A- A A+

W minionym semestrze odbywały się innowacyjne zajęcia pozalekcyjne pod nazwą „Mini tenis ziemny”. Aktywnie uczestniczyło w nich około trzydziestu uczniów z klas 0 - 3 podzielonych na dwie grupy wiekowe. Program zajęć bazuje na elementach ogólnoświatowej inicjatywy "Play and Stay", której ideą jest zaprezentowanie dzieciom tenisa jako dyscypliny atrakcyjnej i łatwej do nauczenia dzięki odpowiednio dostosowanemu sprzętowi: miękkim i wolniejszym piłkom, mniejszym i lżejszym rakietom, niższym siatkom, pomniejszonym kortom. Program ma na celu promocję tenisa wśród najmłodszych ale jest przede wszystkim atrakcyjną formą aktywnej zabawy dla wszystkich dzieci.

Anna Mroczko

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są rozgrywane co roku zawody dla klas I – III sprawdzające zwinność i szybkość uczniów pod nazwą Mistrz Zwinności. Polegają one na pokonaniu toru przeszkód składającego się z biegu, przeskoków, omijania przeszkód i rzutów w jak najkrótszym czasie. W zawodach uczestniczy 10  reprezentantów, każdej klasy (5 chłopców i 5 dziewczynek).  W tym roku odbyły się one 15 stycznia dla klas II i III oraz 17 stycznia dla klas I. Jak zwykle cieszyły się one dużym zainteresowaniem dzieci, wyzwoliły olbrzymią wolę walki i dużą motywację do bycia najlepszym w swojej kategorii .

A oto wyniki:

Ferster Adrian

Sobczyk Kasia

Serwiński Adam

04.03.2020 uczniowie Sp 3 w składzie: Bruno Cios, Wietuszyński Bartosz, Gracjan Pospiech, Maksym Ambroziak, Maciej Kordek, Maksymilian Wojtkiewicz, Szymon Florek, Mateusz Rosołowski zajęli III miejsce  w Finale Strefy Legnickiej w Drużynowych Zawodach Pływackich, zawody odbyły się na basenie w Chojnowie. Dodatkowo w konkurencjach indywidualnych Bartosz Wietuszyński zajął III miejsce w stylu klasycznym natomiast Bruno Cios zwyciężył w stylu motylkowym.

4 marca 2020 w czasie lekcji wychowania do życia w rodzinie klasa 5 G wzięła udział w warsztatach, pokazujących jak kreatywnie spędzić czas wolny. Uczniowie klasy 5 mieli okazję nauczyć się sztuki origami pod opieką uczniów klasy 7b - Bartosza Kędry i Marcela Zająca, którzy po raz kolejny świetnie spisali się w roli prowadzących warsztaty. Uczestnicy zajęć byli bardzo aktywni, wykazali się wytrwałością i precyzją. Zapraszamy na fotorelację!

E.R.