A- A A+

Land art to dziedzina sztuki, którą poznaliśmy już we wrześniu, dzięki uczniom klas 4. Wszystkich, którzy nie mieli okazji zobaczyć ich prac, zapraszamy tutaj. Tym razem czas na dzieła uczniów klasy 6h i 6f.  Zapraszamy do fotogalerii!

E.R.

Nasza Szkoła, która promuje zdrowie i bezpieczeństwo w czasie wakacji  w dniach 14-15 czerwca 2021 r. we współpracy z Komendą Straży Miejskiej w Polkowicach przeprowadziła egzamin na kartę rowerową. Kartę uzyskało 82 uczniów Naszej Szkoły, wszystkim gratulujemy i zachęcamy do aktywnego wypoczynku w trakcie wakacji.

P.S. Pamiętajcie o kaskach

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU  PLASTYCZNEGO

„RECYKLINGOWA ZABAWKA”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Recyklingowa zabawka”. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych.

LAUREACI KONKURSU W KATEGORII KLAS O - I:

I miejsce - Olaf Markowski,  kl. 0

II miejsce -  Martyna Kardyś,  kl. I b

III miejsce - Bartosz Janecki,  kl.  I c

Wyróżnienia:

Naomi Janik - I a

Hanna Nalepa - I b

Kaja Mazur - I b

LAUREACI KONKURSU W KATEGORII KLAS II –III:

I miejsce Xawier Szczerbina z kl. II a oraz  Katarzyna Trybka z kl.  III a

II miejsce Magdalena Miśtak oraz Natalia Wojnarowska z kl.  III c

III miejsce Natalia Garlińska, Bartosz Sobczyk oraz Jakub Dąbek z kl. III c

Wyróżnienia:

Lena Kulczyk - III c

Kamil Jabłko - III c

Krzysztof  Włoskowicz  - III c

Wojciech Małagowski  -  III c

Nagrody i upominki dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Uczniom wręczono pamiątkowe

EKO - MEDALE wykonane przez wychowawców świetlicy.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Zapraszamy do fotogalerii.

W ostatnich miesiącach na godzinach wychowawczych przeprowadzone zostały debaty uczniów na temat wpływu hałasu na zdrowie człowieka. Uczniowie zaproponowali wiele bardzo różnorodnych pomysły na zlikwidowanie hałasu w czasie lekcji. Powstała dłuuuuuga lista propozycji, a na niej między innymi:

• uczyć porozumiewania się szeptem
  • wprowadzić na lekcji  zabawywyciszające
  • utworzenie kącika ciszy na korytarzu, gdzie uczniowie mogą poczytać, zagrać w szachy gry planszowe
  • zorganizowanie w trakcie przerw prostych gier sportowych, np. guma
  • udostępnienie stołów do ping ponga
  • zamontowanie urządzenia do pomiaru decybeli na korytarzu
  • zabawa w króla ciszy
  • przeprowadzenie warsztatów z uczniami o szkodliwości hałasu.
  • wygłuszenie ścian i sufitów w szkole
  • zmniejszenie liczby osób w klasach
  • unikanie skupisk na korytarzach - wypuszczanie uczniów na dwór przy sprzyjającej pogodzie
  • ściszenie głosu przez nauczyciela prowadzącego zajęcia
  • wprowadzenie krótkiej pauzy relaksacyjnej w czasie lekcji (np. gimnastyka śródlekcyjna)
  • aktywne przerwy (np. dostęp do sprzętu sportowego w sali gimnastycznej lub na dziedzińcu szkoły) w celu odreagowania emocji
  • pozwolenie uczniom na założenie słuchawek i słuchanie muzyki na niektórych lekcjach (np. plastyki)
  • noszenie słuchawek podczas słuchania muzyki na przerwie
  • gry zespołowe w ciszy
  • ogłoszenie godziny ciszy
  • granie w gry planszowe
  • zamiana dzwonka na melodię
  • Puszczanie na przerwie z głośników wolnej melodyjki, ponieważ gdy ludzie słyszą wolną muzykę, to automatycznie się wyciszają
  • wprowadzenie sygnalizatorów hałasu
  • hasło rozwieszone na korytarzach ,,Nie krzycz, tylko powiedz”
  • przeprowadzenie konkursu na najcichszą klasę w szkole
  • ,,Samokontrola każdego z nas to klucz do sukcesu. Zachowanie jednostki ma ogromny wpływ na lekcję”

Które sposoby sprawdzą się w waszych klasach? Zachęcamy do przetestowania ich w maju i czerwcu.

Pomysły na zlikwidowanie hałasu klasy 5b   Pomysły na zlikwidowanie hałasu klasy 7e

Od 15 maja 2002 r. w Polsce, co roku,  obchodzone jest święto przyrody i ekologii znane pod nazwą Dzień Polskiej Niezapominajki. Dzień ten  ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska. To święto niesie też przesłanie "nie zapomnij o mnie" – czyli nie zapominaj o przyrodzie, szanuj ją i dbaj o nią, nie zapominaj również o swoich bliskich, o przyjaciołach, pamiętaj, aby być życzliwym i dzielić się dobrym słowem i uśmiechem. W naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy to święto 18 maja. Był to  „dzień niebieski”: przedszkolaki ubrane były na niebiesko, a każdy miał na głowie własnoręcznie wykonaną opaskę  z kwiatkami niezapominajki. Motylki poznały podczas zajęć znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody. Wysłuchały „Bajki o Wróżce Niezapominajce”, bawiły się, śpiewały i tańczyły przy piosence „Niezapominajki”, a także kolorowały, rysowały i wycinały kwiaty niezapominajki.

Przedszkolaki wymyśliły również swoje motylkowe ekologiczne hasło:

MOTYLKI Z SP-3

PRZYRODĘ KOCHAJĄ

SEGREGUJĄ ŚMIECI

WODĘ OSZCZĘDZAJĄ!

Motylki wzięły również udział w niebieskim Marszu Niezapominajki i ulicami miasta udały się na Rynek, gdzie, przed ratuszem, powitane zostały przez przedstawicieli naszego miasta. Motylki zaprezentowały swój okrzyk, zaśpiewały niezapominajkową piosenkę oraz wykazały się dużą wiedzą na temat ekologii, odpowiadając na liczne pytania. To był dzień pełen wrażeń i na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego Motylka.