Gimnazjum nr 1 w Polkowicach na 6 miejscu w Polsce!

W dniach 8 – 10 czerwca w Kołobrzegu odbyły się finały Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży w Halowych Grach Zespołowych. Reprezentantem Dolnego Śląska
w koszykówce była drużyna Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach.

Po trzydniowych zmaganiach dziewczęta pod wodzą trenera Sebastiana Rudnickiego zajęły 6 miejsce na 14 startujących województw . Rywalizacja w grupach była zacięta
i wyrównana a o awansie do strefy medalowej zdecydowały zdobyte kosze między Gimnazjami nr 5 z Lublina (-10), Gimnzajum Sportowym z Sosnowca(+6) i Polkowicką 1 (+4). Jeden kosz zadecydował o walce o trzecie miejsce.

Cały turniej wygrało Gimnazjum nr 6 z Koszalina i zostało mistrzem Polski gimnazjów. Nasze dziewczyny spisały się dobrze choć pozostaje niedosyt. Trzon drużyny stanowią uczennice klasy II więc w przyszłym roku może też uda się zakwalifikować do finału. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie:

FIGAS JOLANTA, SIEWRUK KATARZYNA, PACHURA MAGDALENA, FISZER KAROLINA, RUDZIŃSKA MARIA, JOCHAŃSKA MARIKA, MAŚLANKA PATRYCJA, OCHĘDOWSKA KAMILA, ŻUKOWSKA PAULINA, SIWEK ALICJA, SZCZEPAŃSKA BBARBARA, KOSZAŁKO NATALIA.