JAJCARSKIE EKSPERYMENTY W GRUPIE MONTESSORI

Co było pierwsze? Jajko czy kura? Podobno sam Arystoteles szukał odpowiedzi na to pytanie. Niestety raczej nie znalazł, skoro uczeni nadal się nad tym głowią. Dlatego zostawiliśmy szukanie odpowiedzi mądrym głowom, a sami skupiliśmy się na innych, równie trudnych pytaniach dotyczących samego jajka. W pierwszej kolejności sprawdziliśmy, jak odróżnić jajo surowe od gotowanego. Po obejrzeniu jajek nie zaobserwowaliśmy żadnej różnicy, więc postanowiliśmy urządzić „kręcenie jajek”. Okazało się, że jajo surowe kręci się wolno i krótko, natomiast gotowane długo i szybko. Kolejnym naszym celem było sprawdzenie czy jajko potrafi pływać? Wrzuciliśmy je do szklanki z wodą i niestety jajo poszło na dno. Wyjęliśmy naszego topielca, a do wody dosypaliśmy soli. Włożyliśmy jajko ponownie i okazało się, że teraz pięknie pływa przy powierzchni! Następnie sprawdziliśmy, co łączy jajko i zęby. Zęby, podobnie, jak skorupki jajek zawierają wapń. Aby sprawdzić jaki osad pozostaje na zębach po wypiciu zbyt dużej ilości coli, herbaty czy kawy, wrzuciliśmy jajka do tych napojów. Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że jajka zmieniły kolor! Wiemy też, że aby nasze ząbki pozostały białe, musimy je myć pastą, bo ona zapobiega takiemu "kolorowaniu" zębów. Na koniec postanowiliśmy w prosty sposób oddzielić żółtko od białka. Użyliśmy do tego plastikowej butelki.