XIV Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

W dniach od 12 do 14 listopada odbył się XIV Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr. Uczestnicy startowali w kilku grupach wiekowych, m.in. Junior (klasy VII i VIII) oraz Benjamin (klasy IV - VI). Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się w naszej szkole mniejszą popularnością, niż w latach ubiegłych. Na udział zdecydowało się łącznie tylko ośmiu uczniów. Zapewne miał na to wpływ wysoki poziom konkursu. Uczniowie mieli do rozwiązania 24 zadania na specjalnej platformie internetowej, a do dyspozycji było tylko 60 min. Liczyła się nie tylko szybkość działania, ale przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia i umiejętność rozwiązywania problemów algorytmicznych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu kilku tygodni.