Osiągnięcia Uczniów

I znowu sukces recytatorek !!!

29 listopada 2021 roku w Gaworzycach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Pokolenie”, w którym wzięły udział trzy uczennice z naszej szkoły z klas VII – VIII i wszystkie trzy osiągnęły sukces!!!. III miejsce zajęły Lena Domaros z kl. VII c oraz Wiktoria Jankowska z kl. VII a, a wyróżnienie otrzymała Weronika Bandyk z kl. VIII d. Oprócz dyplomów laureatki otrzymały nagrody książkowe oraz zabawne kolorowe ołówki.

Brawo dziewczyny! Gratulujemy i dziękujemy!

Iza Flisiewicz

Chrońmy Przyrodę Ojczystą

15 listopada br. zostały ogłoszone wyniki regionalnego konkursu fotograficznego pod tytułem "Chrońmy Przyrodę Ojczystą". Zadaniem uczestników było wykonać zdjęcie przedstawiajace piekno przyrody lub niszczący wpływ człowieka naśrodowisko i sposoby jej ochrony. W konkursie wzięło udział sześciu uczniów z naszej szkoły. Jeden z nich - Jan Tutko z klasy VIa - zdobył trzecie miejsce. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Legnicy.

przyroda2021aprzyroda2021b

Sukces recytatorek!!!

5 listopada 2021 odbył się Rejonowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Legnicy. W konkursie wzięło udział 30 recytatorów z rejonu legnickiego. Naszą szkołę w wyniku wcześniejszych eliminacji reprezentowało troje uczniów: Lena Domaros z klasy 7c, Wiktoria Jankowska z klasy 7a oraz Igor Kisiel z klasy 7b. Lena i Wiktoria otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, bo jeszcze w listopadzie odbędą się dwa powiatowe konkursy recytatorskie!!! Brawo!!!

Iza Flisiewicz

Konkurs fizyczno-chemiczny

W tym roku szkolnym zaproponowaliśmy uczniom klas 7 i 8 uczestnictwo w Konkursie fizyczno-chemicznym przeprowadzonym on-line, za pośrednictwem aplikacji Forms. W konkursie wzięło udział dziewięciu uczniów z klas 7 i czternastu z klas 8. Test, składający się z zadań zamkniętych i otwartych, sprawdzał wiedzę oraz umiejętności uczestników z zakresu fizyki i chemii na Ich poziomie edukacyjnym. Rywalizacja była zawzięta, a przy tym wszyscy świetni się bawili. Ta forma sprawdzania wiedzy przypadła uczniom do gustu i będzie kontynuowana! Oto wyniki:

Klasy 8

I miejsce – Aleksander Bogacz (8B)

II miejsce – Julia Drzyzga (8C), Weronika Piotrowicz (8C)

III miejsce – Igor Florek (8B), Jan Wieruszewski (8A)

Klasy 7

I miejsce – Maksymilian Jezuita (7A)

II miejsce – Mateusz Bloch (7E)

III miejsce – Dominika Andrzejewska (7C)

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zainteresowanie konkursem.

Nauczyciele fizyki i chemii

Powiatowy Konkurs z WOS-u

W kwietniu odbył się Powiatowy Konkurs z WOS-u "Trójpodział władzy w RP - władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza".  Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas VIII. Miło nam poinformować, że Wojciech Sendyk z klasy VIII A zajął III miejsce.

Gratulujemy!