EGZAMINY GIMNAZJALNE

W dniach 14 i 15 maja odbyły się w naszej szkole egzaminy gimnazjalne. Brało w nich udział 416 uczniów z klas trzecich. We wtorek odbył się test humanistyczny, natomiast w środę uczniowie pisali sprawdzian matematyczno-przyrodniczy. Obie części trwały po 120 minut. Otwieranie paczek z testami odbyło się komisyjnie w obecności zarówno nauczycieli, jak i przedstawicieli młodzieży.
Wielu uczniów mówiło, że test nie był trudny, ale takie zdanie mieli ci, którzy wcześniej nie osiągali zbyt dobrych wyników w nauce. Tzw. dobrzy uczniowie pisali testy do końca wyznaczonego czasu i często nie zrobili wszystkiego. Największy kłopot sprawiły trzecioklasistom zadania "otwarte": notatka,  rozprawka i zadania z treścią.

Kasper Wolak (1i)