Idą świeta 3 kartka 6

Nasza Trójka przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE,  LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Wysyłamy kartki do swoich bliskich oraz osób samotnych i potrzebujących. Pomyślmy również o naszych nauczycielach emerytach. W drugim tygodniu grudnia w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA PISANIA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH uczniowie przygotują kartki samodzielnie w swoich domach lub w szkole z wychowawcami. Kampanii towarzyszy specjalna limitowana wersja kartek świątecznych, które będzie można otrzymać w naszej bibliotece. Zapraszamy także do udziału w konkursie świątecznym.

Aneta Stefaniak i Elżbieta Turbińska

Nauczyciele bibliotekarze

„Budujemy świat wolny od przemocy” - to hasło tegorocznej kampanii „19 Dni bez przemocy”.

Nasz udział w tegorocznej edycji kampanii miał charakter aktywnego poszukiwania przez uczniów; wiedzy na temat przemocy oraz  sposobów radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami i agresją. Uczniowie klas I, II, III oraz IV uczestniczyli w różnych formach zajęć, których efektem są prezentacje dotyczące; przemocy i sposobów ochrony przed agresją oraz przygotowane podczas zajęć świetlicowych zasady życzliwości (kodeks życzliwego ucznia, tydzień serdeczności i życzliwości). Tegoroczna kampania „19 Dni bez przemocy” dobiegła końca, ale „budowanie świata wolnego od przemocy” będziemy kontynuować.

Kochani!

W całej Polsce ruszyła Szlachetna Paczka. Jest to akcja, która zmienia historie ludzi.  Do tej pory cała społeczność naszej szkoły pokazywała, że los ludzi będących w potrzebie nie jest nam obojętny. Otworzyliśmy nasze serca dla Pani Zosi, dla której zakupiliśmy lodówkę, artykuły spożywcze i higieniczne. Było przy tym wiele wzruszeń i ogromna radość, że mogliśmy pomóc. Każdego roku dzięki Waszej ofiarności obdarowujemy wiele rodzin.

W tym roku razem z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Polkowicach chcemy przyłączyć się do akcji i pomóc p. Ewie.

Poznajcie historię Pani Ewy i jej potrzeby

Pomóżmy Pani Ewie i jej dzieciom, sprawmy aby częściej gościł uśmiech na ich twarzy i żeby rodzina poczuła się szczęśliwa.

Jak możemy pomóc: Pani Ewa i jej rodzina w związku z sytuacją w jakiej się znalazła potrzebuje artykułów spożywczych trwałych (tj. herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy rybne i mięsne) oraz środków czystości (tj. proszek, mydło, szampon, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów, płyny czyszczące, pampersy rozm. 5 i 6, chusteczki nawilżające, krem przeciw odparzeniom, żele do mycia, kremy do twarzy, balsamy do ciała dla dzieci itp.). Dla dzieci też przydadzą się materiały szkolne tj: bloki, zeszyty, kleje, farbki, papier kolorowy, przybory do pisania, kredki itp.

Zbiórka artykułów w naszej szkole odbędzie się od 17 listopada do 8 grudnia w obydwu budynkach.

Artykuły prosimy przynosić do następujących osób:

Amelia Grodecka, budynek ul. Ociosowa s. 102

Dorota Doskocz , budynek ul. Ociosowa s. 11

Monika Oniszko, budynek ul. Kominka

Otwórzmy nasze serca!!! DOBRO ZAWSZE WRACA.

Z góry dziękujemy za okazałą pomoc.

W razie wszelkich pytań proszę o kontakt:  Amelia Grodecka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z okazji święta Niepodległości, 10-go listopada 2021 r. uczennice z klas VI-VIII zaprezentowały Poloneza. Występ odbył się w małej sali gimnastycznej SP3 Polkowice ul. K.B. Kominka 1, a oglądali ten pokaz uczniowie z klas I – IV wraz ze swoimi wychowawcami. Cały program urozmaicony był krótkim montażem słowno-tanecznym zawierającym treści patriotyczne.

Jury pod przewodnictwem Pani  Dyrektor Adriany Ciupki wyłoniło zwycięzców.

Nagrody książkowe otrzymują:

- z kl. Ia: Maya Kozińska, Michał Trybka, Jakub Janczak

- z kl. Ic: Alicja Kunicka, Anna Jankowska, Olaf Markowski

- z kl IIb: Hanna Małycha, Tymon Grosicki, Martyna Jabłko

- z kl. IIc: Otylia Lichtańska, Bartosz Janecki, Szymon Płaskoń

- z kl. IIIb: Lena Dziadosz, Zuzanna Fiszer, Hanna Szczepańska

- z kl. IIIc: Dominik Zając, Maja Antonik, Marcel Sokółka

- z kl. IV: Hanna Moskaluk IVa, Katarzyna Trybka IVa, Jan Wodzisławski IVd, Zuzanna Jaśkiewicz IVd

Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytelniczo pozdrawiamy

nauczyciele bibliotekarze –