A- A A+

Ostatni dzień roku szkolnego 2019/20 był dla społeczności szkolnej i rodziców uczniów nieco inny niż zazwyczaj. W klasach młodszych tylko dzieci z klas III i IV odebrały świadectwa i pożegnały na krótkich spotkaniach swoich wychowawców. Uczniowie pozostałych klas I- VII uczestniczyli w spotkaniach z wychowawcą w formie zdalnej, a świadectwa odbiorą w terminie późniejszym. Uczniowie klas VIII spotkali się z dyrekcją szkoły i wychowawcami na uroczystości pożegnania absolwentów. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk wiceburmistrza Gminy Polkowice, pana Wojciecha Marciniaka, dyplomy i nagrody rzeczowe. Odebrali je: Julia Latos, Mateusz Melnyczuk i Natalia Zaucha. Puchar i nagrodę za tytuł Najlepszego Sportowca Roku otrzymała Julia Latos. Uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce i sukcesy w konkursach nagrody wręczyła pani dyrektor Elżbieta Kich-Wiśniewska, która również skierowała do absolwentów słowa pożegnania i życzenia dostania się do wymarzonych szkół oraz udanych wakacji.

Wszystkim uczniom naszej szkoły dyrekcja i nauczyciele życzą
odpoczynku, wielu wrażeń i bezpiecznego korzystania z uroków wakacji.

trophy 153395 960 720

Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk ogłosił oficjalne wyniki współzawodnictwa szkół. Współzawodnictwo obejmuje 10 najwyżej punktujących dyscyplin. Wśród 474 sklasyfikowanych szkół  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (kl. VII i VIII) zajęliśmy I miejsce.

Najwyżej punktowane dyscypliny:

• Koszykówka 3x3 dziewcząt
  • Koszykówka 3x3 chłopców
  • Liga lekkoatletyczna dziewcząt
  • Liga lekkoatletyczna chłopców
  • Koszykówka dziewcząt
  • Siatkówka chłopców
  • Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt
  • Sztafetowe biegi przełajowe chłopców
  • Szachy
  • Tenis stołowy chłopców

W Igrzyskach Dzieci (kl. IV-VI) zajęliśmy IV miejsce.

Najwyżej punktowane dyscypliny:

• Minikoszykówka dziewcząt
  • Koszykówka 3x3 dziewcząt
  • Pływanie chłopców
  • Minikoszykówka chłopców
  • Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt
  • Sztafetowe biegi przełajowe chłopców
  • Tenis stołowy chłopców
  • Szachy                                                                                                                           Serdecznie gratulujemy.

podróż

Nadchodzą wakacje i pewnie macie już swoje plany. Kiedy tworzyliście alfabet podróżnika, przy literze K wielokrotnie pojawiała się książka. Bardzo nas cieszy, że wśród wielu potrzebnych rzeczy, w walizce znajdzie się dla niej miejsce. Przedstawiamy Wam Złotą listę Książek, którą tworzy Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom. Obecnie Złota Lista liczy ponad 350 tytułów – zarówno uznanych klasyków literatury polskiej i światowej, jak i nowości wydawniczych z ostatnich lat. Koniecznie tam zajrzyjcie! Książki są podzielone na kategorie wiekowe i tematyczne, więc łatwo będzie coś ciekawego znaleźć.

Złota lista

Żegnamy się z Wami, życzymy udanych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Nauczyciele bibliotekarze

lista

Miło nam poinformować, że Amelia Omińska z klasy VII c została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Dzieci Bajki Piszą”. Napisała bajkę, której będzie można wysłuchać na stronie

Zajrzyjcie i posłuchajcie też innych nagrodzonych bajek.

UWAGA RODZICE UCZNIÓW

Uprzejmie informujemy,
że w miesiącu sierpniu 2020 r.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach
organizuje półkolonię dla uczniów  klas I-VIII ze szkół podstawowych,
dla których organem prowadzącym jest gmina Polkowice
Turnus  – w terminie 03.08.2020r.  do  14.08.2020r
 Zajęcia  odbywać się będą w godzinach od 800 do 1500,

Kartę kwalifikacyjną można pobrać w sekretariatach lub na stronach internetowych szkół.

Wypełnioną kartę kwalifikacyjną należy złożyć do piątku 26 czerwca 2020 r. w sekretariacie macierzystej szkoły dziecka.

Karta na półkolonie     Oświadczenie o stanie zdrowia dziecka