• Świetlica

ROK 2017/2018

PASOWANIE

W dniach 25, 26 i 31 października, w naszej świetlicy, odbyło się pasowanie Pierwszoklasistów na Wychowanków Świetlicowej Gromady. W tym roku wydarzenie to przebiegało pod hasłem: „W krainie motyli”. Uroczystość rozpoczęło zaprezentowanie pierwszoklasistom sylwetki patrona naszej szkoły – Arkadego Fiedlera i jednego z jego znaków rozpoznawczych – motyli.

Naszych najmłodszych, poza oficjalnym pasowaniem, czekało dużo testów. Były to testy wiedzy, dotyku, śpiewu, tańca, giętkości języka, znajomości regulaminu świetlicy, znajomości imion pań pracujących w świetlicy oraz test „pocytrynkowego” uśmiechu.

Całość zakończyło uroczyste ślubowanie, pasowanie wielkimi piórami i wręczenie pamiątkowych dyplomików – motylków ze słodką niespodzianką.

Pasowanie, przygotowane przez panie ze świetlicy, obfitowało w dobrą zabawę i dużo śmiechu, a Pierwszakom dostarczyło kolejnych wspaniałych wrażeń, związanych z wejściem w szkolne życie.

22883868_1911178485798702_932360048_o20171031_105157(0)20171025_114659(0)20171025_095315

Zdjęcia z Pasowania można obejrzeć w naszej świetlicowej galerii.

JESIENNE  INSPIRACJE – WYSTAWA PLASTYCZNO-EDUKACYJNA

Jesień to przepiękna pora roku… pełna barw, pełna skarbów i pełna jesiennych darów…

Z okazji jej nadejścia, dzieci, wraz z wychowawczyniami świetlicy, przygotowały wystawę plastyczno – edukacyjną, pt.: „Jesienne inspiracje”.

Na wystawie, oprócz informacji i ciekawostek na temat jesiennej pory roku, wyeksponowane zostały prace plastyczne, które powstały podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

Mamy nadzieję, że zarówno dorośli, jak i najmłodsi z radością zatrzymają się przy pięknych pracach dzieci i z zainteresowaniem je obejrzą.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

jesienne_inspiracje

Pozostałe zdjęcia w galerii

„ROZTAŃCZONE ŚWIETLIKI” NA GALI „UCZNIOWIE – NAUCZYCIELOM” Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

12 października odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na tę okoliczność, świetlicowa grupa taneczna „Roztańczone Świetliki”, przygotowała piękny taniec. Aż 17 dziewcząt wystąpiło na scenie i oczarowało wszystkich zebranych na sali gości.

Występ dziewczynki poprzedziły krótkim wierszykiem, w którym podziękowały nauczycielom za ich trud i pracę oraz życzyły spełnienia w życiu zawodowym.

Taniec dziewcząt był, jak zwykle, barwny i wzbudził we wszystkich widzach moc pozytywnych emocji i wywołał uśmiech na wszystkich twarzach.

Dziękujemy dziewczynkom za przepiękny występ!

swietliki

Pozostałe zdjęcia w galerii

GOŚĆ W ŚWIETLICY – WIZYTA SZKOLNEJ PIELĘGNIARKI „ZASADY PIERWSZEJ POMOCY”

15 września gościliśmy w świetlicy szkolną pielęgniarkę – Panią Renatę Radzką. Spotkanie odbyło się w celu zapoznania dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom, co robić, gdy na przykład leci  krew z nosa, albo gdy ktoś się skaleczy lub gdy jest komuś słabo. Spotkanie bardzo się dzieciom podobało. Mali słuchacze zadawali wiele pytań związanych z tematem oraz dzielili się swoimi przeżyciami w zakresie pierwszej pomocy.

Bardzo dziękujemy Pani pielęgniarce za pouczające spotkanie.

20170915_134742

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018 Z „ROZTAŃCZONYMI ŚWIETLIKAMI”

4 września, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2017-2018, dziewczęta ze świetlicowego zespołu tanecznego „Roztańczone Świetliki” wystąpiły podczas dwóch uroczystych apeli: dla klas pierwszych oraz dla klas drugich i trzecich. Dziewczęta zaprezentowały się, jak zwykle, wspaniale, kolorowo i radośnie, co zostało docenione przez zgromadzoną publiczność, która nagrodziła tancerki gromkimi brawami.

Dziękujemy dziewczętom za piękny występ a wszystkim uczniom życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów oraz radości ze zdobywanej wiedzy.

występ