A- A A+

ŚWIĘTO EDUKACJI Z JUBILEUSZOWYM KONCERTEM CHÓRU CANTABILE

Obchody święta edukacji w tym roku miały szczególny charakter, ponieważ zbiegły się z jubileuszem 20 – lecia działalności chóru Cantabile pod kierunkiem pani Joanny Kący. W szkole odbyła się uroczystość, w czasie której uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców przekazali nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Taneczne „upominki” zaprezentowały Iskierki i dziewczęta z koła tanecznego. Muzyczną oprawę uroczystości stanowił koncert Cantabile - 20 lat śpiewu i sukcesów przygotowany specjalnie z okazji jubileuszu chóru. Wybrano utwory, które wykonywane były na przestrzeni dwudziestu lat, niejednemu z gości łezka w oku się zakręciła. Gościnnie wystąpili dawni soliści chóru: Weronika Bogdańska, Zuzanna Walczak, Konrad Koszulański. Koncert prowadziła Martyna Kościelna, prezentując osiągnięcia, utwory, wykonawców i ciekawostki z życia chóru, zaśpiewała też z chórzystami Sen o Warszawie. Widownia nagrodziła chórzystów owacją i podziękowaniami za przepiękny występ.

jw.