Damy radę

Jeszcze niedawno, podczas tradycyjnych lekcji starano się przekonać uczniów, że matematyka nie musi być trudna i nudna. O tym uczniowie klas IV mogli się przekonać od początku oku szkolnego. Na początku września odbyła się nietypowa lekcja matematyki, podczas której uczniowie poznawali tajniki szybkiego dodawani i odejmowania oraz doskonalili tabliczkę mnożenia z użyciem palców. Poznali również podstawy tworzenia kolorowych notatek i mini map myśli i grali w bingo. Podczas pobytu na zielonej szkole dzięki zaangażowaniu wychowawców: p. Blicharskiej, p. Kamelskiej, p. Korsak, p. Lichwie, p. Sawie i p. Sworackiej, uczniowie pracowali metodą projektu i szukali matematyki w przyrodzie. Obliczali odległości, upływ czasu, czy też liczyli ziarenka piasku. W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia również odbył się podczas pobytu dzieci w Darłówku. Komisja egzaminacyjna przeprowadziła egzaminy wśród uczniów, Ci którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, który z dumą przypinali do odzieży. Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę” także wśród pracowników Ośrodka Wypoczynkowego Diuna. Po powrocie z wycieczki doskonalili tabliczkę mnożenia grając w karty i kości. Każdy chciał wygrać, radości było dużo. Na lekcji matematyki uczniowie świętowali International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na zięciach w terenie, pracując w grupach rozwiązywali matematyczne zadnia z „kropką”, budowali z użyciem długopisów 3D najpiękniejszą i największą kropkę. Każdy uczeń wie, jak wygląda sześcian i ile klocków potrzeba, żeby go zbudować. Dowiedzieli się tego przy okazji nauki potęgowania. Tak było! A jak będzie teraz, nie wiemy. Od 26 października większość nauczycieli zadaje sobie pytania: jak pracować?, jak zainteresować uczniów?, jak  zmotywować dzieciaki do aktywnego udziały w zdalnych lekcjach? To nie jest łatwe zadanie, jednak przy współpracy uczniów, nauczycie i rodziców wierzymy, że  DAMY RADĘ.