ŚWIATOWY DZIEŃ WODY U MOTYLKÓW

Motylki z naszej zerówki obchodziły Światowy Dzień Wody. W tym dniu dowiedziały się, skąd się bierze woda, że krąży ona cały czas w przyrodzie. Poznały też historię pewnej zanieczyszczonej kropelki Ponadto, po obejrzeniu bajeczki edukacyjnej, dzieci wykazały się swoją wiedzą rozwiązując quiz w postaci puzzli i udało im się ułożyć cały obrazek! „Wodne” sudoku było nie lada wyzwaniem, ale i z tym zadaniem Motylki poradziły sobie świetnie! Nie obyło się oczywiście bez wodnych eksperymentów – dzieci poznały czary dziurawej plastikowej butelki oraz odgadywały, co utonie, a co będzie pływało na powierzchni wody. Emocje sięgały zenitu, a gdy udało się odgadnąć - radość była ogromna! Motylki bardzo lubią śpiewać i tańczyć, nie zabrakło więc i takich zajęć „Piosenka o Zdrowej Wodzie” zawojowała ten dzień, wszyscy ją radośnie śpiewali i tańczyli w jej rytmach Na koniec Motylki złożyły uroczyste ślubowanie, że będą oszczędzać wodę, bo jest ona naszym życiodajnym skarbem i otrzymali Medale Przyjaciół Wody.