Dwa dni z książką

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, postaraliśmy się , aby w ciekawy sposób go uczcić. W poniedziałek na godzinach wychowawczych członkowie Kah–y przedstawiali krótki rys historyczny święta oraz rozdawali zgodnie z wielowiekową tradycją, a ku zaskoczeniu wielu, róże. Kwiaty otrzymali uczniowie o najwyższej aktywności czytelniczej. Do każdej róży dołączone zostało krótkie motto o książkach.
Po południu w bibliotece szkolnej odbył się finał IV edycji Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, uczestnicy prezentowali fragmenty prozy francuskiego pisarza Erica Emanuela Szmitta. Jury wybrało piątkę najlepszych"czytaczy":

1. Arleta Dąbrowska klasa I f
2. Jędrzej Furman klasa II c
3. Katarzyna Krawiec klasa I f
4. Aleksandra Michalska klasa Ic
5. Nikola Łukowiak klasa I f

Kto otrzymał tytuł Mistrza Pięknego Czytania? Kto Mistrza Czytania Publiczności?
Zapraszamy jutro na 14.00 do biblioteki szkolnej na imprezę czytelniczą pt. "Kochaj mnie z umiarem" , w programie min. ogłoszenie wyników konkursu.

Dziękujemy pani Alicji Wypasek i uczennicom z klasy I f za wykonanie 60 pięknych róż!
Autor strony: k@pi

Strona główna  Archiwum