WYNALAZCA PRZYSZŁOŚCI

[Rozmiar: 47199 bajtów] [Rozmiar: 47199 bajtów]
Który polski pisarz jest najczęściej tłumaczony? Kto stworzył podwaliny pod polskie science-fiction? W czyjej adaptacji zagrał Chrisa Kelvina George Clooney? Czyje imię nosi pierwszy polski planetoida? Oczywiście na wszystkie te pytania jest jedna odpowiedź - STANISŁAW LEM.

We wrześniu przypadała rocznica urodzin tego futurologa (ur. 12 IX 921), dlatego biblioteka przygotowała wystawę pt. „Stanisław Lem - wynalazca przyszłości”. Na wystawie można zobaczyć najbardziej poczytne dzieła Lema, dowiedzieć się jak nazywali się najsłynniejsi bohaterowie jego książek, ale również czym jest science-fiction i jakie książki tego gatunku są do wypożyczenia w naszej bibliotece.

Co lubił Lem? Chałwę i marcepan, narty, Trylogię Sienkiewicza i jazz, majsterkowanie przy samochodzie. Warto więc sprawdzić, czy polubicie książki Stanisława Lema. Obejrzyjcie wystawę i wypożyczcie książkę o podróżach kosmicznych, kontaktach z pozaziemskimi formami życia, cywilizacyjnych trendach rozwojowych czy odkryciach naukowych.

Strona główna  Archiwum