Osiągnięcia sportowe

Finał wojewódzki w dwuboju nowoczesnym

06.X .2021 reprezentacja szkoły chłopców Bruno Cios oraz Maciej Kordek zajęli VI miejsce w finale wojewódzkim w Dwuboju Nowoczesnym. Zawodnicy mieli do pokonania 1km biegu oraz 100 m. pływania, zawody odbyły się w Nowej Rudzie.

Mistrzostwa Powiatu w lidze lekkoatletycznej

Kolejny sukces na swoim koncie zanotowali lekkoatleci z naszej szkoły podczas Mistrzostw Powiatu w lidze lekkoatletycznej, które odbyły się 22.09.2021 r. na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach. Zawodnicy startowali w biegach krótkich, średnich, skokach , rzutach oraz sztafecie 4x100 m. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych padło dużo wartościowych wyników. Zespoły dziewcząt i chłopców odniosły zdecydowane zwycięstwo i uzyskały awans do finału wojewodzkiego, który odbędzie się 30.09.w Zgorzelcu. W zespole dziewcząt pukktowały: Izabela Romaszko, Roksana Tkaczyk, Julita Grzelak, Nadia Wenerska, Dagmara Janczak, Klaudia Pilichowska, Magdalena Iżykiewicz, Julia Damian. W zespołu chłopców punktowali: Kacper Michalak, Jakub Banaszkiewicz, Jakub Studziński, Marcel Koziołek, Maciej Łukasik, Bartosz Wietuszyński, Bruno Cios,  Maksymilian Wojtkiewicz, Sebastian Mietliński.

Gratulujemy sukcesów.

Festiwal sztafet

20.09.2021 r. w Oleśnicy odbyła  się inauguracja roku sportowego 2021/2022 połączona z wojewódzkim festiwalem sztafet. Na zawody zaproszono 6 najlepszych szkół z Dolnego Śląska. Reprezentanci naszej szkoły odebrali odebrali statuetkę i dyplom za wygranie współzawodnictwa w minionym roku szkolnym w kategorii Igrzysk Młodzieży szkolnej. Po wręczeniu nagród odbył się festiwal sztafet. Zawodnicy startowali w sztafecie 4x100m, sztafecie szwedzkiej (100,200,300, 400 m) oraz sztafecie mieszanej 2x2x200m. Dziewczęta z naszej szkoły zwyciężyły w sztafecie 4x100 m (Roksana Tkaczyk, Klaudia Pilichowska, Izabela Romaszko, Dagmara Janczak). Srebrne medale zdobyła sztafeta 4x100 m chłopców (Jakub Studziński, Bruno Cios, Bartosz Wietuszyński, Kacper Michalak) oraz sztafeta mieszana 2x2x200 m (Kacper Michlak, Julita Grzelak, Dagmara Janczak, Bartosz Wietuszyński). Tuż za podium ukończyła rywalizację sztafeta szwedzka chłopców (Jakub Studziński, Bartłomiej Walowiak, Maciej Łukasik, Marcel Koziołek). Opiekunem naszych zawodników jest Pani Dorota Wojciech-Pierzchała. To kolejny sukces naszych zawodników na arenie wojewódzkiej.

Serdecznie gratulujemy.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce

11.09.w Zgorzelcu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. W zawodach startowali uczniowie naszej szkoły, zawodnicy LKS Polkowice. Brązowy medal w wieloskoku zdobyła Dagmara Janczak skacząc 10,08 m. Tuż za podium na czwartym miejsce zakończył wieloskok Bartosz Wietuszyński wynikiem 11,42 m. Punktowane miejsca zajęli też Maksymilian Wojtkiewicz w rzucie dyskiem, oszczepem   i sztafecie 4x100m, Dagmara Janczak w biegu na 100 m, Bartosz Wietuszyński w skoku wzwyż i sztafecie 4x100m, Kacper Banaszkiewicz w wisztafecie 4x100m.

Serdecznie gratulujemy.

Jesteśmy najlepsi w województwie

Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk  ogłosił oficjalne wyniki współzawodnictwa sportowego szkół na Dolnym Śląsku. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII i VIII)   zdecydowane zwycięstwo odniosła nasza Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach uzyskując 1009 pkt. Zawody odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego do połowy października oraz w czerwcu. W zawodach  brali udział sportowcy ze 150 dolnośląskich szkół. Zawodnicy starowali w sztafetowych biegach przełajowych, lidze lekkoatletycznej, piłce nożnej, koszykówce 3x3, dwuboju nowoczesnym. Sukces sportowy jest wspólnym osiągięciem zawodników, nauczycieli i znakomitej współpracy i wsparcia dyrekcji szkoły.