Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

W dniach 16-17 listopada 2021 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr". Konkurs miał formę testu i przebiegał na stronie internetowej organizatora. Tradycyjnie już wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły. Trzynastu "śmiałków" z klas V-VIII zmierzyło się z nietypowymi i trudnymi zadaniami, które wymagały od uczniów umiejetności logicznego myślenia i kreatywnego rozwiazywania problemów algorytmicznych. Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Organizatorami konkursu Bóbr w Polsce są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Turuniu, Learnetic SA w Gdańsku i Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Wyniki konkursu będą dostepne za kilka tygodni.