Baśń, bajka, legenda - lekcja biblioteczna z QR- kodami

baśń - lekcja biblioteczna z QR - kodami

legenda - lekcja biblioteczna z QR - kodami

11

Biblioteka szkolna informuje, że zwrot podręczników, lektur i pozostałych książek będzie się odbywał w dniach 21.06 – 22.06 wg następującego harmonogramu:

Poniedziałek 21.06:

Godz. 9 – 10 – klasa 7a, 7b

Godz.10 – 11 – klasa 7c, 7d

Godz.11 – 12 – klasa 7e, 7f

Godz. 12 – 13.30 – klasy 5 i 8

Dla przypomnienia: klasy 5i 8  nie oddają podręczników, wyjątek stanowi podręcznik do języka niemieckiego MACH MIT 1, 2 lub 3.

Wtorek 22.06:

Godz. 9 – 10 – klasa 6a, 6b

Godz.10 – 11 – klasa 6c, 6d

Godz.11 – 12 – klasa 6e, 6f

Godz. 12 – 13 – klasa 6g, 6h

Proszę przygotować książki do oddania: ściągnąć okładki, wymazać ołówek. Podręczniki zniszczone (zalane, brudne, podarte) nie będą przyjmowane. Należy je odkupić we własnym zakresie do końca roku szkolnego.

Pozdrawiamy

E.Turbińska i A.Stefaniak

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Biblioteka szkolna życzy Czytelnikom i Przyjaciołom Biblioteki zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie. Niech ten szczególny czas będzie wytchnieniem od obowiązków, wyciszeniem i prawdziwą radością związaną z wyprawami w świat książek. Razem z życzeniami mamy dla was WIELKANOCNY KOSZYK BIBLIOTECZNY. Klikajcie w zajączki, kurczaki i jajka na zdjęciu poniżej, wykonujcie zadania i bawcie się razem w ten przedświąteczny czas.

5104392

Zapraszamy do biblioteki!

nauczyciele bibliotekarze

– Aneta Stefaniak i Elżbieta Turbińska

Grafika do tekstu o gwarze

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego  – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.  Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji , w której domagali  się, aby język bengalski stał się językiem urzędowym. Dzień Języka Ojczystego jest okazją, aby odkrywać tajniki swojego języka, posługiwać się nim coraz sprawniej i dbać o jego czystość.  Święto  ma  również na celu podkreślenie różnorodności językowej świata oraz zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące. Nasz język polski jest piękny, ale istnieje też wiele gwar, które jeszcze bardziej go urozmaicają. Inaczej mówi się na wschodzie Polski, inaczej w górach, a inaczej na Kaszubach.

PYRY, GRULE, BULWY,  BARABOLE – CO TO TAKIEGO? TO PO PROSTU ZIEMNIAKI!

Poznajcie niektóre polskie gwary!!

E.Turbińska, A. Stefaniak –

nauczyciele bibliotekarze

logo Lego

28 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień LEGO. Któż z nas nie bawił się tymi klockami. Lego to firma założona w Danii w 1932 roku. Nazwa Lego to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „leg godt” (baw się dobrze), natomiast jednym ze znaczeń tego wyrazu po łacinie jest „składam”. Wielki światowy sukces przyniosły klocki – cegiełki składane razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadających im gniazd. Sposób łączenia klocków został opatentowany w 1958. Asortyment produkowanych zabawek wciąż się powiększa, obejmując produkty przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Z tej okazji biblioteka ma dla was LEGO konkurs biblioteczny. Polega na tym, żeby odgadnąć lektury szkolne ukryte w konstrukcjach z klocków LEGO. Prosimy podać tytuł i autora. Odpowiedzi wysyłajcie na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 7.02.202. Trzy pierwsze poprawne odpowiedzi zostaną nagrodzone słodkimi niespodziankami.

LEGO konkurs biblioteczny

Biblioteka szkolna przy Ociosowej

Zdjęcie książki i filiżanki z herbatą

Witajcie!