Jak robić notatki rysunkowe?

Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy z uczniami klas 6 podczas zajęć rozwijających kreatywność. Przekonaliśmy się, że każdy z nas potrafi tworzyć proste rysunki choćby na bazie niepozornych bazgrołów. Uczyliśmy się rysować ramki i pola tekstowe. Testowaliśmy różne sposoby rozmieszczenia notatki na stronie. Tworzyliśmy swoje rysunkowe alter ego, wykorzystując proste triki dotyczące rysowania postaci. Na koniec chętni uczniowie zmierzyli się z zadaniem, jakim było wykonanie notatki rysunkowej do krótkiego filmu (Film lub Film 1)Zapraszam do przejrzenia zdjęć z naszych zajęć i czerpania z nich inspiracji. Pamiętajcie - każdy potrafi rysować, a dobra notatka ma być przede wszystkim skuteczna. Sketchnotki to świetny sposób na ułatwienie sobie nauki. Spróbujcie sami! 

 E.R.