Mikrowyprawy? Mega pomysł!

Wakacje już za pasem. Zanim udamy się w dalsze podróże, warto rozejrzeć się uważniej wokół siebie. Zwolnienie tempa i przyjrzenie się temu, co na co dzień mijamy w pośpiechu, może przynieść zaskakujące odkrycia. Warto spojrzeć nie tylko pod nogi, ale też wyżej. Być może codziennie w drodze do szkoły mijacie gniazdo sroki? A może na zwyczajnym trawniku rosną rośliny, o których istnieniu do tej pory nie wiedzieliście? Może drzewa, które dają nam cień, mają swoje tajemnice? Takie codzienne małe wyprawy mogą być źródłem dużych odkryć. Zobaczcie, co zauważyli uczniowie klasy 5b, realizując projekt z biologii. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, wpiszcie hasło ,,mikrowyprawy" w wyszukiwarce internetowej. Możecie być zaskoczeni tym, jak wielu ludzi spędza wolny czas, odkrywając tajemnice najbliższej okolicy. 

E.R.