Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017

Zasięg Szkolny

Nazwa konkursu:Data, organizator:Liczba
uczest.
LaureaciNauczyciel
– opiekun:
 XVII Dolnośląski Konkurs dla Gimnazjalistów zDolny Ślązak Gimnazjalista - blok humanistyczny - etap szkolny.

 12.10.2016 r.

Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, DODN

61 

Bajaś Aleksandra, kl. 3b
Konecka Magdalena, kl. 3f 

M. Szybalska
J. Glapińska

Dolnośląski Konkurs dla Gimnazjalistów zDolny Ślązak Gimnazjalista - blok matematyczno-fizyczny - etap szkolny.

 19.10.2016 r.

Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, DODN

 48

Jaskot Michał, klas, kl.3e
Konecka Magdalena, kl. 3f
Lasak Magdalena, kl. 3b
Pytlak Bartosz, kl. 3b

A. Klasowska
A. Grodeka
A. Kowalska
Dolnośląski Konkurs dla Gimnazjalistów zDolny Ślązak Gimnazjalista - blok przyrodniczy - etap szkolny.

 18.10.2016 r.

Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

61  Kermes Jakub, kl. 2a
Konecka Magdalena, kl. 3f
Koziołek Klaudiusz, kl. 3a
Lasak Magdalena, kl. 3b
Matejewska Zuzanna, kl. 3f
Minta Julia, kl. 2c
Oprządek Kacper, kl. 3e
Pytlak Bartosz, kl. 3b
Romański Piotr, kl. 2a
Więcław Alicja, kl. 3b
Wilczyk Emanuel, kl. 3b
J. Wrzos
J. Robak
I. Olszak-Biniek
A. Grodecka
E. Róg 
XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego - etap szkolny

18.11.2016 r.

PSNJN 

27

Zakwalifikowani do kolejnego etapu:

Więcław Alicja, kl. 3b
Kwiatek Weronika, kl. 3a
Łukowiak Damian, kl. 3b
Lasak Magdalena, kl. 3b
Sołonynka Żaneta, kl. 2d
Prymatczuk Nikola, kl. 3d
Modliborek Seweryn, 3c

J. Grzelczak
M. Dobosz
A. Wieczorkowska
S. Juszczak
Dolnośląski Konkurs dla Gimnazjalistów zDolny Ślązak Gimnazjalista - język angielski - etap szkolny. 

2-4.11.2016 r.

Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, DODN

 50

Kuziemka Dawid, kl. 3d
Łaśkiewicz Karolina, kl. 3e
Oprządek Kacper, kl. 3e
Opyrchał Jakub, kl. 2a
Ostrowska Julia, kl. 3d
Pytlak Bartosz, kl. 3b
Rydzanicz Adam, kl. 2a

J. Baran
D. Olejniczak

Dolnośląski Konkurs dla Gimnazjalistów zDolny Ślązak Gimnazjalista - język niemiecki - etap szkolny.

27-28.11.2016 r.

Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, DODN

27 Lasak Magdalena, kl. 3b
Kwiatek Weronika, kl. 3a
Koszełowicz Bartosz, kl. 1c
Więcła Alicja, kl. 3b
Dzumyk Marta, kl. 2f
S. Juszczak
A. Wieczorkowska
M. Dobosz
IX Powiatowy Konkurs Poprawności Językowej "Licz się ze słowami" - etap szkolny

12.12.2016 r. 

POPPPiDM

46

I miejsce: 
Konecka Magdalena, kl. 3f

II miejsce:
Matejewska Zuzanna, kl. 3f, 
Lasak Magdalena, kl. 3b

III miejce: 
Łachowska Natalia, kl. 3c, 
Cyran Gracjan, kl. 3a

J. Glapińska
M. Szybalska
I. Flisiewicz

 IV Dolnośląska Olimpiada Biologiczna dla uczniów gimnazjów województwa dolnośląskiego - etap szkolny  9.12.2016 r. 32 

Zakwalifikowani do etapu powiatowego:

Romański Piotr, kl. 2a
Damian Kłos, kl. 2a
Magdalena Lasak, kl. 3b

 I. Olszak-Biniek
III Olimpiada Geograficzna dla uczniów dolnośląskich gimnazjów - etap szkolny

8.12.2016 r.

Dyrektor Gimnazjum 34 we Wrocławiu

38 Zakwalifikowani do etapu powiatowego:

Lasak Magdalena, 3b
Pytlak Bartosz, 3b
Romański Piotr, 2a
Więcław Alicja, 3b
Minta Julia, 2c
Oprządek Kacper, 3e
Kłos Damian, 2a
Kermes Jakub, 2a
Załęcki Paweł, 3e
Konecka Magdalena, 3f

J. Wrzos
J. Robak
"Młodzież zapobiega pożarom" - etap szkolny 11.01.2016 r. 8 Zakwalifikowani do etapu gminnego: 
I m.: Lasak Magdalena, 3b
II m.: Wilczyk Emanuel, 3b
III m.:Wieczorek Laura, 1d
D. Doskocz
"Wędrówki z mapą - Geograficzne rekordy"

09.03.2017 r.

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

 

Laureaci:

Lasak Magdalena, 3b
Pytlak Bartosz, 3b
Więcław Alicja, 3b

J. Wrzos
Szkolny konkurs biologiczny dla klas II "Odkrywamy tajniki ludzkiego ciała"

04.04.2017 r.

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

14

Laureaci:
I m.: Dzumyk Marta, 2f; Minta Julia, 2c
II m.: Kermes Jakub, 2a; Wirchniańska Julia, 2c; Wawrzyniak Oliwia, 2b

I. Olszak-Biniek
E. Róg
Szkolny konkurs biologiczny dla klas I "Niezwykły świat roślin"

04.04.2017 r.
Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

13

Laureaci:
I m.: Piasecki Kacper, 1d
II m.: Smereczniak Karolina, 1b
III m.: Pawłowska Weronika, 1a

I. Olszak-Biniek
E. Róg
Szkolny konkurs z wiedzy o społeczeństwie na temat zasad i procedur demokracji oraz kompetencji organów władzy w RP.

02.02.2017 r.

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

39

Laureaci:
I m.: Lasak Magdalena, 3b
II m.: Cyran Gracjan, 3a
III m.: Pytlak Bartosz, 3b
          Załęcki Paweł, 3e

E. Kocaj
D. Doskocz
V Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpiecznym Internecie

3.04.2017 r.

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

15

Laureaci:
I m.: Pepkowski Miłosz, 1a
II m.: Wrzos Patrycja, 1a
III m.: Bojczuk Iga, 1b

Wyróżnienie: 
Czaja Kacper, 1e
Adamczewska Daria, 1b

R. Królikowski
Szkolny konkurs "Trzymam formę, dbam o zdrowie"

11.04.2017 r.
Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

15 Laureaci: 
I m.: Dąbrowska Natalia, 2a
        Minta Julia, 2c
I. Olszak-Biniek
E. Róg
 Szkolny Konkurs Ortograficzny

 31.03.2017 r.

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

 34

Laureaci:
I m.: Konecka Magdalena, 3f
II m.: Lasam Magdalena, 3b
III m.: Oprychał Jakub, 2a
          Matejewska Zuzanna, 3a

Wyróżnienie: 
Cyran Gracjan, 3a

J. Glapińska
M. Szybalska
D. Skowyra
I. Flisiewicz
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Dolnym Śląsku "Dolnośląskim szlakiem - cuda natury i architektury" - etap szkolny

24.03.2017 r.

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

9

Zakwalifikowani do etapu powiatowego:
I m.: Smereczniak Karolina, 1b
II m.: Jakubowicz Oliwia, 1c
         Minta Julia, 2c
III m.: Wirchniańska Julia, 2c
Wyróżnienia: Jawor Milena, 3e
                    Prus Agnieszka, 1c

I. Olszak-Biniek
Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski "Katalog wartości"

30.03.2017 r.
Gimnazjum w Radwanicach

3 II m.: Laszczyńska Weronika, 3f
II m.: Uchryńczuk Ada, 2d
III m.: Gmur Maciej, 1c 

J. Glapińska
M. Studzińska

IX Konkurs Wiedzy o Rosji "Białe Noce" - etap szkolny

06.03.2017 r.

 

5

Zakwalifikowani do etapu rejonowego:
Cyran Gracjan, 3a
Koziołek Klaudiusz, 3a
Lasak Magdalena, 3b
Pieńkowska Anna, 3a
Więcław Alicja, 3b

H. Korniłowicz
XXII Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. Majora Marka Gajewskiego "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w Latach 1768-1864 Od Konfederacji Barskiej Do Powstania Styczniowego - Za Wolność Waszą i Naszą" - etap szkolny 7.11.2016 r. 12 Zakwalifikowani do etapu rejonowego:
Tkaczyk Daria, 3c
Frankiewicz Patryk, 3e
Wojciechowski Aleksy, 3e
Załęcki Paweł, 3e
H. Korniłowicz
Konkurs Powiatowy "Polska Piastów w latach 966-1138" - etap szkolny.    

Zakwalifikowane do etapu powiatowego - drużynowo:

Gniedziejko Alicja, 1b
Smereczniak Karolina, 1b
Trojanowska Oliwia, 1b

H. Korniłowicz
"Naukowy Maraton z Języka Angielskiego kl. 1 i 2" Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach  

KLASY I:

I m.: Gliszczyński Michał, 1a
II m.: Jędzrzejewski Jakub, 1a
III m.: Machowicz Jakub, 1a

KLASY II:
I m.: Potera Jasmina, 2f
II m.: Wirchniańska Julia, 2c
III m.: Bęben Jakub, 2a

D. Olejniczak
J. Baran
J. Dydak

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego English Master - etap szkolny

01.02.2017 r.

I LO w Lubinie

27

Zakwalifikowany do II etapu:

Rydzanicz Adam, 2a

D. Olejniczak
VII Konkurs Polkowicki Poliglota - etap szkolny

5.04.2017 r.

POPPPiDM

57

Zakwalifikowani do II etapu -powiatowego:

Łukowiak Damian, 3b
Ostrowska Julia, 3d
Łaśkiewicz Karolina, 3e 
Więcał Alicja, 3b
Konecka Magdalena, 3f 
Pytlak Bartosz, 3b
Mroczko Tomasz, 3e

B. Auguścik
M. Dobosz
J. Baran
D. Olejniczak
A. Stefaniak
A. Wieczorkowska
S. Juszczak
Szkolny Konkurs Gramatyczno-Leksykalny z Języka Angielskiego dla klas I-III Gimnazjum "Mistrz Języka Angielskiego"

31.05.2017 r.

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

20

Laureaci:

I m.: Kuziemka Dawid, 3d
II m.: Szafrańska Weronika, 3b
III m.: Pytlak Bartosz, 3b

J. Baran
D. Olejniczak

Zasięg gminny, powiatowy, rejonowy, regionalny, międzyszkolny

Nazwa konkursu:Data, organizator:Liczba
uczest.
LaureaciNauczyciel
– opiekun
 Regionalny konkurs plastyczny
"VI Biennale - Rodzina daleka i bliska"

 11.10.2016 r. 

MDK w Gorzowie Wielkopolskim 

 

Nagrody:

Grzywacz Paulina, 1e

Wyróżniono:

Pólkowska Joanna, 2a

M. Wacińska

Międzyszkolna Pracowania Ceramiczna

 XIV Powiattowy "Bieg na Orientację - Wyprawy Odkrywców" Przemków 2016

28.09.2016 r.

ZSZ im. I. Sendler - Publiczne Gimnazjum w Przemkowie 

 

III miejsce w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej: 

Drużynowo: 
Kłos Damian, 2a
Gołdyn Seweryn, 2a
Romański Piotr, 2a

 J. Robak
 Rejonowy Konkurs Plastyczny "Psiaki, kociaki i inne zwierzaki"  Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

 

Wyróżniono:

Sołonynka Żaneta, 2d

M. Wacińska

Międzyszkolna Pracowania Ceramiczna

Gminny konkurs plastyczny "Więcej drzew - więcej tlenu"

7.10.2016 r. 

Gimnazjum nr 1 w Polkowicach wraz ze Szkołą Podstawową nr 2 w Polkowicach 

 

II miejsce: 
Bajus Zofia, kl. 1a

Wyróznienie: 
Prus Agnieszka, 1c
Jakubowicz Oliwia, 1c

M. Żmuda
Powiatowy konkurs "Maria Skłodowska-Curie i jej osiągnięcia"

15.12.2016 r.

Gimnazjum nr 2 w Polkowicach

 

I miejsce: 
Lasak Magdalena, 3b
Pytlak Bartosz, 3b
Wilczyk Emanuel, 3b

E. Gil
A. Grodecka

"Rejonowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Legnicy" 

 09.11.2016 r.

MCK w Legnicy

 3 

I miejsce: 
Laszczyńska Weronika, kl. 3f

Wyróżnienie: 
Kapusta Martyna, kl. I e

J. Glapińśka
M. Studzińska

"Powiatowy Konkurs o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza"

12.06.2016 r.

MGBP w Polkowicach

POPPPiDM

19

W kategorii literackiej - praca pisemna: 
II miejsce: 
Ostrowska Julia, 3d

III miejce: 
Broszkiewicz Paulina, 3d

W kategorii literackiej - prezentacja multimedialna: 
II miejsce: 
Kicaj Marcel, 3b
Smereczniak Karolina, 1b

III miejsce: 
Cyran Gracjan, 3a
Lawenda Dawid, 3a

W kategorii plastycznej: 
III miejce: 
Prymarczuk Nikola, 3d

Wyróżnienie: 
Dąbrowska Wiktoria, 2b

M. Szybalska
I. Flisiewicz
Powiatowy Konkurs Recytatorski "Kocham Cię Ojczyzno" w Gaworzycach

21.11.2016 r.

Dom Kultury "Jowisz" w Gaworzycach

6

W kategorii klas I gim.: 
I miejsce: 
Kapusta Martyna, 1e

Wyróżnienie: 
Gmur Maciej, 1c

W kategorii klas II - III gimnazjum:
I miejsce: 
Laszczyńska Weronika, 3f

II miejsce: 
Uchryńczuk Ada, 2d

III miejsce: 
Kłos Damian, 2a

M. Studzińska
J. Glapińska
D. Skowyra
XX Powiatowy Konkurs Recytatorski "Srebrna Muza"

2.12.2016 r.

PCA Polkowice

8

II miejsce: 
Gmur Maciej, 1c

III miejsce: 
Uchryńczuk Ada, 2d

J. Glapińska
M. Studzińska
 "zDolny Ślązak Gimnazjalista" z języka angielskiego - etap powiatowy  Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu  

Zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego: 
Rydzanicz Adam, 2c

 D. Olejniczak
"zDolny Ślązak Gimnazjalista" z języka polskiego i historii - etap powiatowy Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu   Zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego:
Konecka Magdalena, 3f
J. Glapińska
R. Kajak
"zDolny Ślązak Gimnazjalista" z geografii - etap powiatowy Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu   Zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego:
Pytlak Bartosz, 3b
J. Wrzos
XIII Powiatowy Przegląd Kolęd w Gaworzycach

9.12.2016 r.

Zespół Edukacyjny w Gaworzycach, Patronat - Starosta Polkowic

 

Kategoria soliści: 
II miejce: 
Łachowska Natalia, 3c

J. Kąca
"Młodzież zapobiega pożarom" - etap powiatowy

24.03.2017 r. 

Gimnazjum nr 2 w Polkowicach

2

Kwalifikacja do eliminacji wojewódzkich:
Magdalena Lasak, 3b

D. Doskocz
III Olimpiada Geograficzna dla dolnośląskich gimnazjów - etap powiatowy 11.03.2017
Dyrektor Gimnazjum 34 we Wrocławiu
10

Laureaci etapu powiatowego:
Lasak Magdalena, 3b
Pytlak Bartosz, 3b
Romański Piotr, 2a
Więcław Alicja, 3b

 

J. Wrzos

Wojewódzka Olimpiada Biologiczna - etap powiatowy    

Laureatka: 
Magdalena Lasak, 3b

I. Olszak-Biniek
XIII Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej 20.03.2017 r.  

Laureaci:
I m.: Rusinko Dominika, 1c
        Gołdyn Seweryn, 2a
II m.: Pastuszak Kornelia, 1c
III m.: Maćków Damian, 2a
          Brzeziński Miłosz, 1a     

R. Królikowski
XI Powiatowy Konkurs Poprawności Językowej "Licz się ze słowami" - etap powiatowy

25.03.2017 r. 

Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach

11

Laureaci:
I m.: Matejewska Zuzanna, 3f
II m.: Konecka Magdalena, 3f
III m.: Minta Julia, 3c  
          Opyrchał Jakub, 2a

Wyróżnienie:
Lasak Magdalena, 3b

J. Glapińska
D. Skowyra
M. Szybalska
IV Dolnośląska Olimpiada Biologiczna dla uczniów gimnazjów województwa dolnośląskiego - etap powiatowy

18.03.2017 r. 

Gimnazjum nr 21 we Wrocławiu

3

Zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego:
Lasak Magdalena, 3b

I. Olszak-Biniek
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Dolnym Śląsku "Dolnośląskim szlakiem - cuda natury i architektury" - etap powiatowy

12.04.2017 r.

przesłanie prezentacji do Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu

6 Zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego:
Prus Agnieszka, 1c
Jakubowicz Oliwia, 1c
Smereczniak Karolina, 1b
Wirchniańska Julia, 2c
I. Olszak-Biniek
XXI Przegląd Teatru Jednego Aktora "Humor i satyra w poezji i prozie"

09.05.2017 r.

PCA 

 

Laureaci:
II m.: Stanek Marcelina, 2d
III m.: Uchryńczuk Ada, 2d

M. Studzińska
"Wiosenne Spotkanie z Teatrem Jednego Aktora"

29.03.2017 r.

MCK Legnica

2

Wyróżnienie:
Laszczyńska Weronika

J. Glapińska
"Gżegżółka w trzcinie" - Powiatowy Konkurs Ortograficzny POPPPiDM 10

II miejsce: Konecka Magdalena, 3f

J. Glapińska
Międzyszkolny Konkurs Krajoznawczo-Turystyczny "Znam Dolny Śląsk"

22.05.2017 r.

ZSZ im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach

1 drużyna 3 osobowa

I miejsce drużynowo:
Lasak Magdalena, 3b
Pytlak Bartosz, 3b
Więcław Alicja, 3b

J. Robak
XXII Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. Majora Marka Gajewskiego "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w Latach 1768-1864 Od Konfederacji Barskiej Do Powstania Styczniowego - Za Wolność Waszą i Naszą" - etap rejonowy 15.12.2016 r. 
Liceum nr 1 w Legnicy
4 Zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego: 
Tkaczyk Daria, 3c
H. Korniłowicz
Konkurs Powiatowy "Polska Piastów w latach 966-1138" - finał     II miejsce: 
Gniedziejko Alicja, 1b
Smereczniak Alicja, 1b
Trojanowska Oliwia, 1b
H. Korniłowicz
Powiatowy Konkurs Literacko-Fotograficzny "Nasze legendy"

9.05.2017 r.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach, POPPPiDM w Polkowicach, Głogowskie Stowarzyszenie Literackie

4

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii praca plastyczna:
I m.: Bajaś Aleksandra, 3b
II m.: Ostrowska Julia, 3d
III m.: Madej Zuzanna, 2e

W kategorii fotografia:
II m.: Bajaś Aleksandra, 3b

M. Szybalska
I. Flisiewicz

VII Powiatowy Turmiej Interdyscyplinarny "Wiem, Umiem, Rozumiem"

26.05.2017 r.

Zespół Szkół im. I. Sendler w Przemkowie

 

I miejsce:

Drużynowo:
Lasak Magdalena, 3b
Pytlak Bartosz, 3b
Wilczyk Emanuel, 3b
Jaskot Michał, 3e

J. Wrzos
Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce

22.03.2017 r.

II LO w Lubinie

 

Laureaci:
Frankiewicz Patryk, 3e
Wojciechowski Aleksy, 3e
Załęcki Paweł, 3e

R. Kajak
Międzyszkolny konkurs językowy "Komunikatywny Europejczyk"

10.02.2017 r. 

II LO w Lubinie

  IV m.: Więcław Alicja, 3b
VI m.: Opyrchał Jakub, 2a
VIII m.: Łukowiak Damian, 3b
XII m.: Dzumyk Marta, 2f
XIII m.: Zielińska Wiktoria, 3c

B. Auguścik
D. Olejniczak
J. Dydak
M. Dobosz
VI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

 

POPPPiDM

 

II m.: Walczak Zuzanna, 2f
III m.: Koncur Zuzanna, 2a

B. Auguścik 
J. Kąca

Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego z Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych i Praca Pisemna "Geschichte Zum Bild"

   2

Indywidualnie:
I m.: Więcław Alicja, 3B
II m.: Lasak Magdalena, 3B

I miejsce grupowo:
Więcław Alicja, 3B
Lasak Magdalena, 3B

 M. Dobosz

Zasięg wojewódzki, ogólnopolski, międzynarodowy

Nazwa konkursu:

Data, organizator:

Liczba
uczest.

Laureaci

Nauczyciel
– opiekun
 XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" 

 21.09.2016 r. 

Oświęcimskie Centrum Kultury

 

Nagrody:

Grzywacz Paulina, 1e

Wyróżniono kwalifikacją do wystawy:
Spigiel Kinga, 2e
Poniewierka Sandra, 3a
Uchryńczuk Ada, 2db
Dobroskok Amelia, 1d

M. Wacińska

Międzyszkolna Pracowania Ceramiczna 

 XXIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Ziemia jest tylko jedna - 4 żywioły: ziemia, woda, ogień, wiatr"

listopad 2016

Galeria Twórczości Plastycznej Młodych działająca w Młodzieżowym Domu Kultury Środmieście we Wrocławiu

Nagrody:

Grzywacz Paulina, 1e

Wyróżnienie:
Pólkowska Joanna, 2a
Jachimek Wiktoria, 1e

Kwalifikacja do wystawy:

Kawecki Radek, 1d
Bąk Hubert, 1e
Jakubiszyn Lidia, 1a
Jakubowicz Oliwia, 1c
Buczma Liwia, 1e
Dobroskok Amelia, 1d

 M. Wacińska

Międzyszkolna Pracowania Ceramiczna

 IV Ogólnpolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pt. "Twoja ulubiona opowieść biblijna" Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu 

Wyróżniono:

Pólkowska Joanna, 2a

Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej:
Grzywacz Paulina, 1d

M. Wacińska

Międzyszkolna Pracowania Ceramiczna

XXV Ogólnpolski Konkurs Plastyczny 
"Kalendarz GOK 2017", 
"Uroki polskiej wsi"

GOK w Stawigudzie i UG Stawiguda

20.12.2016 r.

 

Nagroda: 

Jakubowicz Oliwia, 1c 

Wyróżnienia:
Dobroskok Amelia, 1d 
Buczma Liwia, 1e 

Praca Oliwii została umieszczona
w ogólnoplskim kalendarzu "Kalendarz GOK 2017,
"Uroki Polskiej Wsi".

M. Wacińska

Międzyszkolna Pracowania Ceramiczna

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "AKADEMIA PANA KLEKSA" 

styczeń 2017 r.

Centrum Kultury 105
w Koszalinie

 

Nagrody specjalne:
Dobroskok Amelia, 1d 
Jochańska Kamila, 1b 

Kwalifikacja do wystawy:
Byrtek Krzysztof, 1d
Prus Agnieszka, 1c
Karp Robert, 1d
Józefiak Amelia, 1d
Bosacka Oliwia, 1b
Bąk Hubert, 1d
Bukatowicz Dominik, 1d
Jędrzejczyk Adriann, 1d
Pawłowska Weronika, 1a
Buliński Damian, 1b
Buczma Liwia, 1e
Grzywacz Paulina, 1e
Poniewierka Sandra, 3a

Nagrody zostaną wręczone w trakcie II Edycji Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej w Koszalinie.

M. Wacińska

Międzyszkolna Pracowania Ceramiczna

XV Dolnośląski Konkurs Geograficzny
„zDolny Ślązak Gimnazjalista”
Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

TYTUŁ LAUREATA

Bartosz Pytlak, 3b

J. Wrzos
XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Inaczej niż u nas"

03.01.2017 r.

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

10 prac Międzyszkolnej Pracowni Ceramicznej

Nagrody specjalne:

Prus Agnieszka, 1c 
Grzywacz Paulina, 1e 
Szczepańska Agata, 1e 
Buczma Liwia, 1e 

M. Wacińska

Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ach, ta Astrid Lindgren!"

23.03.2017 r.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu

4 prace Międzyszkolnej Pracowni Ceramicznej

Wyróżnienie:

Jakubowicz Oliwia, 1a 

M. Wacińska

Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna

XXII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mój Świat - Pejzaż"

6.03.2017 r.

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie

9 prac Międzyszkolnej Pracowni Ceramicznej

Wyróżnienie:

Bajus Zofia, 1a 

M. Wacińska

Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna

III Ogólnopolski Konkurs "W Kręgu Poezji i Prozy Lagrowej Więźniarek KL Ravensbruk" - etap wojewódzki

06.04.2017 r.

Instytut Pamięci Narodowej w Rudzie Śląskiej

1 I m.: Laszczyńska Weronika, 3f J. Glapińska
III Olimpiada Geograficzna dla dolnośląskich gimnazjów - etap wojewódzki - finał 27.04.2017
Dyrektor Gimnazjum 34 we Wrocławiu 
 

TYTUŁ LAUREATA

Bartosz Pytlak, 3b

Finaliści konkursu wojewódzkiego:
Lasak Magdalena, 3b
Alicja Więcław, 3b
Piotr Romański, 2a

 

J. Wrzos

IV Dolnośląska Olimpiada Biologiczna dla uczniów gimnazjów województwa dolnośląskiego - etap wojewódzki - finał 

20.05.2017 r.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

 

Finalistka konkursu wojewódzkiego:

Lasak Magdalena, 3b

I. Olszak-Biniek
XXII Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. Majora Marka Gajewskiego "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w Latach 1768-1864 Od Konfederacji Barskiej Do Powstania Styczniowego - Za Wolność Waszą i Naszą" - etap wojewódzki

30.03.2017 r.

Zespół Szkół we Wrocławiu 

1

Finalistka konkursu:

Tkaczyk Daria, 3c

H. Korniłowicz
Konkurs literacki "W kilku strofach o... Polkowicach" - edycja dolnośląska

30.04.2017 r.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach

 

3

Laureaci konkursu poetyckiego:

w kategorii wiekowej 12-15 lat:
Wyróżnienie - Ostrowska Julia, 3d,

w kategorii wiekowej 16-18 lat: 
II m. - Kuświk Anna, 3c.

M. Szybalska
M. Glapińska

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Natura bezcennym darem 2017" Organizator XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie 5

Nagroda specjalna Przewodniczącego Komitety Organizacyjnego Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie:

Buczma Liwia, 1e

M. Wacińska
VI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Piękno drzemiące w wulkanach 2017" Muzeum Złota i Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji 8

Wyróżnienie:
Grzywacz Paulina, 1e

Kwalifikacje do wystawy:
Mościńska Karina, 2d
Jochańska Kamila, 1d

M. Wacińska
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "LALKA" Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gromadce -

I miejsce:
Mościcka Karina, 2d
Spigiel Kinga, 2e

II miejsce: 
Uchryńczuk Ada, 2d

III miejsce:
Dobroskok Amelia, 1d
Bajus Zofia, 1a
Prus Agnieszka, 1c

M. Wacińska
I Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny "Donica - dom dla roślin" MDK nr 2 w Bydgoszczy 10

I nagroda:
Ostrowska Julia, 1b
Piasecki Kacper, 1d
Serafin Oliwia, 1b

Kwalifikacje do wystawy:
Uchryńczuk Ada, 2d

M. Wacińska
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Dolnym Śląsku "Dolnośląskim szlakiem - cuda natury i architektury" - etap wojewódzki

12.05.2017 r.

Gimnazjum nr 29, Wrocław

- III miejsce:
Wirchniańska Julia, 2c
I. Olszak-Biniek
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM - KWIATY POLNE I LEŚNE" 2017

czerwiec 2017 r. 

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
w Polkowicach

-

Kwalifikacje do wystawy:
Spigiel Kinga, 2e

M. Wacińska

 

Osiągnięcia Międzyszkolnej Pracowni Ceramicznej

W tabeli umieszczono osiągnięcia uczestników Międzyszkolnej Pracowni Ceramicznej

 

Nazwa konkursu:Data, organizator:Liczba
uczest.
LaureaciNauczyciel
– opiekun:
 XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujemy światu pokój"

21.09.2016 r.

Oświęcimskie Centrum Kultury 

 

Nagrody:

Sowa Natalia, SP1
Dula Maja, Sp1
Zelichowska Anna, ZS Chocianów
Barań Edyta, ZS Polkowice 

Kwalifikacja do wystawy:

Sadowska Katarzyna, 
Zawiłowicz Agata
Bocian Ewa, ZSZ Polkowice

 M. Wacińska
Regionalny Konkurs Plastyczny "VI Biennale - Rodzina daleka i bliska"

11.10.2016 r. 

MDK w Gorzowie Wielkopolskim

 10

Nagrody: 

Krzeszowska Katarzyna, SP3
Sowa Natalia, Sp1

Wyróżnienia:

Bocian Ewa, ZSZ Polkowie
Żelichowska Anna, ZSZ Chocianów

Kwalifikacje do wsytawy pokonkursowej:

Rodzik Cyprian, SP 3
Dula Maja, SP1
Janik Mirela, SP Jędrzychów

M. Wacińska
XVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Rodzina w muzeum" 

MDK w Krasnymstawie, 

KO w Lublinie, 

Starostwo Powiatowe w Kranstmstawie

1

2 nagrody od organizatorów oraz od Lubelskiego Kuratora Oświaty:

Baran Edyta - absolwentka Gim1

M. Wacińska
VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Obrazki z dawnej wsi - w wiejskiej chacie" Muzeum Okręgowe im. St. Staszica w Pile 4

Wyróżnienie:

Łączka Patrycja, ZSZ w Lubinie

M. Wacińska
XXIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Ziemia jest tylko jedna - 4 żywioły: ziemia, woda, ogień, wiatr" Galeria Twórczości Plastycznej Młodych w MDK Śródmieście we Wrocławiu  

Wyróżnienie:

Sowa Natalia, SP1
Szot Dominik, G Katolickie

M. Wacińska
Rejonowu Konkurs Plastyczny "Psiaki Kociaki i Inne Zwierzaki" MCK Legnica 15

Nagroda: 

Szafarz Paulina, ZSZ Polkowice

Wyróżnienie:

Dula Maja, SP1
Andrasz Martyna, SP1
Janik Mirela, SP Jędrzychów

M. Wacińska
IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. "Twoja ulubiona opowieść biblijna" Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu 3

I miejsce:

Rodzik Cyprian, SP3

 

M. Wacińska
XI edycja Konkursu Plastycznego "Drugie życie drzewa"  Mugarski Park Narodowy 3

Wyróżnienie:

Ulok Wiktoria, SP2
Dula Maja, SP1
Dobroskok Aleksandra, SP Jędrzychów

M. Wacińska
XXV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kalendarz GOK 2017" "Uroki polskiej wsi"

20.12.2016 r.

GOK w Stawigudzie, 

UG Stawiguda

5

Wyróżnienie: 

Rudnicki Marcel, SP3
Rudnicka Ada, PM4

M. Wacińska
 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Akademia Pana Kleksa" 

styczeń 2017 r.

CK w Koszlinie 

16 

Wyróżnienie:

Dobroskok Zofia, SP Jędrzychów
 

 M. Wacińska
XIV Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej "Świat w oczach najmłodszych - w kwitnącym ogrodzie"

luty 2017 r.

SP im. S. Żeromskiego w Nałęczowie

4

Kwalifikacje do wystawy:

Fuczyło Julia, SP1
Kałwińska Nikola, SP1
Wabik Kalina, SP1

M. Wacińska
XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS"

13.02.2017 r.

MDK nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

5

Kwalifikacje do wystawy:

Baran Edyta, absolwentka Gim1
Szafarz Paulina, absolwentka Gim1

M. Wacińska
XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ŁAJBA  SP z oddziałami przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku 4

Wyróżnienie: 

Barań Edyta, absolwentka Gim1

M. Wacińska
 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Nasza Natura - Mój skarb   5

 I miejsce:
Baran Edyta, absolwentka Gim1

Wyróżnienie:
Bocian Ewa, absolwentka Gim1

M. Wacińska
VI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Piękno drzemiące w wulkanach 2017" Muzeum Złota i Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji 8

Wyróżenie: 
Baran Edyta, absolwentka Gim1

Kwalifikacje do wystawy:
Rodzik Cyprian, SP3
Szot Adam, SP2

M. Wacińska
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "LALKA"

11 czerwca 2017 r. 

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gromadce

  I miejsce:
Olczyńska Viktoria, SP2
Dula Maja, SP1
M. Wacińska
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci "Jestem Przyjacielem Przyrody"

Czerwiec 2017

Szkoła Podstawowo w Przygłowie

 

GRAND PRIX:
Rodzik Cyprian, SP3

Kwalifikacje do wystawy:
Porowski Kuba, SP2
Fuczyło Julia, SP1
Wabik Karolina, SP1

M. Wacińska
I Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny
"Donica - dom dla roślin"
MDK nr 2 w Bydgoszczy  

II nagroda:
Sowa Natalia, SP1
Rodzik Cyprian, SP3

Kwalifikacje do wystawy:
Szafarz Paulina, ZS P-ce

M. Wacińska
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Twoja ulubiona opowieść biblijna 2017" Centrum Rozwoju Lokalnego Zawiercie -

Wyróznienie:
Ulok Wiktoria, SP2

Kwalifikacje do wystawy:
Wabik Karolina, SP1
Rodzik Cyprian, SP2
Dula Maja, SP1
Olczyńska Viktoria, SP2
Dobroskok Zofia, SP Jędrzychów
Porowski Kuba, SP2

M. Wacińska
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM - KWIATY POLNE I LEŚNE" 2017

czerwiec 2017 r.

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

 

Wyróżnienie:
Olczyńska Viktoria, SP2
Bocian Ewa, absolwentka Gim1

Kwalifikacje do wystawy:
Wabik Kalina, SP1
Fuczyło Julia, SP1

M. Wacińska

Osiągnięcia Chóru Cantabile

pod dyrekcja pani Jaonny Kący

Nazwa konkursu, wydarzeniaData, organizatorOsiągnięcia, uwagi
Rozpoczęcie roku szkolnego - występ chóru podczas Mszy św. w kościele M.B.K.P w Polkowicach 01.09.2016 r.  
Występ chóru w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 30.09.2016 r.  
Koncert chóru w szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14.10.2016 r.  
Koncert chóru w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach z okazji rozdania dyplomów ukończenia uczelni 09.11.2016 r.  
Koncert chóru w szkole z okazji Święta Niepodległości 10.11.2016 r.  
Koncert w kościele św. Barbary w Polkowicach z okazji Święta Niepodległości w Polkowicach - obchody Święta Niepodległości organizowane przez Starostwo Powiatowe 10.11.2016 r.  
Koncert w Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski podczas uroczystości Bierzmowania 10.11.2016 r.  
Występ chóru podczas Gali Wolontariatu w Auli „Forum” 05.12.2016 r.  
Koncert kolęd i pastorałek w szkole 19.12.2016 r.  
Występ chóru podczas wspólnego kolędowania i jasełek 20.12.2016 r.  
Występ chóru w Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach - uświetnienie Mszy Św. z okazji Święta Trzech Króli 06.01.2017 r.  
Koncert chóru w plenerze z okazji Orszaku Trzech Króli 06.01.2017 r.  
Koncert Noworoczny chóru w szkole 31.01.2017 r.  
Koncert kolęd i pastorałek dla mieszkańców Polkowic w Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach  05.02.2017 r.  
XI. Otwarty Międzynarodowy Turniej Chórów o Miecz Juranda w Spychowie 2017 08.03.2017 r.  
Koncert chóru w ramach eliminacji regionalnych Dolnośląskiej Gali Talentów – Legnica 21.03.2017 r.  
Eliminacje wojewódzkie XI Dolnośląskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej we Wrocławiu 08.04.2017 r.  
Uświetnienie Gali Zdolnego Ślązaka Gimnazjalisty we Wrocławiu 06.04.2017 r.  
Koncert dla Jana Pawła II - występy solistów 18.05.2017 r.  
Uświetnienie Mszy Prymicyjnej absolwenta naszej szkoły Łukasza Świerniaka 21.05.2017 r.  
Udział chóru w 18. Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Sakralnej w Grójcu 26.05.2017 r.  Wyróżnienie dla chóru "Cantabile"
Koncert chóru w ramach VII Dolnośląskiej Gali Talentów w Świdnicy 30.05.2017 r.  
Występ chóru w ramach Przeglądu Twórczości Lokalnej w amfiteatrze miejskim w Polkowicach 02.06.2017 r.  
Koncert chóru dla rodziców w szkole 05.06.2017 r.  
Występ chóru podczas Gali Laureatów konkursów szkolnych 13.06.2017 r.  
Występ chóru podczas uroczystości Pożegnania Absolwentów Gimnazjum 22.06.2017 r.  
Koncert chóru w Spychowie – laureata Grand Prix XI Międzynarodowego Turnieju Chórów o miecz Juranda 23-24-25.06.2017 r.  
XIII Powiatowy Przegląd Kolęd w Gaworzycach  

II miejsce: 
Łachowska Natalia, kl. 3c

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Zespół Szkół w Polkowicach  25.05.2017

II miejsce:
Walczak Zuzanna, kl. 2f

III miejsce: 
Koncur Zuzanna, kl. 2a

XI Dolnośląski Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowany przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty - etap regionalny 08.03.2017 r. 

Laureat - nominacja do etapu wojewódzkiego - indywidualnie: 
Sinicka Natalia, kl. 3c

Laureaci - nominacja do etapu wojewódzkiego zespołu "Cantabile".

VII Dolnośląska Gala Talentów zorganizowana przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty  21.03.2017 r.

Tytuł laureata dla chóru "Cantabile"

 

Skład chóru Cantabile:

  1. Aleksandra Zalas
  2. Anna Maciejewska
  3. Anna Pieńkowska
  4. Bartek Radziej
  5. Bartosz Pytlak
  6. Daria Adamczewska
  7. Dawid Kuziemka
  8. Dominika Zblewska
  9. Emanuel Wilczyk
  10. Emilia Chmielowska
  11. Emilia Dziedziulo
  12. Jagoda Maczugowska
  13. Jakub Opyrchał
  14. Jasmina Potera
  15. Joanna Pólkowska
  16. Julia Krzywicka
  17. Julia Mikołajun
  18. Julia Ostrowska
  19. Kaja Zarzycka
  20. Kinga Ryglicka
  21. Kinga Spigiel
  22. Klaudia Morarz
  23. Konrad Koszulański
  24. Magdalena Gwarda
  25. Magdalena Lasak
  26. Maja Kuczyńska
  27. Maja Rosołowska
  28. Marcel Wojtkiewicz
  29. Marta Dzumyk
  30. Marta Ilkiewicz
  31. Martyna Kościelna
  32. Miłosz Pępkowski
  33. Natalia Sinicka
  34. Ola Dziedziulo
  35. Oliwia Bosacka
  36. Oliwia Wawrzyniak
  37. Patrycja Romańczuk
  38. Patrycja Wrzos
  39. Paulina Kuczyńska
  40. Paweł Załęcki
  41. Pola Sydorów 
  42. Seweryn Gołdyn
  43. Weronika Pawłowska
  44. Wiktoria Lizak
  45. Wiktoria Rożek
  46. Zuzanna Koncur
  47. Zuzanna Walczak

Skład zespołu wokalno - instrumentalnego: