A- A A+

Plakat promujacy dzień życzliwości

To niezwykłe święto obchodzone jest od kilkunastu lat na całym świecie. Niezwykłe, bo obchodzić je może każdy z nas, bez względu na wiek, pochodzenie czy poglądy. I to na różne sposoby. Czasem wystarczy uśmiech albo niewielki gest. Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych. Jego idea tak się rozrosła, że z czasem zawitał aż do 180 krajów. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku. Nie możemy obchodzić tego dnia w szkole, więc wysyłajcie w świat życzliwe uśmiechy, piękne słowa i czerwone serca. Powiedzenie mówi: „Jedno ciepłe słowo potrafi ogrzać trzy zimowe miesiące”. Rozejrzyj się wokół. Może ktoś czeka, żebyś wyciągnął do niego życzliwą dłoń.

W tym dniu proponujemy wam zabawę: przyślijcie życzenia dla biblioteki szkolnej lub dla książki - zabawne, oryginalne, niepowtarzalne.

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.