A- A A+

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. W naszym szkolnym bibliotecznym kalendarzu adwentowym już prawie wszystkie okienka są otwarte. Miło nam poinformować, że w konkursie BIBLIOTECZNY CHALLENGE ŚWIĄTECZNY nagrody otrzymują osoby, które rozwiązały wszystkie konkursowe zadania. A są to: Michał Marciniak kl.6h, Olivier Kubacki kl.6h, Jakub Fuchs kl.7b i nasz najmłodszy zwycięzca Mikołaj Jankowski z klasy 1a.

Gratulujemy zwycięzcom. Mikołajkowe upominki wręczymy po powrocie do szkoły.

Pozdrawiamy świątecznie

A.Stefaniak i E.Turbińska

klalendarz adwentowy

Zdjęcie pluszowego misia

„Proszę państwa, oto miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś,

chętnie państwu łapę poda. Nie chce podać? A to szkoda.”

J. Brzechwa

Pluszowy, wełniany, biały, łaciaty, z oklapniętym uszkiem, bury… To miś - najpopularniejsza dziecięca zabawka, najlepszy przyjaciel, najmilsza przytulanka. W 2002r. w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dużych Czytelników ma swojego ulubionego  Misia.

Zapraszamy do zabawy!

A może puzzle o misiach?  https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=1a3d7acc8863&pieces=24

A jaki jest twój miś?

Zrób zdjęcie i przyślij nam na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Książki z misiami

Wystawka bibliotecznych książek o misiach. Wszystkim Czytelnikom, Małym i Dużym, ośmielamy się przypomnieć myśl Heleny Bechlerowej (autorki wielu książek dla dzieci) – „CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ”.

Miłego czytania i misiowego przytulania życzą

nauczyciele bibliotekarze

Zdjęcie książek o tematyce misiowej

Kilka dni temu publikowaliśmy zdjęcia z konkursu młodszych uczniów. Dzisiaj prezentujemy najciekawsze fotki z książką starszych kolegów z budynku przy ul. Ociosowej. Autorami zdjęć są: Bartosz Hucaluk ( Va), Olivier Kubacki (kl.VIh), Aleksander Florek (VIIIa) i Wojciech Gołdyn (VIIIa), Kinga Stachyra (VIe), Alicja Mroziewicz (VIe). Gratulujemy i dziękujemy  za udział w konkursie. W bibliotece przy ul. Ociosowej czekają na was drobne nagrody, które odbierzecie po powrocie do szkoły.

Nauczyciele bibliotekarze

A. Stefaniak i E. Turbińska

W bibliotecznym konkursie plastycznym  dla klas I pn. „Mój ulubiony bohater książkowy”, komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce: Amelia Kulińska kl. Ia, Martyna Jabłko kl. Ib

II miejsce: Lena Wawros kl. Ia, Kacper Zbierski kl. Ia

III miejsce: Anna Antonik kl.Ia, Franciszek Rup kl. Ia

wyróżnienie: Estera Łyga kl. Ia, Aleksandra Małagowska kl. Ib, Hanna Małycha kl. Ib

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom  gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki szkolnej (ul. Kominka 1).

Nauczyciele bibliotekarze – Iwona Idzikowska, Zuzanna Szczęsna