SZKOLNY PERYSKOP

Gazetka szkolna Gimnazjum nr 1 w Polkowicach, nr 1, Styczeń - Luty 2002

ACH, TEN NOWY ROK!
Sonda

Co roku, tego samego dnia - 1 stycznia, wszyscy wkraczają w kolorowy Nowy Rok. Wielu z nadzieją patrzy w przyszłość, pamiętając, że "coś się kończy, a coś zaczyna". Ale jaki będzie ten 2002 rok? Jak będzie wyglądał według gimnazjalistów? Przeczytajcie.

Dla mnie Nowy Rok to same zmiany. Za każdym razem wszystko się zmienia: ludzkość i cały świat...

Malwina 

Nie jestem wróżką. Za krótko ten Nowy Rok trwa, żeby go osądzać...

S.P.

Nowy Rok, w przeciwieństwie do Starego, jest małym, słodkim i ciekawym świata bobaskiem...

Serek

Cóż, dla mnie się zaczął bardzo szampańsko i mam nadzieję, że będzie taki cały czas.

Kaja

Nowy Rok był dla mnie przesłaniem wielu nowych wrażeń, co bardzo odbiło się na mojej psychice. Poza tym jestem zakochana, co z kolei odbija się na moich ocenach. 

Krystyna

Okropność, same sprawdziany i testy... Wszystko wali mi się na głowę. Mogę mieć tylko nadzieję, że nie będzie tak przez cały czas...

Rybka

Uważamy, że Nowy Rok ukaże nam prawdziwe oblicze cierpienia, lęku przed kolejnymi wojnami, zamachami terrorystycznymi czy klęskami żywiołowymi. Do tego dochodzi jeszcze stres przed egzaminami końcowymi, od których zależy nasza przyszłość. Mamy jednak nadzieję, że każdy nowy dzień przyniesie nam radość z życia i szczęście w miłości...

Ola i Ewka

 

Jeżeli wytrwam w noworocznych postanowieniach, to nie będzie tak źle...

Asia

Początek jest, jak dla mnie, całkiem dobry. Reszta to tylko nadzieje...

Pijawa

WIELKA ORKIESTRA ZNOWU ZAGRAŁA!

13 stycznia po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mija 10 lat, od kiedy Jurek Owsiak ruszył z tą akcją. Z roku na rok coraz więcej osób przyłącza się do zbiórki pieniędzy. W 2002 roku zbierano pieniądze dla dzieci z wadą serca. Chórek z naszego gimnazjum wystąpił 

na scenie polkowickiego Domu Kultury "Impresja" i zaśpiewał na tę okoliczność piosenkę. Po całych Polkowicach chodzili wolontariusze z puszkami. Mamy nadzieję, że Polkowice pomogły dzieciom.

Kaja

SZKOLENIE LIDERÓW

W styczniu w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty dla przewodniczących i liderów klasowych. Uczestniczyli w nich reprezentanci klas I i II. Zajęcia odbywały się w każdy wtorek, od 15 do 29 stycznia, i obejmowały tematy z dziedziny kontaktu i komunikacji, technik i metod radzenia sobie ze stresem i konfliktami oraz sytuacją trudną. Uczestnicy wykonywali zadania, rozmawiali oraz wyrażali swoje opinie na przedstawione zagadnienia.
Cykl spotkań prowadziły pracownice z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Polkowicach. Warsztaty te umożliwiły ich uczestnikom zapoznanie się z rówieśnikami z innych klas oraz poszerzenie wiedzy i zdobycie umiejętności w zakresie omawianych spraw.

Uczestniczka

PRZYGOTOWANIA DO TYGODNIA EUROPEJSKIEGO

14 stycznia 2002 r. przedstawiciele klas drugich wzięli udział w losowaniu państw Unii Europejskiej. Wszystko odbyło się w radiowęźle szkolnym, gdzie była prowadzona audycja "na żywo" (uczniowie na bieżąco informowali swoich kolegów o wyniku losowania). Każda klasa będzie prezentowała jeden kraj podczas Tygodnia Europejskiego, który odbędzie się w maju. 

>>>>> 

Następna strona