SZKOLNY PERYSKOP

Gazetka szkolna Gimnazjum nr 1 w Polkowicach, nr 10, Listopad 2001

CZY KIEDYKOLWIEK SPEŁNIŁA CI SIĘ WRÓŻBA ANDRZEJKOWA?
Sonda

Od bardzo dawna na zabawach z okazji andrzejek wróżymy sobie np. z wosku, aby zobaczyć, co szykuje dla nas los. Postanowiłam sprawdzić, czy wróżby naprawdę się spełniają. Zadałam moim koleżankom i kolegom pytanie: Czy kiedykolwiek spełniła ci się wróżba andrzejkowa? Przekonajcie się, co mi odpowiedzieli.

Nie. Nigdy nie wierzyłam w takie wróżby.
Czacha

Tak. Była to wróżba z jabłkiem. Ze skórki wyszła mi litera mojego obecnego chłopaka.
Dora

Oczywiście, gdy lałam wosk na wodę, wyszły mi kontury Włoch. W tym roku byłam tam na wakacjach.
Miśka

Tak. Przy losowaniu kartek z imionami chłopców trzeba było rzucić je za siebie. Imię na kartce, która upadnie najbliżej osoby rzucającej, miało być imieniem chłopaka, z którym dziewczyna będzie chodzić. W moim przypadku to się sprawdziło.
Marysia

Nie, ale wierzę, że kiedyś się spełnią.
Ewelina

Nie wierzę w takie bzdury jak wróżby andrzejkowe. Uważam, że to strata czasu.
Krzysiek

Jeszcze w podstawówce wywróżyłam sobie, że mój przyszły chłopak będzie miał na imię Piotrek. Z pewnym Piotrkiem chodzę już od pięciu miesięcy.
Anka

Kiedyś wróżyłam sobie i wyszła mi wieża Eiffla. Na tegorocznych wakacjach ta wróżba spełniła mi się. Wyjechałam do Paryża i tam oczywiście zobaczyłam ten słynny obiekt (i wjechałam na samą górę).
Nancy

Sondę przeprowadziła
KAJA

PRZECIW NARKOMANII

Na pewno każdy słyszał o narkomanii - problemie społecznym, który szerzy się zwłaszcza wśród młodzieży. Właśnie z tego powodu w naszym gimnazjum została przeprowadzona specjalna akcja. 17 października do szkoły przybył policjant i... budzący zainteresowanie wszystkich, specjalnie szkolony pies. Mieli oni za zadanie sprawdzić szafki uczniów, w niektórych klasach także plecaki, po to, aby wykryć osoby posiadające narkotyki. Jest to jedno
z wielu działań mających na celu wyeliminowanie narkomanii wśród uczniów.

Marzena

PÓŁ NA PÓŁ

Uczniowie trzecich klas gimnazjum już od dawna przygotowują się do egzaminu podsumowującego trzy lata nauki. 16 października br. w całej Polsce, w naszej szkole również, odbył się próbny egzamin gimnazjalny. Punktualnie o 9.00 trzecioklasiści przystąpili do rozwiązywania testu. Połowa uczniów pisała część humanistyczną, druga -  część matematyczno-przyrodniczą.
O tym, którą część piszą, gimnazjaliści dowiedzieli się tuż przed dostaniem arkusza, po losowaniu (o wszystkim zadecydowała moneta rzucona przez jednego z uczniów). Zmagania z zadaniami trwały 120 minut. Wyniki testów będę ogłoszone za kilka tygodni (miejmy nadzieję, że będą zadowalające). "Prawdziwy" egzamin gimnazjalny odbędzie się 14 i 15 maja 2002 r. i wtedy już wszyscy trzecioklasiści będą pisali obydwie części.

Edyta

NAJLEPSZE WWW

W ogólnopolskim konkursie "Eduseeka" na najciekawszą stronę internetową zwyciężyła strona naszego Samorządu Uczniowskiego. Ta strona wygrała w październiku. Niestety, nie będziemy mogli już wygrać, ponieważ zgłoszona strona może zająć I miejsce tylko raz w roku szkolnym. W czasie trwania konkursu stronę odwiedziło ponad 3000 osób, z czego 1797 osób zagłosowało, co dało taką samą liczbę punktów. Na naszej stronie internetowej możemy znaleźć informacje na temat działalności Samorządu, tematów konkursów oraz możemy obejrzeć dużo zdjęć.