Na czas ferii zimowych Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi przygotował specjalny program dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą.

Michał Sobieraj
kustosz, kierownik Działu Edukacji
Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej

Ferie po królewsku

W dniu 21.12.2020 r. został rozstrzygnięty Szkolny konkurs kolęd i pastorałek on-line. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas I-IV, spośród których wyłoniono poszczególnych laureatów:

Klasy I - II:

I miejsce - Zuzanna Szczygieł kl. I a, Maja Wacławczyk kl. II a

II miejsce - Hanna Nalepa kl. I b

III miejsce - Marta Biniek kl. I c

WYRÓŻNIENIA: Maja Baranowska kl. I c, Aleksandra Rękas kl. II a

Klasy III - IV:

I miejsce - Ada Rudnicka kl. III a, Bartosz Setlik kl. III e

II miejsce - Katarzyna Trybka kl. III a

III miejsce - Hanna Okaj kl. III d

WYRÓŻNIENIA: Natasza Komarnicka kl. III e, Patrycja Olszyna kl. III e.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy! Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy symboliczny upominek, ocenę celującą oraz pochwałę od katechetek. Wszystkie nagrody zostały ufundowane ze środków Rady Rodziców. Nagrody zostaną wręczone po feriach.

"Maleńka przyszła Miłość..." niech Boża Dziecina, która wkrótce się narodzi, nie szczędzi Wszystkim Swojego błogosławieństwa w te Święta i nadchodzący Nowy Rok.

Katechetki Monika Oniszko i Anna Pięk

Wandalizm to zła rzecz, usuńmy go precz!

W dniach 7-11 grudnia 2020 klasa VI A wraz z wychowawcami panią Weroniką Maraj i panią Joanną Dydak realizowała projekt Scooltura pod hasłem “Wandalizm to zła rzecz, usuńmy go precz!” W ramach projektu przygotowaliśmy prezentacje na temat wandalizmu i zachęcamy do ich obejrzenia.

Uczniowie klasy VI A wraz z wychowawcami

Biblioteka szkolna wzbogaciła się przed świętami o w wiele nowości. Prowadziliśmy w październiku akcję „Zaproponuj książkę bibliotece” i zakupiliśmy książki, o które prosili nasi uczniowie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla fanów naszej noblistki mamy jej najnowszą książkę „Czuły narrator”. Starsi czytelnicy na pewno się ucieszą z kolejnych pozycji Carli Montero, Charlotte Link i Camilli Läckberg. Są także kontynuacje lubianych przez młodzież serii („Dziennik cwaniaczka” i „Magiczne drzewo”). Zakupiliśmy też książki, które mają kontynuację w kinie („Trzy kroki od siebie”, „Mia i biały Lew” i „O psie który wrócił do domu”).  Zadowoleni będą też wielbiciele powieści fantasy („Lustrzanna”) i horroru („Five Nights at Freddy´s”). Zobaczcie sami.

Zapraszamy do biblioteki

E.Turbińska i A.Stefaniak