• Świetlica

  ROK 2017/2018


  PASOWANIE

  W dniach 25, 26 i 31 października, w naszej świetlicy, odbyło się pasowanie Pierwszoklasistów na Wychowanków Świetlicowej Gromady. W tym roku wydarzenie to przebiegało pod hasłem: „W krainie motyli”. Uroczystość rozpoczęło zaprezentowanie pierwszoklasistom sylwetki patrona naszej szkoły – Arkadego Fiedlera i jednego z jego znaków rozpoznawczych – motyli.

  Naszych najmłodszych, poza oficjalnym pasowaniem, czekało dużo testów. Były to testy wiedzy, dotyku, śpiewu, tańca, giętkości języka, znajomości regulaminu świetlicy, znajomości imion pań pracujących w świetlicy oraz test „pocytrynkowego” uśmiechu.

  Całość zakończyło uroczyste ślubowanie, pasowanie wielkimi piórami i wręczenie pamiątkowych dyplomików – motylków ze słodką niespodzianką.

  Pasowanie, przygotowane przez panie ze świetlicy, obfitowało w dobrą zabawę i dużo śmiechu, a Pierwszakom dostarczyło kolejnych wspaniałych wrażeń, związanych z wejściem w szkolne życie.

  22883868_1911178485798702_932360048_o20171031_105157(0)20171025_114659(0)20171025_095315

  Zdjęcia z Pasowania można obejrzeć w naszej świetlicowej galerii.


  JESIENNE  INSPIRACJE – WYSTAWA PLASTYCZNO-EDUKACYJNA

  Jesień to przepiękna pora roku… pełna barw, pełna skarbów i pełna jesiennych darów…

  Z okazji jej nadejścia, dzieci, wraz z wychowawczyniami świetlicy, przygotowały wystawę plastyczno – edukacyjną, pt.: „Jesienne inspiracje”.

  Na wystawie, oprócz informacji i ciekawostek na temat jesiennej pory roku, wyeksponowane zostały prace plastyczne, które powstały podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

  Mamy nadzieję, że zarówno dorośli, jak i najmłodsi z radością zatrzymają się przy pięknych pracach dzieci i z zainteresowaniem je obejrzą.

        Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

  jesienne_inspiracje

  Pozostałe zdjęcia w galerii


  „ROZTAŃCZONE ŚWIETLIKI” NA GALI „UCZNIOWIE – NAUCZYCIELOM” Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Na tę okoliczność, świetlicowa grupa taneczna „Roztańczone Świetliki”, przygotowała piękny taniec. Aż 17 dziewcząt wystąpiło na scenie i oczarowało wszystkich zebranych na sali gości.

  Występ dziewczynki poprzedziły krótkim wierszykiem, w którym podziękowały nauczycielom za ich trud i pracę oraz życzyły spełnienia w życiu zawodowym.

  Taniec dziewcząt był, jak zwykle, barwny i wzbudził we wszystkich widzach moc pozytywnych emocji i wywołał uśmiech na wszystkich twarzach.

              Dziękujemy dziewczynkom za przepiękny występ!

  swietliki

  Pozostałe zdjęcia w galerii


  GOŚĆ W ŚWIETLICY – WIZYTA SZKOLNEJ PIELĘGNIARKI „ZASADY PIERWSZEJ POMOCY”

  15 września gościliśmy w świetlicy szkolną pielęgniarkę – Panią Renatę Radzką. Spotkanie odbyło się w celu zapoznania dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom, co robić, gdy na przykład leci  krew z nosa, albo gdy ktoś się skaleczy lub gdy jest komuś słabo. Spotkanie bardzo się dzieciom podobało. Mali słuchacze zadawali wiele pytań związanych z tematem oraz dzielili się swoimi przeżyciami w zakresie pierwszej pomocy.

  Bardzo dziękujemy Pani pielęgniarce za pouczające spotkanie.

  20170915_134742


  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018 Z „ROZTAŃCZONYMI ŚWIETLIKAMI”

  4 września, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2017-2018, dziewczęta ze świetlicowego zespołu tanecznego „Roztańczone Świetliki” wystąpiły podczas dwóch uroczystych apeli: dla klas pierwszych oraz dla klas drugich i trzecich. Dziewczęta zaprezentowały się, jak zwykle, wspaniale, kolorowo i radośnie, co zostało docenione przez zgromadzoną publiczność, która nagrodziła tancerki gromkimi brawami.

  Dziękujemy dziewczętom za piękny występ a wszystkim uczniom życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów oraz radości ze zdobywanej wiedzy.

  występ

 • Kontakt

  adres
 • Wirtualny spacer

 • free vector