UCZCILIŚMY PAMIĘĆ PATRONA

Październik to szczególny miesiąc dla naszej szkoły. Nosimy imię Wielkiego Polaka - Jana Pawła II, dlatego też w miesiącu wyboru Karola Wojtyły na papieża w szczególny sposób przypominamy jego osobę.

5 października uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka jest wielkim dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II. To wydarzenie Rodzina Szkół Jana Pawła II chce uczcić dodatkowo poprzez sfinansowanie budowy szkoły w Togo w Afryce, która będzie nosiła imię bł. Jana Pawła II.

Kilka dni później - 9 października - uczniowie, rodzice i nauczyciele rozpoczęli uroczyście, w legnickiej katedrze obchody XI Dnia Papieskiego (tegoroczny Dzień Papieski przeżywamy pod hasłem „Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy”). Oczywiście na obydwu uroczystościach reprezentował nas poczet sztandarowy. Od zakończenia poprzedniego roku szkolnego chorążym pocztu jest Dominik Jastrzębski z kl. II e. Towarzyszą mu Amanda Skraba z III c oraz Kamila Kłosowska z II c.
autor strony: Dominik Jastrzębski

Strona główna  Archiwum