„POLKOWICKI FESTIWAL ZIEMI – klasy IV- VIII”

W dniach od 27 do 28 kwietnia 2022r. w naszym mieście, odbywała się cykliczna impreza ekologiczna - Polkowicki Festiwal Ziemi, do której włączyli się również uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Byliśmy organizatorami „Gminnego Turnieju Ekologicznego”, który odbył się w sali audiowizualnej przy ulicy Ociosowej. W turnieju wzięły udział 3-osobowe drużyny ze szkół podstawowych podległych Gminie Polkowice. Drugi dzień gminnego święta, poświęcony był klasom od 4 do 8 i odbywał się na Osiedlu Polanka. Imprezę w Centrum Piknikowym poprzedził happening zorganizowany pod hasłem „Dbam o powietrze”. Przemarsz ulicami miasta wzbogacony został plakatami przygotowanymi przez jego uczestników. Naszą szkołę reprezentowały  wszystkie klasy IV, klasa 7e oraz uczniowie z Ukrainy, pod opieką wychowawców. Na Polance odbyły się spektakle teatralne, wystawione przez polkowickie szkoły. Reprezentanci klas prezentowali plakaty z ekologicznymi hasłami. Odbył się długo oklaskiwany pokaz mody ekologicznej. Przygotowało quizy i zagadki z nagrodami. Dodatkowo uczniowie z klas IV wzięli udział w akcji sprzątania terenów leśnych, przyległych do osiedla oraz sadzili rośliny z pomocą uczniów z Ukrainy. Na koniec czekał na uczestników gorący poczęstunek – pyszna grochówka z bułeczką a dla chętnych uczniów sadzonki sosny, do posadzenia we własnym ogrodzie. Kolejnym akcentem obchodów Dnia Ziemi było założenie pod szkołą rabaty kwiatów miododajnych, mini łąki kwietnej dla owadów. Zadanie to wykonali członkowie programu Code for Green i uczniowie z Ukrainy, pod opieką Pana Olejniczaka. Dodatkowo chętni wychowawcy przeprowadzili ekologiczną godzinę wychowawczą na temat: Co mogę zrobić dla klimatu? a uczniowie wywiesili efekty swojej pracy w salach lekcyjnych, w formie plakatu – Jak dbam o klimat?

IO-B