• Świetlica

  ROK 2017/2018


  JASEŁKA

  jaselka1

  Uczniowie ze świetlicy oraz z klasy Ib wprowadzili nas w świąteczną atmosferę prezentując jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe,  dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, a cudowna scenografia i oprawa muzyczna dopełniła całości.

  Serdecznie dziękujemy występującym uczniom oraz paniom ze świetlicy i katechetkom, że mogliśmy poczuć magię świąt.

  Zapraszamy do galerii zdjęć🙂


  20171128_111550W listopadzie Szkoła Podstawowa Nr 1 ogłosiła Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Mój przyjaciel miś”. Ponad 20 uczniów, uczęszczających do naszej świetlicy, wzięło w nim udział. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały swoje misie. Wszystkie były piękne, kolorowe i wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi.

  Trzymaliśmy mocno kciuki za wszystkich naszych uczestników i trzeba przyznać, że przyniosło to efekt, gdyż aż 11 dzieci zostało laureatami tego konkursu.

  A oto i oni:

  W KATEGORII PRAC PRZESTRZENNYCH:

  I MIEJSCE
  Lena Lipiarz, kl. II b

  II MIEJSCE
  Michalina Moskal, kl. III h

  III Miejsce
  Nadia Nowak, kl. III f

  WYRÓŻNIENIA:
  Maja Urban, kl. I c
  Oliwia Kwas, kl. I d

  W KATEGORII PRAC PŁASKICH:

  I MIEJSCE
  Nadia Oleksy, kl. III e

  II MIEJSCE
  Wiktoria Jankowska, kl III a

  III Miejsce
  Alicja Rękas, kl.II b

  WYRÓŻNIENIA:
  Hania Szczygieł, kl. I d
  Maja Chwierut, kl. „0”
  Ignacy Fiszer, kl. I b

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  ŚWIETLICOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MALOWNICZA JESIEŃ W OBIEKTYWIE”

  20171204_062629W październiku, w świetlicy szkolnej, odbył się konkurs fotograficzny pt. „Malownicza jesień w obiektywie”.  Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 – III, uczęszczających do świetlicy.

  Dziesięciu uczestników uwieczniło na fotografiach piękno jesiennej przyrody. Dzieci, wspólnie z rodzicami, wykonały przepiękne zdjęcia, które oceniało trzyosobowe jury. Zadanie to było niezwykle trudne, ponieważ każda fotografia była niezwykle urokliwa i w pełni oddająca charakter złotej polskiej jesieni.

  Wybrać jednak trzeba było…
  Werdykt brzmiał następująco:

  I miejsce: Natalia Cammarano z  kl. Ia, Nadia Oleksy z  kl. IIIe oraz Maksymilian Krajewski z kl. IIIa.
  II miejsce: Dawid Nytko z kl. Ib oraz Wiktoria Jankowska z kl. IIIa.
  III miejsce: Szymon Dziura z kl. IIIh.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
  Fotografie uczniów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu szkoły.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii.


  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

  misie.W  związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, 23 i 24 listopada,  grupa dzieci ze świetlicy udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Polkowicach.

  Uczniowie wraz ze swoimi pluszakami zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Z  zaciekawieniem wysłuchali historii pluszowego misia, ochoczo odpowiadali na zadawane zagadki, bezbłędnie wymieniali najbardziej popularne misie. Dzieci wykazały się również  sprawnością manualną paluszków, przewlekając sznurek przez tekturowego misia. Nie zabrakło też tańców i pląsów z ulubionymi pluszakami.

  Spotkanie wywołało u dzieci wiele uśmiechów i radości.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii


  PASOWANIE

  W dniach 25, 26 i 31 października, w naszej świetlicy, odbyło się pasowanie Pierwszoklasistów na Wychowanków Świetlicowej Gromady. W tym roku wydarzenie to przebiegało pod hasłem: „W krainie motyli”. Uroczystość rozpoczęło zaprezentowanie pierwszoklasistom sylwetki patrona naszej szkoły – Arkadego Fiedlera i jednego z jego znaków rozpoznawczych – motyli.

  Naszych najmłodszych, poza oficjalnym pasowaniem, czekało dużo testów. Były to testy wiedzy, dotyku, śpiewu, tańca, giętkości języka, znajomości regulaminu świetlicy, znajomości imion pań pracujących w świetlicy oraz test „pocytrynkowego” uśmiechu.

  Całość zakończyło uroczyste ślubowanie, pasowanie wielkimi piórami i wręczenie pamiątkowych dyplomików – motylków ze słodką niespodzianką.

  Pasowanie, przygotowane przez panie ze świetlicy, obfitowało w dobrą zabawę i dużo śmiechu, a Pierwszakom dostarczyło kolejnych wspaniałych wrażeń, związanych z wejściem w szkolne życie.

  22883868_1911178485798702_932360048_o20171031_105157(0)20171025_114659(0)20171025_095315

  Zdjęcia z Pasowania można obejrzeć w naszej świetlicowej galerii.


  JESIENNE  INSPIRACJE – WYSTAWA PLASTYCZNO-EDUKACYJNA

  Jesień to przepiękna pora roku… pełna barw, pełna skarbów i pełna jesiennych darów…

  Z okazji jej nadejścia, dzieci, wraz z wychowawczyniami świetlicy, przygotowały wystawę plastyczno – edukacyjną, pt.: „Jesienne inspiracje”.

  Na wystawie, oprócz informacji i ciekawostek na temat jesiennej pory roku, wyeksponowane zostały prace plastyczne, które powstały podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

  Mamy nadzieję, że zarówno dorośli, jak i najmłodsi z radością zatrzymają się przy pięknych pracach dzieci i z zainteresowaniem je obejrzą.

        Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

  jesienne_inspiracje

  Pozostałe zdjęcia w galerii


  „ROZTAŃCZONE ŚWIETLIKI” NA GALI „UCZNIOWIE – NAUCZYCIELOM” Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Na tę okoliczność, świetlicowa grupa taneczna „Roztańczone Świetliki”, przygotowała piękny taniec. Aż 17 dziewcząt wystąpiło na scenie i oczarowało wszystkich zebranych na sali gości.

  Występ dziewczynki poprzedziły krótkim wierszykiem, w którym podziękowały nauczycielom za ich trud i pracę oraz życzyły spełnienia w życiu zawodowym.

  Taniec dziewcząt był, jak zwykle, barwny i wzbudził we wszystkich widzach moc pozytywnych emocji i wywołał uśmiech na wszystkich twarzach.

              Dziękujemy dziewczynkom za przepiękny występ!

  swietliki

  Pozostałe zdjęcia w galerii


  GOŚĆ W ŚWIETLICY – WIZYTA SZKOLNEJ PIELĘGNIARKI „ZASADY PIERWSZEJ POMOCY”

  15 września gościliśmy w świetlicy szkolną pielęgniarkę – Panią Renatę Radzką. Spotkanie odbyło się w celu zapoznania dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom, co robić, gdy na przykład leci  krew z nosa, albo gdy ktoś się skaleczy lub gdy jest komuś słabo. Spotkanie bardzo się dzieciom podobało. Mali słuchacze zadawali wiele pytań związanych z tematem oraz dzielili się swoimi przeżyciami w zakresie pierwszej pomocy.

  Bardzo dziękujemy Pani pielęgniarce za pouczające spotkanie.

  20170915_134742


  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018 Z „ROZTAŃCZONYMI ŚWIETLIKAMI”

  4 września, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2017-2018, dziewczęta ze świetlicowego zespołu tanecznego „Roztańczone Świetliki” wystąpiły podczas dwóch uroczystych apeli: dla klas pierwszych oraz dla klas drugich i trzecich. Dziewczęta zaprezentowały się, jak zwykle, wspaniale, kolorowo i radośnie, co zostało docenione przez zgromadzoną publiczność, która nagrodziła tancerki gromkimi brawami.

  Dziękujemy dziewczętom za piękny występ a wszystkim uczniom życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów oraz radości ze zdobywanej wiedzy.

  występ

 • Kontakt

  adres
 • Wirtualny spacer

 • free vector