A- A A+

Dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 i Nr 4 w Polkowicach w czasie ferii zorganizowano półkolonie zimowe. Okres pandemii wymusił na organizatorach zmianę formuły wypoczynku tym razem brakowało zajęć integracyjnych, międzygrupowych projektów, zawodów oraz wspólnych pokazów i występów. Wszystkie zajęcia odbywały się zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS. Półkoloniści brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z zajęć rekreacyjnych, zajęć rozwijających umiejętności plastyczne oraz zajęć o charakterze profilaktycznym. Pierwszy tydzień zdominowały zajęcia plastyczne: tworzenie grupowego plakatu, pejzaży zimowych, prac konkursowych o św. Sebastianie czy warsztatów zdobienia ramek i skrzyneczek na skarby. Uczestnicy brali udział również w zajęciach w pracowni ceramicznej. Oczywiście nie obyło się bez zabaw ruchowych w sali gimnastycznej czy zabaw na świeżym powietrzu. Na uatrakcyjnienie pobytu dzieci na półkolonii wpłynęło wzbogacanie programu zajęć o aktywne formy wypoczynku - zajęcia na basenie. Drugi turnus półkolonii również obfitował w szereg atrakcyjnych zajęć i warsztatów z wykorzystaniem długopisów 3D, warsztatów rękodzieła: tworzenie biżuterii, lampionów, zabawek z recyklingu. Zaproponowane dzieciom formy aktywności pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu, zachęcającego do rekreacji, zabawy i aktywnego spędzania czasu wolnego. Mimo licznych obostrzeń organizatorzy zadbali o to, aby nawet w czasie pandemii dzieci doświadczyły radości w zabawie z rówieśnikami.

Adriana Ciupka

Uczniowie klasy "0" przystąpili w tym roku szkolnym do realizacji programu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". W jednym z modułów programu dzieci wykonywały zadania dotyczące zdrowia i jego ochrony - obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk, poznawały owoce i warzywa, spotkały się ze szkolną pielęgniarką, a także, własnoręcznie, wykonały pyszne sałatki owocowe i warzywne. Wszystkiemu oczywiście bacznie przyglądał się grupowy Miś Stefan, który jest głównym bohaterem każdego działania. Po wykonaniu wszystkich zadań Motylki otrzymały Dyplom

Zdjęcie dyplomu

Zapraszamy do galerii

Klasa 6H wraz z wychowawcą zaprasza do obejrzenia prezentacji przygotowanej w ramach klasowego projektu walki z hałasem. Zebraliśmy informacje czym jest hałas, jakie powoduje problemy, dlaczego warto pracować w ciszy i co my możemy zrobić, żeby było ciszej w klasie. Mamy nadzieję, że nasza praca przyda się też innym.

Klasa 6H z p. Edytą Kocaj

Klasa 6H z p. Edytą Kocaj

(youtube}xXuhmwm11w8{?youtube}

Plakat promujacy dzień życzliwości

To niezwykłe święto obchodzone jest od kilkunastu lat na całym świecie. Niezwykłe, bo obchodzić je może każdy z nas, bez względu na wiek, pochodzenie czy poglądy. I to na różne sposoby. Czasem wystarczy uśmiech albo niewielki gest. Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych. Jego idea tak się rozrosła, że z czasem zawitał aż do 180 krajów. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku. Nie możemy obchodzić tego dnia w szkole, więc wysyłajcie w świat życzliwe uśmiechy, piękne słowa i czerwone serca. Powiedzenie mówi: „Jedno ciepłe słowo potrafi ogrzać trzy zimowe miesiące”. Rozejrzyj się wokół. Może ktoś czeka, żebyś wyciągnął do niego życzliwą dłoń.

W tym dniu proponujemy wam zabawę: przyślijcie życzenia dla biblioteki szkolnej lub dla książki - zabawne, oryginalne, niepowtarzalne.

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.