EKOBIEG dla czwartoklasistów – gra terenowa z atrakcjami.

2 czerwca b.r. w budynku przy ulicy Ociosowej gościliśmy uczniów klas czwartych, którzy wzięli udział w „Szkolnym Ekobiegu”. Naszych młodszych kolegów przywitała Pani wicedyrektor Jolanta Wrzos i przedstawiła zasady gry terenowej. Uczniowie, podzieleni  na grupy, otrzymali do wypełnienia karty pracy, z pomocą których rozwiązywali zadania w różnych miejscach szkoły oraz na terenach zielonych wokół niej. Dzieci m.in. odszukiwały ciekawe miejsca do nauki, zabawy i odpoczynku, rozwiązywały ekologiczną krzyżówkę,  układały biologiczne puzzle, oglądały pokaz doświadczeń w laboratorium chemicznym, na terenach przyszkolnych wskazywały drzewa z wykorzystaniem kierunków, a także szukały nazw ukrytych drzew.  Zdrowa rywalizacja wzbudziła sporo emocji, a wytrwałym, których nie zabrakło, wręczono na zakończenie imprezy nagrody. „Ekobieg” pomogli zorganizować uczniowie z klasy VA oraz nauczyciele: Jolanta Wrzos, Iwona Olszak – Biniek, Amelia Grodecka oraz Teresa Kowalska.

IOB