WIECZOREK POETYCKI PRZY HERBATCE Z SAMOWARA

8 lutego odbył się WIECZOREK POETYCKI PRZY HERBATCE Z SAMOWARA. To pierwszy tego rodzaju wieczór, na którym można było posłuchać poezji i napić się herbaty prosto z prawdziwego samowara. Wieczorek został przygotowany przez koło polonistyczne działające w gimnazjum, którego opiekunką jest pani Izabela Flisiewicz. Czytelnia szkolna, dzięki ciekawej scenografii, zamieniała się w kawiarenkę poetycką, której najważniejszym elementem były rosyjskie samowary. Uczniowie w blasku świec recytowali utwory najwybitniejszych poetów polskich i rosyjskich, takich jak: Aleksander Puszkin, Adam Mickiewicz, Czesław Miłosz czy K.I. Gałczyński. Przerywnikiem między wierszami były piękne ballady Bułata Okudżawy oraz utwory Marka Grechuty, które podkreślały wyjątkowy nastrój. Również utwór wykonany na skrzypcach oraz zaśpiewana piosenka przy akompaniamencie gitary przez uczennice przyczyniły się do poetyckiej atmosfery wieczorku. Niespodzianką dla obecnych nauczycieli były przygotowane specjalnie dla nich fragmenty wybranych wierszy, które na prośbę uczniów prowadzących imprezę, zarecytowali.
Norbert Buczkowski