Informujemy, że w dniach od 01.06.2020 do 05.06.2020  w budynku przy ul. K. B. Kominka 1 odbędą się konsultacje dla uczniów i rodziców klas I - IV z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Harmonogram konsultacji dla uczniów klas I - IV

Uczniowie klas V - VIII od dnia 01.06.2020 do 10.06.2020 mogą zgłaszać się na konsultacje z przedmiotów w budynku przy ul. Ociosowej. Konsultacje będą prowadzone przez nauczycieli uczących. Wychowawcy udzielają konsultacji swoim uczniom w dniu, w którym  mają wyznaczony termin konsultacji.

Harmonogram konsultacji dla uczniów klas V - VIII

Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Ministra Edukacji Narodowej oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa, dzieci i personelu szkoły prosimy o odpowiedzi na pytania zawarte w poniższej ankiecie.Wypełnioną ankietę dziecko przynosi ze sobą na konsultacje i oddaje nauczycielowi, a jeśli rodzic przychodzi z dzieckiem, może wypełnić ankietę na miejscu.

ANKIETA DLA RODZICA UCZNIA UCZESTNIKA KONSULTACJI

W czasie trwania konsultacji uczniowie mogą korzystać z biblioteki szkolnej. Obowiązują takie same zasady sanitarne jak podczas konsultacji.

książki1. Uczniowie kl. VIII SP3 i SP1 oddają podręczniki i inne książki 19 czerwca  w godz. 9.00 – 12.30 wg następującego harmonogramu:

9.00 – 10.00 – kl.VIII a

10.15 – 11.15 – kl.VIII b

11.30 – 12.30 – kl.VIII c

12.30 – 13.00 – kl.VIII SP1

Książki należy zapakować do przezroczystej reklamówki i podpisać: imię, nazwisko, klasa. Uczeń powinien mieć przy sobie długopis i założoną maseczkę. Po sprawdzeniu stanu ilościowego podręczników przez nauczyciela bibliotekarza, uczeń podpisuje stosowne oświadczenie.

2. Uczniowie VII nie oddają podręczników, ponieważ jest to ostatni rok ich obowiązywania. W pierwszym tygodniu września rozliczą się z lektur i pozostałych książek.
Przyszłe kl. VII realizują nową podstawę programową. Uczniowie we wrześniu otrzymają nowe podręczniki w szkole.

3. Uczniowie I - IV i V - VI oddają podręczniki i inne książki do biblioteki szkolnej w pierwszym tygodniu września.

4. Uczniowie przygotowują wszystkie książki do oddania. Należy: wymazać zapisy ołówkiem, usunąć foliową okładkę, naprawić książkę uszkodzoną, zadbać o estetykę i czystość.

5. W razie zniszczenia lub zagubienia podręcznika rodzice/opiekunowie zobowiązani są do zakupu nowego przed końcem roku szkolnego.

6. Uczeń kl.VIII, który nie rozliczy się z biblioteką, nie będzie miał podpisanej karty obiegowej.

W tym roku szkolnym zaproponowaliśmy uczniom klas 7 i 8 uczestnictwo w Konkursie fizycznym przeprowadzonym on-line, za pośrednictwem aplikacji Quizizz. W konkursie wzięło udział dziesięciu uczniów z klas 7 i siedmiu z klas 8. Test, składający się z zadań zamkniętych i otwartych, sprawdzał wiedzę oraz umiejętności uczestników z zakresu fizyki na Ich poziomie edukacyjnym. Rywalizacja była zawzięta, a przy tym wszyscy świetni się bawili. Ta forma sprawdzania wiedzy przypadła uczniom do gustu i będzie kontynuowana! Oto wyniki:

Klasy 8
I miejsce – Natalia Zaucha (8A)
II miejsce – Aleksy Prusisz (8A)
III miejsce – Alexander Wieczorek (8B)

Klasy 7
I miejsce – Adrian Hiltajczuk (7B)
II miejsce – Amelia Omińska (7C), Jan Wieruszewski (7A)
III miejsce – Zuzanna Rogacka (7C), Szymon Bęben (7C), Yehor Tkachuk (7A)

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zainteresowanie konkursem.

Nauczyciele fizyki 😀

black and white 1298024 960 720

W każdą środę o godz.19.00 rozgrywany jest Internetowy Turniej Szachowy "Pograj w domu".
W turnieju mogą uczestniczyć wszyscy chętni, zarówno młodzież, jak i dorośli, którzy zgłoszą się do turnieju w dniu zawodów.
Zapisy rozpoczynają się od godz.18.00.
Warunki uczestnictwa:
Założenie bezpłatnego konta na platformie chess.com
Zapisanie się do klubu: zakładka główna - połącz - kluby - Polkowice.
Zapisanie się do turnieju: od godz.18.00 pod linkiem https://www.chess.com/live#t=1248266 , klikamy w nazwę - wyskoczy ikonka dołącz.
Start turnieju – godz. 19.00.
Tempo gry - 5 minut + 3 sekundy za wykonany ruch.
Ilość rund - 7
Czas trwania - około 2 godzin.

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU POETYCKIEGO

NA TEMAT „MÓJ KOCHANY PUPIL”

Serdecznie dziękujemy za piękne wiersze o zwierzątkach nadesłane na konkurs. Wszystkie wiersze bardzo nam się podobają. Jurorzy mieli ogromnie trudne zadanie, ponieważ każdy uczeń bardzo ciekawie opisał swojego pupila. Oceniający wyróżnili dwa wiersze: wiersz o chomiku napisany przez Kasię Sobczyk z kl. I b i wiersz Filipa Mikołajewskiego z kl. I c pt. „Mój kochany pupil”. Ponadto jurorzy przyznali nagrody rzeczowe wszystkim autorom wierszy; zostaną one wręczone przy najbliższej okazji. Zapraszamy do przeczytania wierszy napisanych przez naszych młodych poetów. Wiersze przeczytasz tutaj

GRATULUJEMY!
Megabierki - nagrody za dwa wyróżnione wiersze oraz gry edukacyjne dla uczestników konkursu.