Znam Hymn Polski i jego autora

Patronem roku 2022 jest m. in. Józef Wybicki, autor polskiego hymnu narodowego. W tym roku obchodzimy 275. rocznicę jego urodzin oraz 225. rocznicę powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, która w dwudziestoleciu międzywojennym stała się naszym hymnem narodowym. Z tej okazji klasy VI przygotowały na lekcjach historii projekt pt. Józef Wybicki i „Mazurek Dąbrowskiego”. Efekty prac można oglądać na szkolnym korytarzu i w szkolnej telewizji. Czwartoklasiści wzięli udział w konkursie plastyczno-historycznym Mazurek Dąbrowskiego i jego autor w obrazach. Na konkurs wpłynęło 66 prac. Jury w składzie p. Edyta Kocaj i p. Marek Czarnik wyróżniło sześć z nich. 

I miejsce: Wiktoria Onufryk, IV B

II miejsce: Joanna Czerep, IV C, Sebastian Janik, IV B

III miejsce: Maciej Kureń, IV A, Ada Rudnicka, IV D

Wyróżnienie: Emilia Dziedzic IV D

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła 8 kwietnia 2022 r. pani dyrektor Adriana Ciupka. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie. Prace można oglądać na korytarzach szkoły.

Edyta Kocaj