SZKOLNY PERYSKOP

Gazetka szkolna Gimnazjum nr 1 w Polkowicach, nr 3, grudzień 2000

25 XI 2000 r.

W Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej dziewcząt nasz zespół zajął I miejsce.

W Mistrzostwach Polkowic (mini piłka siatkowa) drużyna chłopców (Mateusz Szklarz, Tomasz Sprawka, Mateusz Krzysiek, Krzysztof Nazarowski i Grzegorz Witkowicz) zajęła I miejsce. Zespół dziewcząt uzyskał podczas tych zawodów II miejsce.

2 XII 2000 r.

W tym dniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej. Zespół chłopców w składzie: M. Szklarz, T. Sprawka, M. Krzysiek, J. Sijka, A. Bielik i K. Nazarowski po raz kolejny odniósł sukces - zajął I miejsce. Dziewczęta natomiast wywalczyły II miejsce.

W Przemkowie zorganizowane zostały Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

4 XII 2000 r.

We Wrocławiu miało miejsce spotkanie uczniów ze sportowcami, uczestnikami Olimpiady w Sydney, połączone z ogłoszeniem klasyfikacji szkół za rok 1999/2000. Nasza szkoła zajęła III miejsce i jest to największe osiągnięcie naszego gimnazjum.

5 XII 2000 r.

W Chobieni odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowali: Ola Bucyk, Sylwia Maćkowiak, Wojciech Suchański i Krzysztof Sulikowski.

Nasze prace

wykonała Katarzyna Kozak z klasy 2 f

wykonał Tomasz Gol z klasy 2 f

wykonała Anita Andrzejewska z klasy 2 h

wykonał Kacper Ogorzelec z klasy 1 a

wykonała Joanna Powaserowska z klasy 2 t

Ruszaj w rytmie reggae

Andrzejki to dla wszystkich dzień wspaniałej wspólnej zabawy. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano 28 listopada 2000 roku dyskotekę. Nie była to zwykła impreza, ponieważ dzięki wysiłkowi Rady SU i jej opiekunek zaproszono na nią zespół PGR (Pozytywna Grupa Reggae), który od samego początku rozruszał publiczność. Wszyscy świetnie się bawili, a grupa po każdym utworze nagradzana była burzą oklasków. Po zakończeniu dyskoteki redakcji naszej gazetki udało się nawet otrzymać od utalentowanych muzyków autografy z dedykacją dla wszystkich bawiących się wtedy czytelników naszego pisma. Myślę, że organizowanie imprez szkolnych z udziałem młodzieżowych formacji to bardzo dobry pomysł. Oby tak dalej!

<Justyna>

"Szkolny Peryskop" redagują: Marta Bejma, Agata Jakubowska, Marika Kuberska, Diana Małachowska, Justyna Tomicka, Joanna Macyszyn, Marta Wołowiec. Skład komputerowy: Krzysztof Antończak, Witold Haberek, Rafał Jasiński, Łukasz Kołtun, Grzegorz Łukasiewicz, Grzegorz Stackiewicz, Dawid Walczyński, Adam Klepacki, Grzegorz Kieszkiewicz, Irmina Iwańska. Wybór materiałów z gazetki i opracowanie wersji internetowej: Zbigniew Forjasz.

UWAGA! Już wkrótce na tej stronie ukaże się numer styczniowy