A- A A+

„ŚWIĘTO MŁODZIEŻY – MOSTY ZAMIAST MURÓW”

W dniu 7 września w naszej gminie obchodzimy integracyjne „Święto Młodzieży”, którego celem jest integracja młodzieży w nowym roku szkolnym, zaprezentowanie różnych form rozwijania swoich talentów i pasji oraz przedstawienie młodzieży oferty zajęć edukacyjnych i twórczych, które oferuje gmina. Impreza obejmuje dzieci uczące się w budynku przy ul. Ociosowej 3, czyli klasy VI, VII, VIII oraz gimnazjalne.  Tego dnia ww. klasy nie mają zajęć lekcyjnych, uczestniczą w zaplanowanych działaniach.

Plan wydarzenia:

8:00 – uczniowie spotykają się z wychowawcami w swoich klasach;

8:15 – 10:35 – uczniowie biorą udział w warsztatach na terenie szkoły;

10:35 – 11:00 – zbiórka z wychowawcą, przejście do Centrum Piknikowego;

11:00 – 12:30 – rozpoczęcie drugiej części wydarzenia w Centrum Piknikowym: drugie śniadanie (serwuje firma Subway: kanapka, napój, coś słodkiego) oraz zapoznanie się z ofertą różnych instytucji skierowaną do młodzieży oraz innymi atrakcjami, wypoczynek w plenerze;

12:30 – 14:00 koncert Dawida Kwiatkowskiego i zakończenie imprezy, rozejście się uczniów do domów.

Mamy zaszczyt zaprosić także Państwa do udziału w koncercie Dawida Kwiatkowskiego. Przepustką do wejścia na teren wydarzenia są niebieskie bransoletki, które dzieci otrzymają w dniu rozpoczęcia roku szkolnego od wychowawców. Do Centrum Piknikowego można wejść od godziny 12:00, za okazaniem bransoletki. Jeżeli rodzice nie mogą być obecni, w wydarzeniu mogą wziąć udział inne osoby z rodziny (starsza siostra, babcia, dziadek, ciocia, itp.). Prosimy, aby niepełnoletni członek rodziny przyszedł pod opieką osoby pełnoletniej. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli koncert stanie się wydarzeniem nie tylko szkolnym, ale także rodzinnym.

Informujemy także, że w tym dniu obiady szkolne zostają odwołane. Dzieci po koncercie rozchodzą się do domów.