A- A A+

Aktualne konkursy plastyczne

  1. Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ogłasza konkurs na „Gwiazdę kolędniczą”. Oto szczegóły konkursu:

-  Pracę konkursową można wykonać indywidualnie lub grupowo.

-  „Gwiazda kolędnicza” powinna być wykonana tradycyjnymi technikami, ale bez użycia świeczek. Może być ruchoma (obrotowa).

-  Wielkość „gwiazdy” powinna mieścić się w wymiarach: średnica min 50 cm - max 120 cm, długość kija od 180 cm do 200 cm. Gwiazda umieszczona na kiju musi mieć możliwość demontażu (osobno gwiazda, osobno kij – ze względów transportowych). Prace muszą być opisane (imię i nazwisko, wiek, telefon, w przypadku pracy grupowej –nazwa szkoły).

  1. Dolnośląski Konkurs Plastyczny " Tradycje Świąt Bożego Narodzenia- termin 2 grudnia.
  2. Ogólnopolski Konkurs Na Komiks “Podróże Koziołka Matołka – Japonia”

ogólnopolski, 6-12 lat

Jak co roku Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 12 lat do udziału w konkursie na komiks. Można startować indywidualnie lub grupowo. Tematem pracy (w rozmiarze nie większym niż 10 jednostronnych kartek formatu A4 – papier) jest przedstawienie podróży Koziołka Matołka po Japonii. Na konkurs przyjmowane są wyłącznie prace papierowe. Uczestnicy konkursu muszą dowiedzieć się jak najwięcej o Japonii, wymyślić scenariusz przygód Koziołka Matołka. Termin- 31.12.

  1. NUDZI – MISIE Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży

ogólnopolski, 6-16 lat

Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym. „Nudzi-Misie” to hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem są wszelakie misie i niedźwiedzie. Kubuś Puchatek, niedźwiedź Wojtek, miś Paddington i inne znane, lubiane misie to nasi przyjaciele od dziecka. Kochamy je za poczucie bezpieczeństwa czy niezapomniane przygody. To bez wątpienia nasze najsympatyczniejsze zabawki. Termin 13.02.

  1. VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „NIEBO W KOLORZE - SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ”

ogólnopolski, 6-16 lat

Stowarzyszenie TRAKT z siedzibą w Płocku zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat do udziału w konkursie plastycznym poświęconym zjawisku zorzy polarnej. Konkurs ma charakter indywidualny, otwarty i bezpłatny. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Tematyka prac plastycznych musi nawiązywać do tytułu konkursu, czyli przedstawiać plastyczne wyobrażenie zorzy polarnej. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej, graficznej lub mieszanej. Termin- 5.10/01/2020

  1. Konkurs plastyczny "Zaprojektuj mural i wygraj atrakcyjne nagrody"

Konkurs trwa do: 15.12.2019 w Konkursy dla uczniów i studentów Organizator: jarocin.pl

Uczniowie szkół podstawowych z całej Polski mogą wziąć udział w „Akcji Mural”. Najlepszy projekt na mural ozdobi ścianę w centrum Warszawy. Dzieci i młodzież mogą rywalizować o atrakcyjne nagrody, zarówno dla zwycięskiej klasy, jak i całej szkoły.

Więcej informacji można znaleźć w Internecie wpisując tytuł konkursu.

Zapraszam do udziału

Marzena Patron