A- A A+

Zakończyły się wakacje. Mam nadzieję, że upłynęły one w miłej, spokojnej i bezpiecznej atmosferze. Stajemy u progu nowego roku szkolnego pełni zapału, sił, nadziei, ale i z obawą o to, jaki będzie ten rok. Życzę Wam i sobie, aby był to rok „normalnej” nauki, w murach szkoły, a nie przed ekranami komputerów. Wierzę, że nauczeni doświadczeniami poprzednich miesięcy, będziemy  potrafili przetrwać czas pandemii. Dlatego proszę wszystkich: Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Pracowników szkoły o odpowiedzialność i zrozumienie, o przestrzeganie procedur i stosowanie się do zaleceń. Tylko to sprawi, że nasza szkoła będzie miejscem bezpiecznym i będziemy mogli dobrze wykorzystać ten rok szkolny. Kochani Uczniowie, życzę Wam, aby  nauka stała się fascynującą przygodą, a czas spędzony w szkole był źródłem inspiracji, satysfakcjonujących doświadczeń, rozwijania pasji  oraz budowania przyjaznych relacji z rówieśnikami. Ważne, abyście kierowali się zasadą, że „uczycie się nie dla szkoły, a dla życia”.

Drodzy Rodzice, stanowicie ważną część społeczności szkolnej. Wasze opinie i sugestie są bardzo istotne. W nadchodzącym roku szkolnym życzę Państwu wielu powodów do zadowolenia i dumy, a także dużo cierpliwości i spokoju. Liczę również na owocną współpracę i wsparcie. To od nas – Nauczycieli i Rodziców zależy w dużej mierze czy uśmiech zagości na twarzach naszych dzieci.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy szkoły, życzę, aby praca, która jest Waszym życiowym powołaniem, dawała tyle satysfakcji i spełnienia, ile oczekujecie. Życzę też, aby nowe wyzwania przyniosły Wam wiele sukcesów w życiu zawodowym.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzę dużo zdrowia oraz bezpiecznej pracy. Ze swojej strony mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, by jakość funkcjonowania naszej szkoły stale się podnosiła. Jestem przekonana, że będą nas łączyć tylko dobre sprawy, czego z całego serca życzę całej społeczności szkolnej u progu nowego roku szkolnego 2021/22.

Z wyrazami szacunku

     Adriana Ciupka

UWAGA RODZICE

Informujemy, że dni adaptacyjne odbędą się wg. następującego harmonogramu:

 • w dniu 30.08.2021 r. (poniedziałek) od godziny 10:00 do godziny 11:30 dla dzieci oddziału przedszkolnego – Grupa Tradycyjna. Dzieci spotykają się z wychowawcami w sali 208. Prosimy rodziców o zaopatrzenie dzieci w piórniki i napoje.

 • w dniach 30 - 31.08.2021 r. (poniedziałek, wtorek) w godzinach od 9:00 do 10:30 dla dzieci nowoprzyjętych do oddziału przedszkolnego – Grupa Montessori.  Dzieci spotykają się z wychowawcą w sali 209. Prosimy rodziców o zaopatrzenie dzieci w napoje.

 • w dniach  30-31.08.2021 r. (poniedziałek, wtorek) w godzinach od 9:00 do 11:00 dla dzieci klas pierwszych. Dzieci spotykają się z wychowawcami w salach:

  Klasa I a – wychowawca pani Anna Podgórska – sala nr 3

  Klasa I b – wychowawca pani Anna Makaś – sala nr 111

  Klasa I c – wychowawca pani Agata Kusiak – sala nr 103

  Prosimy rodziców o zaopatrzenie dzieci w napoje i piórniki.

List Ministra Zdrowia

Harmonogram szczepień po wakacjach

Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu: 

 • I tydzień września (01.09 - 5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, 
 • II tydzień września (06.09 -12.09) – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
 • III tydzień września (13.09 -19.09) – tydzień szczepień.

Szczepienia uczniów w wieku 12 18 lat rekomendacje dla rodziców plakat 1

Kwestionariusz wstępnego wywiadu i zgoda

POŻEGNANIE PANI DYREKTOR ELŻBIETY KICH-WIŚNIEWSKIEJ

25 czerwca 2021 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość pożegnania pani dyrektor Elżbiety Kich-Wiśniewskiej, która po 46 latach pracy, w tym 36 na stanowisku dyrektora szkoły, kończy swoją pracę zawodową. Z polkowicką oświatą los związał Panią Dyrektor 1 września 1976 r., gdy rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 1, w której była nauczycielka j. polskiego i wicedyrektorem. W 1984 r. władze oświatowe powierzyły pani Elżbiecie Kich-Wiśniewskiej misję tworzenia nowej placówki, Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach. W 1999 r. pani Elżbieta Kich-Wiśniewska otrzymuje nowe zadanie, zostaje dyrektorem Gimnazjum nr 1 w Polkowicach. Szkoła szybko się rozwija, pojawiają się sukcesy w różnych obszarach, staje się wyróżniającą placówką w regionie i rozpoznawalną w województwie. W 2017 r. po kolejnej reformie pani Elżbieta Kich-Wiśniewska podejmuje wyzwanie połączenia dwóch placówek w ośmioklasową Szkołę Podstawową nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach. Zacytuję słowa pani Dyrektor z jednego z udzielonych wywiadów:

„Marzyłam o szkole twórczej, tworzącej uczniom duże możliwości wyboru poprzez oferowanie różnorodnych zajęć, o szkole liczącej się w środowisku, o szkole, w której sukcesy uczniów i nauczycieli będą na porządku dziennym. I taką szkołę mamy.” 

W Polkowicach nie było dyrektora szkoły, który włożył tyle pasji i sił w tworzenie i reformowanie szkół, co pani Elżbieta Kich-Wiśniewska. W tym zakresie zasługi pani Dyrektor dla rozwoju oświaty w Polkowicach są ogromne. Jesteśmy pewni, że działania pani Dyrektor zapiszą się w pamięci kilku pokoleń uczniów i nauczycieli.

W tym roku szkolnym zakończyły też swoją pracę panie wicedyrektor: Jolanta Wrzos i Aleksandra Kowalska. Wszystkie odchodzące panie dyrektor zostały pożegnane przez nauczycieli i pracowników szkoły oraz Radę Rodziców i obecnych gości. Chór Cantabile wyraził podziękowania nie tylko słowem, ale przede wszystkim swoim śpiewem.

Panie dyrektor kierują do rodziców następujące słowa:

Szanowni Rodzice!

Dziękujemy serdecznie za wieloletnią współpracę. Dzięki wspólnym staraniom Państwa, nauczycieli i dyrekcji tworzyliśmy dobre szkoły, w których uczniowie rozwijali się i osiągali sukcesy na miarę swoich możliwości. Dziękujemy za zaangażowanie w życie klas i szkoły, za pomoc w realizacji wielu działań, które wspierały nasze dążenia do wszechstronnego rozwoju uczniów.

 

Jolanta Wrzos

Aleksandra Kowalska

Elżbieta Kich-Wiśniewska