Osiągnięcia sportowe

Michał Kuziemka najlepszy w Polsce

Najlepszy rezultat w kraju w kategorii U14 uzyskał  zawodnik LKS Polkowice, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 Michał Kuziemka podczas międzynarodowych halowych zawodów lekkoatletycznych, które odbyły się 20.03. Jabloncu. Michał startował w pchnięciu kulą 4 kg i osiągnął rezultat 10,84m, to najlepszy wynik w kraju w kategorii U14. Dodatkowo wziął udział w konkursie pchnięcia kulą 3 kg deklasując rywali. Michał pchnął kulę na odległość 12,60 m, uzyskał przewagę ponad 3 m nad następnym zawodnikiem. Trenerem zawodnika jest Robert Pierzchała.

Brawo lekkoatleci

Znakomity start zanotowali młodzi zawodnicy LKS Polkowice, uczniowie naszej szkoły podczas międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego, który odbył się 16.02.2022 w czeskim Jabloncu. Dagmara Janczak startująca w trójskoku zwyciężyła w kategorii open, skacząc na odległość 10, 10 m. Michał Kuziemka zwyciężył w kategorii U14 pchając kulę na odległość 9, 65 m. Dagmara aktualnie jest liderką krajowych list w trójskoku w kategorii U16, Michał zajmuje 2 miejsce w kategorii U14 w pchnięciu kulą. Warto dodać, że zawodnicy startowali tuż po zakończeniu zgrupowania w Szklarskiej Porębie.

Komplet medali w zawodach lekkoatletycznych

22.01.w Łodzi odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkoatletyce U16, U18, U20. W zawodach startowali najlepsi lekkoatleci z województwa. LKS Polkowice reprezentowali uczniowie naszej szkoły Dagmara Janczak i Bartosz Wietuszyński. Podopieczni trenerki Doroty Wojciech-Pierzchały wywalczyli w zawodach 3 medale. Debiutujący w zawodach Bartosz Wietuszyński w kategorii U 16 zdobył złoty medal w skoku w dal skacząc na odległość 5,25 m oraz srebrny medal w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 160 cm. W obu konkurencjach Bartek ustanowił rekordy życiowe. Dwa rekordy życiowe ustanowiła  Dagmara Janczak, która w skoku w dal zdobyła brązowy wynikiem 4,77 m oraz zajęła 9 miejsce w biegu na 60 m uzyskując czas 8,59 s.

Serdecznie gratulujemy.

Finał wojewódzki w dwuboju nowoczesnym

06.X .2021 reprezentacja szkoły chłopców Bruno Cios oraz Maciej Kordek zajęli VI miejsce w finale wojewódzkim w Dwuboju Nowoczesnym. Zawodnicy mieli do pokonania 1km biegu oraz 100 m. pływania, zawody odbyły się w Nowej Rudzie.

Mistrzostwa Powiatu w lidze lekkoatletycznej

Kolejny sukces na swoim koncie zanotowali lekkoatleci z naszej szkoły podczas Mistrzostw Powiatu w lidze lekkoatletycznej, które odbyły się 22.09.2021 r. na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach. Zawodnicy startowali w biegach krótkich, średnich, skokach , rzutach oraz sztafecie 4x100 m. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych padło dużo wartościowych wyników. Zespoły dziewcząt i chłopców odniosły zdecydowane zwycięstwo i uzyskały awans do finału wojewodzkiego, który odbędzie się 30.09.w Zgorzelcu. W zespole dziewcząt pukktowały: Izabela Romaszko, Roksana Tkaczyk, Julita Grzelak, Nadia Wenerska, Dagmara Janczak, Klaudia Pilichowska, Magdalena Iżykiewicz, Julia Damian. W zespołu chłopców punktowali: Kacper Michalak, Jakub Banaszkiewicz, Jakub Studziński, Marcel Koziołek, Maciej Łukasik, Bartosz Wietuszyński, Bruno Cios,  Maksymilian Wojtkiewicz, Sebastian Mietliński.

Gratulujemy sukcesów.