W dniach od 01.08.2022 do 05.08.2022 sekretariat szkoły w budynku przy ul. Ociosowej 3 będzie nieczynny.

Sieradz był gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletyka Dla Każdego, które odbyły się 23.06.  W reprezentacji województwa dolnośląskiego startowało 3 zawodników LKS Polkowice, uczniów SP 3. Złoty medal w pchnięciu kulą w kategorii U14 zdobył Michał Kuziemka z nowym rekordem życiowym 12,51 m. Podopieczny trenera Roberta Pierzchały poprawił życiówkę o 72 cm. Szóste miejsce w wieloskoku U16 zajął Bartosz Wietuszyński, a Dagmara Janczak w wieloskoku była 9. Serdecznie gratulujemy.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

rok szkolny 2021/2022 był czasem wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ukierunkowane na wspieranie wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, budowanie kompetencji przyszłości oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, który powinien odpowiadać na wyzwania XXI wieku. Cała treść listu znajduje się tutaj.

W tym roku szkolnym uczniowie klas siódmych realizowali interdyscyplinarny projekt przyrodniczy  „Nasza planeta, nasze zdrowie”, który obejmował zagadnienia związane z zanieczyszczeniami wód, powietrza, gleby a także zanieczyszczenia plastikiem. W swoich pracach zwracali uwagę na ich wpływ na organizmy żywe oraz sposoby zapobiegania tym zanieczyszczeniom. Wielu zainteresowanych przedmiotami przyrodniczymi uczniów zrealizowało dodatkowe projekty. Pracowali indywidualnie lub grupowo, zgłębiając tajemnice ludzkiego organizmu, poznając odkrycia biologiczne, które zmieniły świat oraz najpiękniejsze zjawiska fizyczne. Niektórzy zastanawiali się na tym, jakie prawa i zjawiska fizyczne wykorzystywane są w zabawkach, czy możliwy jest dzień bez chemii oraz co może się stać, gdy zabraknie nam prądu. Efektami prac uczniów są m.in. filmy, lapbooki, prezentacje, plakaty, które możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach. Zapraszamy na wirtualną wystawę !

Nauczyciele przyrodnicy

13 czerwca 2022 odbyło się podsumowanie pracy w ramach ogólnopolskiego, międzyszkolnego projektu Code for Green. Uczniowie z SP3 i SP2 zaprezentowali przez Internet efekty swoich działań innym uczestnikom ze szkół min. w Poznaniu, Wrześni i Polkowicach. Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające ich zaangażowanie w realizację projektu.