Mikuszewo 2022 - druga część polsko – niemieckiego spotkania młodzieży

W dniach 9 – 13 maja br. 16 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w drugiej części polsko- niemieckiej wymiany młodzieży. Tym razem pojechaliśmy do Mikuszewa, gdzie  mogliśmy ponownie spotkać się z naszymi przyjaciółmi z Niemiec – uczniami  i nauczycielami Mittelschule Heuchelhof z Würzburga. W trakcie spotkania braliśmy udział w warsztatach, których tematem przewodnim była „Praca i współpraca”. W murach XVIII- wiecznego pałacu, będącego obecnie Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży, i w malowniczym przypałacowym parku rozmawialiśmy o zawodach przyszłości i wymaganiach jakie czekają na nas na rynku pracy.  Wspólnie ćwiczyliśmy umiejętność współpracy w grupie, wykonaliśmy kolaże  dotyczące zawodów przyszłości, uczestniczyliśmy  w ciekawym spotkaniu online z panią z Centrum Doradztwa Zawodowego. Podsumowaniem naszych warsztatów była wycieczka do Poznania, podczas której przeprowadzaliśmy z napotkanymi ludźmi wywiady na temat ich dotychczasowej kariery zawodowej. Nie zabrakło tez zabaw i gier integracyjnych, spotkań przy ognisku i dyskoteki. Na koniec okazało się, że udział w tym projekcie daje nam możliwość odbycia praktyk w ramach orientacji zawodowej, w wybranym zawodzie  na terenie Niemiec. PNWM zapewnia osobom zainteresowanym praktykami pomoc w znalezieniu miejsca praktyki, opiekę  w czasie jej trwania i  kieszonkowe. Pobyt w Mikuszewie był dla nas piękną przygodą, dlatego bardzo chcielibyśmy spotkać się jeszcze raz z zaprzyjaźnionymi kolegami i koleżankami z Würzburga. Równocześnie dziękujemy Dyrekcji Szkoły za wsparcie  naszego spotkania w formie częściowego dofinansowania kosztów transportu.

Uczestnicy wymiany z opiekunami.