Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022

 

 

 

 

Zasięg szkolny:

 

Nazwa konkursu

Data, Organizator:

L. ucz.

Laureaci:

Nauczyciel – opiekun:

„IDZIE LASEM PANI JESIEŃ” – Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 1. 

listopad 2021 

A. Makaś, A. Podgórska, A. Kusiak 

60

LAUREACI: 

1 miejsce   

Zuzanna Kot, kl. 1a (opiekun: A. Podgórska) 

Olivier Kancerek, kl. 1b (opiekun: A. Makaś) 

Anna Jankowska, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 

2 miejsce  

Wiwianna Skomra, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 

Nadia Kleczkowska, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 

3 miejsce  

Emilia Raczkowska, kl. 1a (opiekun: A. Podgórska) 

Klara Białowąs, kl. 1b (opiekun: A. Makaś) 

Wyróżnienia: 

  • Szymon Kaczorowski, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 
  • Olaf Markowski, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 
 

„POCZTÓWKA Z POLKOWIC” – Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas 1.

grudzień 2021

A. Makaś, A. Podgórska, A. Kusiak

45

LAUREACI: 

1 miejsce – Olaf Markowski, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 

2 miejsce – Łucja Błażejewska, kl. 1b (opiekun: A. Makaś) 

3 miejsce – Michał Trybka, kl. 1a (opiekun: A. Podgórska) 

Wyróżnienia: 

  • Agata Lichwa, kl. 1a (opiekun: A. Podgórska) 
  • Mykhailo Dykyi, kl. 1b (opiekun: A. Makaś) 
  • Hanna Kuźmicka, kl. 1c (opiekun: A. Kusiak) 
 

zDolny Ślązak- etap

szkolny

22 X 2021 r

Kuratorium

18

Mateusz Bloch - kl. 8 E Miłosz Ślusarczyk - kl.8 F

M. Michna

Szkolny Konkurs

Geograficzny:

„Wędrówki z mapą”

30 XI 2021 r

M. Michna

22

Marcel Koziołek - 8 E Lena Domaros- 7 C

M.Michna

Konkurs ortograficzny dla uczniów klas 3 "Mistrz ortografii"

16.12.2021

Anna Mroczko, Monika Koncur

12

Laureaci:
1 miejsce- Wiktor Adamczewski kl. 3 c- op. Monika Koncur
2 miejsce- Adam Serwiński kl. 3 b- op. Grażyna Habraszka
3 miejsce- Natan Prejzner kl. 3 a- op. Anna Mroczko

 

Dolnośląski Konkurs Biologiczny „zDolny Ślązak”

Listopad 2021

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

2

Kwalifikacja do etapu powiatowego konkursu: Jakub Studziński kl. 8e Dawid Piasecki kl. 8b

I. Olszak - Biniek

"Pocztówka do Świętego Mikołaja" konkurs międzyoddziałowy

22.12.2021

Olga Mrozik i Patrycja Szafirowicz

24

3-4 latka

I m. Kaspian Martinis

II m. Szymon Słowik 

III m. Aleksandra Gawrzoł, Szymon Durniak 

5-6 lat 

I m. Zuzanna Zuber 

II m. Abigail Otemilu 

III m. Katarzyna Męcik, Franciszek Jabłoński 

Olga Mrozik i Patrycja Szafirowicz

Szkolny konkurs matematyczny „Zostań mistrzem tabliczki mnożenia”

04.11.2021

Dorota Kędzierska – Grudzień, Agnieszka Klasowska

 

Klasy 5 - laureaci
1. Małgowska Olga V D - opiekun Marcin Janiszewski
2. Dobosz Martyna V D - opiekun Marcin Janiszewski
3. Szumański Natan V A – opiekun Kamil Maraj
Klasy 6 - laureaci
1. Przybylski Bartłomiej VI B – opiekun Dorota Kędzierska - Grudzień
2. Korsak Adriann VI A - opiekun Karol Korpak
3. Siuzdak Oliwier VI B - opiekun Dorota Kędzierska - Grudzień
Klasy 7 - laureaci
1. Kisiel Igor VII B - opiekun Marcin Janiszewski
2. Raczkowska Julia VII F – opiekun Agnieszka Klasowska
3. Ostrowski Piotr VII G - opiekun Karol Korpak
Klasy 8 - laureaci
1. Ciechanowicz Karolina VIII B – opiekun Agnieszka Klasowska
2. Pilichowska Klaudia VIII F - opiekun Dorota Kędzierska - Grudzień
3. Ciebień Maja VIII C -– opiekun Agnieszka Klasowska

 

zDolny Ślązak- etap

szkolny

22 X 2021 r

Kuratorium

 

laureaci etapu szkolnego:
1. Adam Banaszkiewicz, kl. VII e, opiekun Izabela Flisiewicz
2. Jakub Studziński, kl. VIII e, opiekun Katarzyna Marciniak
3. Maja Nowaczyk, kl. VIII c, opiekun Katarzyna Marciniak

 

szkolny konkurs z j. angielskiego „Christmas”

13-15 grudnia 2021

Baran Jolanta i Knihnicka Agnieszka

45

W kategorii klas IV:

I miejsce Wojtek Turczynowski klasa IVc – 25 wyrazów

W kategorii klas V:

I miejsce Martyna Dobosz klasa Vd – 61 wyrazów

II miejsce Oliwia Kwas klasa Vd – 49 wyrazów

III miejsce Bartek Limberger klasa Vd – 39 wyrazów

W kategorii klas VI:

I miejsce Alicja Madej klasa VIb – 49 wyrazów

II miejsce Alicja Rękas klasa VI b – 45 wyrazów

W kategorii klas VII:

I miejsce Lena Domaros klasa VIIc – 132 wyrazy

II miejsce Adam Banaszkiewicz klasa VIIe – 72 wyrazy

III miejsce Hanna Florek klasa VIIb – 70 wyrazów

W kategorii klas VIII:

I miejsce Maja Nowaczyk klasa VIIIc – 70 wyrazów

II miejsce Marcel Koziołek klasa VIIIe – 51 wyrazów

III miejsce Nadia Grześków klasa VIIIb – 46 wyrazów

 

Etap szkolny V Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego ‘Lust auf Lesen”

13.01.2022r

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

Koordynator etapu szkolnego – Sylwia Juszczak

9

I m Hanna Klepuszewska kl. VIII f

II m Natalia Turczynowicz kl VIII d, Igor Kisiel kl. VII b, Maksym Ambroziak VII b

III m Maja Ciebień kl VIII c

M. Dobosz

Szkolny konkurs gramatyczno-leksykalny ,,English For Everyone’

15-16. 12.2021r.

Beata Auguścik

36

KLASY IV – V

I miejsce – Estera Fraczek kl. 5 b

II miejsce – Magdalena Jasińska kl. 5 c

III miejsce – Martyna Dobosz kl. 5 d

KLASY VI – VIII

I miejsce – Adam Banaszkiewicz kl. 7 e

II miejsce – Tristan Puzio kl. 8 b

III miejsce – Igor Borkowski kl. 8 b, ex aequo Bartosz Jędrzejczyk kl. 7 f

 

"Pocztówka do Świętego Mikołaja"

22.12.2021r.

Olga Mrozik
i Patrycja Szafirowicz

24

3-4 latka

I m. Kaspian Martinis

II m. Szymon Słowik 

III m. Aleksandra Gawrzoł, Szymon Durniak 

5-6 lat 

I m. Zuzanna Zuber 

II m. Abigail Otemilu 

III m. Katarzyna Męcik, Franciszek Jabłoński 

 

IX Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpiecznym Internecie

23.02.2022

18

I miejsce (ex aequo)
- Bartłomiej Bańka (VIIIf)
- Jakub Fuchs (VIIIb)
- Miłosz Ślusarczyk (VIIIf)

wyróżnienia
- Mateusz Bloch (VIIIe)
- Dominik Kwas (VIIIc)
W punktacji zespołowej najlepsza okazała się klasa VIIIf.

 

Szkolny konkurs z Wiedzy o Społeczeństwie w temacie - „Zasady i procedury demokracji oraz kompetencje organów władzy w RP”.

28.02.2022

Dorota Doskocz

 

Im  Hanna Klepuszewska kl. VIII F
IIm – Kacper Michalak kl. VIII A
IIIm – Igor Borkowski kl. VIII B
oraz Maja Nowaczyk z kl. VIII C

D. Doskocz

XVIII powiatowy Konkurs Poprawności Językowej "Licz się ze słowami" - etap szkolny

Powiatowy Ośrodek
Poradnictwa Psychologiczno - Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach

23

I m - Lena Domaros. kl. VII c,

II m - Jakub Studziński, kl. VIII e,

III m - Oliwia Domaros, kl. VII c,

I. Flisiewicz

K. Marciniak

I. Flisiewicz

 

Szkolny konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”

29.03.2022

Dorota Doskocz

9

I miejsce - Jakub Studziński klasa VIII E
II miejsce – Bartosz Gadomski klasa VIII B
III miejsce – Maja Nowaczyk klasa VIII C

D. Doskocz

"Komunikatywny Europejczyk" - międzyszkolny konkurs językowy - etap szkolny

11.03.2022 ; organizator: II LO w Lubinie

17

Laureaci:

I m-ce Maja Nowaczyk kl.8C 

II m-ce Jakub Studziński kl.8E -
III m-ce Lena Domaros kl.7C -

IV m-ce Maksym Ambroziak kl.7b
V m-ce Maciej Kordek kl.7b -

M. Dobosz
A. Wieczorkowska

A. Wieczorkowska / M. Dobosz

M. Dobosz

M. Dobosz

Szkolny Konkurs Biologiczny "Tajemnice ludzkiego ciała".

23 maja 2022r., SP3

19

I m - Paulina Hojdeczko - kl 7f 

II m - Pola Gliszczyńska i Julia Zawadzka - klasa 7b

III m - Maja Janecka - klasa 7b

Ewelina Róg

Iwona Olszak-Biniek

Iwona Olszak-Biniek

Konkurs międzyoddziałowy (grupa tradycyjna 0 oraz montessorii) „Święty Patron Polkowic

 

24

3-4 lata

I m. Alicja Jasińska

II m. Karolina Polozhai

III m. Lilia Sokalska

5-6 lat

I. Aleksandra Morawska

II m. Zuzanna Zuber

III m. Gabriel Leńczuk

Wyróżnienie  Magdalena Czekawa

 

Szkolny konkurs z języka angielskiego „Easter”

11-13.04.2022

Agnieszka Knihnicka i Jolanta Baran

 

Laureaci:
I m. - Maja Łakomy - klasa 5a
I m. - Bartek Banaszkiewicz - klasa 6b
IIm. - Alcja Madej - klasa 6b
IIIm. - Ada Korsak - klasa 6a
Im. - Lena Domaros - klasa 7c
Im. - Maja Nowaczyk - klasa 8c

 

Białe Noce - konkurs wiedzy o Rosji

22.02.2022

Koordynator:  Edyta Kocaj

6

Kwalifikacje do etapu regionalnego:

Lena Domaros, VII c

Oliwia Domaros, VII c

Martyna Adamek VII c

Edyta Rup VII c

Konkurs zakończony na etapie szkolnym z powodu wojny na Ukrainie i wypowiedzenia współpracy między Dolnym Śląskiem, a Obwodem Leningradzkim.

Edyta Kocaj

Konkurs Wiedzy o Świecie Starożytnym dla klas piątych

12.03.2022

 

Etap szkolny

I miejsce drużyna z klasy V A w składzie: Borys Dukaczewski, Marcelina Tyrkała, Kornel Turczynowicz.

II miejsce kl. V D: Martyna Dobosz, Szymon Florek, Oliwia Małgowska.

III miejsce kl. V C: Magdalena Jasińska, Wiktor Kołtun, Athina Teodoridis.

 

Konkurs historyczno - plastyczny Mazurek Dąbrowskiego i jego autor w obrazach

8.04.2022

Edyta Kocaj

66

I miejsce: Wiktoria Onufryk, IV B

II miejsce: Joanna Czerep, IV C, Sebastian Janik, IV B

III miejsce: Maciej Kureń, IV A, Ada Rudnicka, IV D

Wyróżnienie: Emilia Dziedzic IV D

Opiekunowie: Edyta Kocaj, Marek Czarnik

Drogi Polaków do Niepodległości - szkolny konkurs drużynowy dla klas ósmych

4.11.2021 r.

9

I miejsce - VIII A: Kacper Michalak, Oliwier Szczerbina, Max Jezuita

II miejsce - VIII E: Marcel Koziołek, Mateusz Bloch, Wiktor Prymatczuk

III miejsce - VIII F: Hanna Klepuszewska, Bartłomiej Bańka, Miłosz Ślusarczyk

Rafał Kajak

Edyta Kocaj

Edyta Kocaj

         

 

Zasięg gminny, powiatowy, rejonowy, regionalny, międzyszkolny:

 

Nazwa konkursu

Data, Organizator:

Liczba uczestników

Laureaci:

Nauczyciel – opiekun:

zDolny Ślązak- etap

powiatowy

22 X 2021 r

Kuratorium

18

Mateusz Bloch - kl. 8 E Miłosz Ślusarczyk - kl.8 F

M. Michna

Gminny Konkurs

Plastyczny na projekt

koszulki i torby

ekologicznej

22 X 2021 r.

SP 1 im Jana Wyżykowskiego w Polkowicach

1

I miejsce ucz. Klasy 5 B Maciej Klimkiewicz

M.Michna

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Pokolenie"

29 listopada 2021

Dom Kultury Gaworzycach

30

Laureaci: Lena Domaros, kl VII c. III miejsce

Wiktoria Jankowska, kl. VII a -III miejsce
Weronika Bandyk, kl. VIII d -wyróżnienie

I. Flisiewicz

K. Marciniak

I. Łużna

Rejonowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Legnicy

5 XI 2021

Dom Kultury w Legnicy

35

Laureaci:Lena Domaros, kl. VII c wyróżnienie
Wiktoria Jankoska, kl. VII a wyróżnienie

I. Flisiewicz

K. Marciniak

Gminny Konkurs Plastyczny „Drzewa dla klimatu”

Listopad 2021

SP3 - Iwona Olszak – Biniek SP2 - Anna Olejniczak

297

Kat. I-III

I miejsce: Sebastian Ruliński kl. 3c

 II miejsce: Nicola Jastrzębska kl. 2c  

Wyróżnienie: Jakub Janczak kl. 1a

 Brajan Kraczka kl. 3c

Kat. IV-VI

I miejsce: Maja Urban kl. 5c

M. Koncur

E. Jerszyńska

(A. Podgórska)

(M. Koncur)

I. Olszak – Biniek)

POWIATOWY KONKURS OLIMPIADA KOPERNIKA Z WIEDZY EKOLOGICZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU LUBIŃSKIEGO I POWIATÓW OŚCIENNYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Grudzień 2021

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie

17

Kwalifikacja do II etapu Olimpiady Kopernika z Wiedzy Ekologicznej : Marcel Koziołek kl. 8e Jakub Studziński kl. 8e Dawid Piasecki kl. 8b

 

I. Olszak - Biniek

Powiatowy Konkurs Fotograficzny pt. "Piękno i bogactwo naszych drzew"

21.10.2021

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach

 

III m Marcel Grygiel (VIIf)

 

regionalny konkurs fotograficzny "Chrońmy Przyrodę Ojczystą"

15.11.2021

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Okręgowy w Legnicy

 

III m Jan Tutko (VIa)

 

XXV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Srebrna Muza"

CK Polkowice

17 XII 2021

 

laureaci:
- Wiktoria Jankowska (7a) - Katarzyna Marciniak
- Amelia Łakowy (8a) - Iwona Łużna
- Pola Gliszczyńska (7b) - Katarzyna Marciniak

 

Powiatowy konkurs „Widokówka z Polkowic dedykowana św. Sebastianowi – patronowi miasta”

19.10.2021

SP1 Polkowice

 

II m Joanna Czerep kl. 4c

M. Czarnik

V Powiatowy Konkurs Plastyczno-językowy ,,Let’e Save The Planets’

19.12.2021r

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach

51

Laureat etapu powiatowego:

Oliwia Turczynowicz kl. 7 c.

 

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Bądź zdrów wróbelku Elemelku”

Luty 2022

Urszula Drabek Mazur, Dorota Iżykiewicz

11

Kategoria 5-6 latki
I miejsce: Helena Rakowska SP3- oddział przedszkolny
II miejsce: Zuzanna Zuber SP3- oddział przedszkolny

 

XVIII Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej

Marzec 2022

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach

 

W kategorii klas I-III:
II m. - Dominik Lehner 3c 
III m. - Adrian Tkaczyk 3c

W kategorii klas IV-VI:
IIIm Małgorzata Sakwerda 6b

W kategorii klas VII-VIII:
I m. - Maria Huzarska 8d
IIm Natalia Turczynowicz 8d
III m Jagoda Pokrywka 8f

Monika Koncur

Monika Koncur

Robert Królikowski

Robert Królikowski

Robert Królikowski

Robert Królikowski

Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej z okazji Polkowickiego Festiwalu Ziemi

28 kwietnia 2022

SP3 Polkowice

Iwona Olszak - Biniek

 

drużyna w składzie: Maja Janecka, Igor Wrzos, Igor Kisiel z klasy VII B - II miejsce

Iwona Olszak - Biniek

XV Powiatowy Konkursu Literacki „Piszę, bo lubię”! 

   

I miejsce – Hanna Szczygieł V d w kategorii klas 4-6  w pisaniu prozy. 

III miejsce – Alma Papenfus VIII d. wśród klas 6-8 w kategorii poezji 

B. Musiał

XVI Powiatowy Konkurs Polonistyczny klas 4-6 

   

I miejsce Kalina Szymczak z klasy 5b

III miejsce – Magdalena Jasińska z klasy 5 c 

 

"Komunikatywny Europejczyk" - międzyszkolny konkurs językowy

16.03.2022 ; organizator: II LO w Lubinie

50

Laureaci:
I m-ce Lena Domaros kl. 7C

A. Wieczorkowska / M. Dobosz

Konkurs Miedzyprzedszkolny

„Zrób coś z niczego – bądź EKO”

31.05.2022

3

I. m. Maciej Szulc PM5

II m. Izabella Marczewska oddział przedszkolny SP3

III m. Lena Krawczuk

 

Konkurs Wiedzy o Świecie Starożytnym dla klas piątych

27.04.2022 r.

 

Etap powiatowy

II miejsce - kl. V A: Borys Dukaczewski, Marcelina Tyrkała, Kornel Turczynowicz.

Rafał Kajak

 

 

 

Zasięg wojewódzki, ogólnopolski, międzynarodowy:

 

Nazwa konkursu

Data, Organizator:

Liczba uczestników

Laureaci:

Nauczyciel – opiekun:

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr".

16-17 listopada 2021 r.

13 z klas V-VIII

Laureatów nie było

 

XXIX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach”

Gok Świnna

Kwiecień 2022

Ok 6 tys.

I m Julia Czarnik 4d

Marek Czarnik

 

 

 

 


 

 

Chór Cantabile:

 

Nazwa konkursu, wydarzenia:

Data, Organizator:

Osiągnięcia, uwagi:

IVX Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

8.11.2019
SP Jędrzychów

I m. Cantabile Bąble - zespół wokalny

XV Międzynarodowy Festiwal im. H. M. Góreckiego Rybnicka Jesień Chóralna 2019

9.11.2019
Teatr Ziemi Rybnickiej

Brązowy dyplom

     
     
     

 

Skład chóru Cantabile: 

  1. Aleksandra Zalas
  2. Anna Maciejewska
  3. Anna Pieńkowska
  4. Bartek Radziej
  5. Bartosz Pytlak
  6. Daria Adamczewska
  7. Dawid Kuziemka
  8. Dominika Zblewska
  9. Emanuel Wilczyk
  10. Emilia Chmielowska
  11. Emilia Dziedziulo
  12. Jagoda Maczugowska
  13. Jakub Opyrchał
  14. Jasmina Potera
  15. Joanna Pólkowska
  16. Julia Krzywicka
  17. Julia Mikołajun
  18. Julia Ostrowska
  19. Kaja Zarzycka
  20. Kinga Ryglicka
  21. Kinga Spigiel
  22. Klaudia Morarz
  23. Konrad Koszulański
  24. Magdalena Gwarda
  25. Magdalena Lasak
  26. Maja Kuczyńska
  27. Maja Rosołowska
  28. Marcel Wojtkiewicz
  29. Marta Dzumyk
  30. Marta Ilkiewicz
  31. Martyna Kościelna
  32. Miłosz Pępkowski
  33. Natalia Sinicka
  34. Ola Dziedziulo
  35. Oliwia Bosacka
  36. Oliwia Wawrzyniak
  37. Patrycja Romańczuk
  38. Patrycja Wrzos
  39. Paulina Kuczyńska
  40. Paweł Załęcki
  41. Pola Sydorów 
  42. Seweryn Gołdyn
  43. Weronika Pawłowska
  44. Wiktoria Lizak
  45. Wiktoria Rożek
  46. Zuzanna Koncur
  47. Zuzanna Walczak

Skład zespołu wokalno - instrumentalnego: