Pożegnanie absolwentów

Kolejny rocznik absolwentów opuścił mury naszej szkoły. Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich odbyła się w czwartek, 21 czerwca w Auli Forum. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00, a poprowadziło je dwoje konferansjerów - Weronika Strug z kl. IIId oraz Dariusz Łazikowski z kl. IIIa.
Po wprowadzeniu sztandaru i odegraniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor E. Kich - Wiśniewska, a następnie odbyła się ceremonia wręczenia odznak Srebrne Piórko Orła, medali Najlepszy z Najlepszych, nagród książkowych dla laureatów konkursów szkolnych oraz uczniów wyróżniających się w działalności na rzecz szkoły i środowiska, a także pucharów za osiągnięcia sportowe. W czasie tej ceremoni najbardziej uhonorowani zostali dwaj dobrze wszystkim znani uczniowie, Piotr Franczak i Krzysztof Synowiec, którzy otrzymali nie tylko medale, ale równierz Nagrodę Burmistrza. Były też nagrody specjalne dla najlepszych sportowców, Joanny Kielin z kl. IIIg i Grzegorza Gajewskiego z kl. IIIc, zdobywców tytułu Sportowiec Roku.
W drugiej części spotkania mogliśmy obejrzeć na wielkim ekranie film dokumentalny przygotowany przez trzecioklasistów i będący wspomnieniem trzech wspólnie spędzonych lat, a także wysłuchać monologu scenicznego pt. "Moje trzy lata w gimnazjum", wygłoszonego przez Tomasza Adamczyka, ucznia kl. IIIa, zdobywcę I miejsca w XI Przeglądzie Teatru Jednego Aktora. Wysłuchaliśmy też kilku piosenek w wykonaniu chóru szkolnego "Cantabile" i jego solistek - Katarzyny Grzybczyk (tegorocznej absolwentki) i Anety Olszewskiej (absolwentki z roku ubiegłego).
Były podziękowania i kwiaty dla pedagogów, podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców, prezenty dla trzecioklasistów (każdy absolwent otrzymał maskotkę od uczniów klas drugich i paszport gimnazjalisty od burmistrza).
Po zakończeniu uroczystości w Auli Forum, tuż przed godz. 19.00, trzecioklasiści udali się do szkoły na spotkanie z wychowawcami.