ZACZYTANE MOTYLKI

Moi drodzy przyjaciele.

Przygód na Was czeka wiele.

Sięgnij tylko na półeczkę.

Albo odwiedź biblioteczkę.

W książce czeka moc zabawy.

Są niewyjaśnione sprawy.

Strach, zagadki, śmiech i łzy.

Co chcesz czytać wybierz Ty.

autor: Agata Dziechciarczyk

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Święto to, ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Zalet czytania jest mnóstwo! :

  • Pomaga w rozwoju mowy, słuchu, rozumienia.
  • Rozwija wyobraźnię, zdolność koncentracji, uczy dostrzegania szczegółów.
  • Poszerza wiedzę – książki sprawiają, że możemy odpowiedzieć na mnóstwo pytań o otaczającym świecie.
  • Jest sposobem na dobry sen – dzieci, które nie oglądają telewizji i nie korzystają z innych elektronicznych urządzeń przed snem, zasypiają szybciej.
  • Obniża poziom stresu. Pierwsze 6 minut czytania działa tak zbawiennie na organizm, że spowalnia się nasze tętno, zmniejsza napięcie mięśni.

Jeżeli dziecko stanie się aktywnym uczestnikiem czytanych historii, damy mu możliwość ćwiczenia  podejmowania trudnych decyzji, wnioskowania, podnoszenia poziomu empatii, co później przyda się w codziennym życiu. Czytanie to super czas „sam na sam” i świetna zabawa! Nasze Motylki bardzo lubią książeczki. Uwielbiają też słuchać czytanych opowieści, a kilkoro z nich potrafi już nawet samodzielnie czytać. Motylki biorą również bardzo aktywny udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, dzięki któremu miłość do czytania przekazywana jest już najmłodszym… Obecnie, dzieci słuchają książeczki Marii Kędziorzyny „Wędrówki Szyszkowego Dziadka”, z której dowiadują się wielu przyrodniczych ciekawostek i do każdego rozdziału rysują piękne ilustracje. WSZYSTKIE MOTYLKI ŻYCZĄ KAŻDEMU CUDOWNEGO STANU „ZACZYTANIA”