II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

22

II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA POLKOWIC ŁUKASZA PUŹNIECKIEGO

ORGANIZATOR:
- KS Górnik Polkowice,
- Gmina Polkowice.
TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWEK:
19 grudnia 2020r. godz. 18:00,
Platforma: chess.com
UCZESTNICTWO:
Turniej otwarty dla wszystkich chętnych. Wpisowe do turnieju wynosi 5,00 zł płatne na konto Sekcja Szachowa Bank Pekao SA l O/Lubin 14 1240 1486 1111 0010 5945 3832. (zawodnicy KS GÓRNIK POLKOWICE bez wpisowego) Zgłoszenia przyjmowane będą pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18.12.2020 –godz. 20:00. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, nr ID FIDE bądź nr ID CR PZSzach (zawodnicy, którzy nie posiadają nr ID PZSzach podają imię, nazwisko, rok urodzenia oraz nick), nick pod którym dany zawodnik będzie występował w turnieju na www.chess.com oraz potwierdzenie PDF przelewu wpisowego. Zawodnik musi posiadać konto na platformie www.chess.com (nick jest dowolny). Pod nick’iem należy wpisać imię, nazwisko. Aby wziąć udział w turnieju należy dołączyć do klubu KS GÓRNIK POLKOWICE na chess.comhttps://www.chess.com/club/ks-gornik-polkowice-1
Rejestracja zawodników rozpoczyna się godzinę przed rozpoczęciem zawodów. Bezpośredni link do turnieju: https://www.chess.com/live#t=1892287
Aby zostać przyjętym do klubu, należy mieć wypełnioną rubrykę imię i nazwisko w swoim profilu. Z uwagi na konieczność weryfikacji przez organizatora, prośbę o dołączenie należy przesłać najpóźniej godzinę przed turniejem.
SYSTEM ROZGRYWEK:
Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund. Tempo 3 min + 2 sekundy na ruch. W zależności od frekwencji, ilość rund może zostać zmniejszona przez algorytm serwisowy. O kolejności miejsc decyduje ilość zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości punkty pomocnicze, wg algorytmu na stronie. Zawodnicy uczestniczący w turnieju są zobowiązani do przestrzegania zasad fair play i deklarują brak pomocy osób trzecich oraz korzystania z silników komputerowych, bądź innego wsparcia w trakcie rozgrywania partii. Ostateczne wyniki zostaną podane po weryfikacji Anty-Cheatingowej. Decyzja komisji Anty-Cheatingowej jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
NAGRODY:
Miejsca 1-3: Puchar + medal + dyplom + nagroda rzeczowa.
Najlepszy zawodnik KS Górnik Polkowice: Puchar + dyplom + nagroda rzeczowa.
Nagrody do odbioru w siedzibie KS Górnik Polkowice ul. Kopalniana 4, 59-100 Polkowice po uprzednim uzgodnieniu terminu – kontakt: J. Werner – 601 76 75 80 lub wysłane pocztą pod wskazany adres. Wszystkie grupy grają razem, podział na następujące grupy po zakończeniu turnieju:
- Open,
- Zawodnicy do lat 18,
- Zawodnicy do lat 12.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora. Wszelkie reklamacje wynikające z problemów technicznych związanych z używanym sprzętem, dostępem
do Internetu oraz problemami platformy turniejowej nie będą uwzględniane. Osoby, które zostaną przyłapane na oszukiwaniu przez chess.com zostaną zgłoszone do PZSzach, w celu wyciągnięcia konsekwencji związanych z naruszaniem zasad fair play.