Projekty przyrodnicze

W tym roku szkolnym uczniowie klas siódmych realizowali interdyscyplinarny projekt przyrodniczy  „Nasza planeta, nasze zdrowie”, który obejmował zagadnienia związane z zanieczyszczeniami wód, powietrza, gleby a także zanieczyszczenia plastikiem. W swoich pracach zwracali uwagę na ich wpływ na organizmy żywe oraz sposoby zapobiegania tym zanieczyszczeniom. Wielu zainteresowanych przedmiotami przyrodniczymi uczniów zrealizowało dodatkowe projekty. Pracowali indywidualnie lub grupowo, zgłębiając tajemnice ludzkiego organizmu, poznając odkrycia biologiczne, które zmieniły świat oraz najpiękniejsze zjawiska fizyczne. Niektórzy zastanawiali się na tym, jakie prawa i zjawiska fizyczne wykorzystywane są w zabawkach, czy możliwy jest dzień bez chemii oraz co może się stać, gdy zabraknie nam prądu. Efektami prac uczniów są m.in. filmy, lapbooki, prezentacje, plakaty, które możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach. Zapraszamy na wirtualną wystawę ! 

Nauczyciele przyrodnicy