMalujęKoduję, #KubeczkiOdAdoZ, #ZakodowaneGryPlanszowe, #GestySymboleBloczki-ProgramyNaRóżneSposobyUtworzone, #PętleCzyliSzukamyPowtórzeńWŻyciu, #ZakodowaneKlocki, #KodowaneObrazy). Działania te rozwinęły u dzieci umiejętność logicznego myślenia, nauczyły je zgodnej współpracy oraz reagowania na symbole, a także wspaniale zintegrowały całą grupę.