A- A A+

Głośne czytanie

Ten dzień ustanowiono osiemnaście lat temu z inicjatywy Polskiej Izby Książek. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska, a właśnie najmłodszym dedykowany jest ten dzień. Poczytajmy wspólnie i my. Z okazji tego święta uczniowie klas V odwiedzili bibliotekę szkolną i wysłuchali fragmentu książki Andrzeja Maleszki pt. Magiczne drzewo czytanego przez panie bibliotekarki. Pozostali uczniowie wraz z nauczycielami w klasach  przeczytali wybrane fragmenty książek m.in. "Gorzka czekolada”, "Stary człowiek i morze", "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek". Nie mogło zabraknąć w tym dniu również tekstów Olgi Tokarczuk – laureatki Literackiej Nagrody Nobla w 2019 r. Zachęcamy wszystkich do czytania książek, czasopism. Pamiętajmy, że czytanie to wspaniały sposób na nudę w deszczowe jesienne dni. Czytanie rozwija wyobraźnię, język, pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole.

                                                   Nauczyciele bibliotekarze