• Świetlica

  ROK 2017/2018


  ŚWIĄTECZNY WYSTĘP DZIECI ZE ŚWIETLICY – W KINIE

  DSC05119a

  Dnia 27 marca 2018r., w polkowickim kinie, odbyło się spotkanie burmistrza miasta – p. Wiesława Wabika z dziećmi z rodzin objętych opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach. Spotkanie miało na celu (tradycyjnie już), z okazji Świąt Wielkanocnych, wręczenie najmłodszym świątecznych paczek.

  Uczniowie naszej świetlicy uświetnili uroczystość prezentując przedstawienie pt.: „Gaiczek zielony, czyli o zwyczajach wielkanocnych”. Były wiersze, piosenki, tańce, a nawet dyngusowe oblewanie!

  Występ bardzo się spodobał całej publiczności. Nasze dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami!

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  „GAICZEK ZIELONY, CZYLI O ZWYCZAJACH WIELKANOCNYCH”

  DSC05033

  Uczniowie ze świetlicy wprowadzili uczniów klas 0-III oraz przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w świąteczną atmosferę, prezentując przedstawienie pt. „Gaiczek zielony, czyli o zwyczajach wielkanocnych”.

  Występ był wyjątkowy, kolorowy i wesoły, dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, a piękna scenografia, wspaniałe stroje i oprawa muzyczna „na ludową nutę”, dopełniły całości.

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  „BAJKOWE I BAŚNIOWE POSTACIE”

  20180326_134122a

  W marcu  rozstrzygnięty został Międzyszkolny Rodzinny Konkurs Plastyczny ph. „Bajkowe i baśniowe postacie”, zorganizowany przez naszą świetlicę. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-III, uczęszczających do świetlic w polkowickich szkołach podstawowych i członków ich rodzin.

  Wszystkie prace konkursowe były piękne, pomysłowe i wykonane z wielu różnorodnych materiałów i wieloma technikami plastycznymi. Wpłynęło ich na konkurs aż 34!

  Wśród laureatów konkursu znalazła się dość liczna grupa naszych zdolnych plastyków:

  I MIEJSCE:   Paulina Gajdosz z kl. I a

  Amelia Czajka z kl. II a

  II MIEJSCE:  Daniel Bartczak z kl. II c

  III MIEJSCE:  Marcelina Tyrkała z kl. I a

  Korneliusz Pyrzeński z kl. I a

  WYRÓŻNIENIA:  Seweryn Lemke z kl. II c

  Martyna Wojciechowska z kl. I a

  Estera Frączek z kl. I b

  Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A wszystkie prace konkursowe, od 21 marca, można było oglądać na wystawie w holu szkoły.

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  „ZIMA PRZYNOSI NIESPODZIANKI”

  W lutym Szkoła Podstawowa Nr 1 ogłosiła Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Zima przynosi  niespodzianki”. 16 uczniów, uczęszczających do naszej świetlicy, wzięło w nim udział. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały swoje zimowe prace. Wszystkie były piękne i wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi.

  Trzymaliśmy mocno kciuki za wszystkich naszych uczestników i trzeba przyznać, że przyniosło to efekt, gdyż aż 7 dzieci zostało laureatami tego konkursu.

  A oto i oni:

  I MIEJSCE
  Paulina Świder, kl. I d
  Julia Czaja, kl. III a

  II MIEJSCE
  Alicja Kasperska, kl. III a

  III Miejsce
  Gabriela Kołodziejczak, kl. II c
  Maja Potocka, kl. III f

  WYRÓŻNIENIA:
  Michalina Moskal, kl. III h
  Bartosz Banaszkiewicz, kl. II b

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  ŚWIETLICOWY BAL KARNAWAŁOWY

  9 lutego odbyła się zabawa karnawałowa, na którą zaproszono wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy. Na balu, oprócz swobodnych tańców i zabaw przy muzyce, odbyły się różne konkurencje. Jedną z nich był taniec z ,,Workiem różności”, z którego dzieci losowały zabawne przebrania, by później wystąpić w nich na  balowym pokazie mody. Był też Taniec na gazecie i Taniec z balonem.

  W rytmie najnowszych i trochę starszych przebojów wszyscy śmiało wyginali swoje ciała i świetnie się bawili.

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  „BĄDŹMY BEZPIECZNI W INTERNECIE” ZAJĘCIA EDUKACYJNE

  to1

  5, 7 i 22 lutego, w świetlicy, przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla klas II pod hasłem: „Bądźmy bezpieczni w Internecie”.

  Zajęcia miały na celu ukazać dzieciom jakie zagrożenia czyhają na nie w sieci oraz w jaki sposób można i należy ich unikać.

  Uczniowie wykazali się dość dużą wiedzą na temat poruszania się w wirtualnym świecie. Zdobyli także nowe widomości, między innymi dowiedzieli się, co to jest Netykieta i co należy robić żeby jej przestrzegać.

  Na zakończenie spotkania każda klasa składała przyrzeczenie dotyczące przestrzegania poznanych zasad poruszania się w Internecie.

  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych przez nauczycielki działaniach.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii.


  JASEŁKA

  jaselka1

  Uczniowie ze świetlicy oraz z klasy Ib wprowadzili nas w świąteczną atmosferę prezentując jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe,  dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, a cudowna scenografia i oprawa muzyczna dopełniła całości.

  Serdecznie dziękujemy występującym uczniom oraz paniom ze świetlicy i katechetkom, że mogliśmy poczuć magię świąt.

  Zapraszamy do galerii zdjęć🙂


  20171128_111550W listopadzie Szkoła Podstawowa Nr 1 ogłosiła Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Mój przyjaciel miś”. Ponad 20 uczniów, uczęszczających do naszej świetlicy, wzięło w nim udział. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały swoje misie. Wszystkie były piękne, kolorowe i wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi.

  Trzymaliśmy mocno kciuki za wszystkich naszych uczestników i trzeba przyznać, że przyniosło to efekt, gdyż aż 11 dzieci zostało laureatami tego konkursu.

  A oto i oni:

  W KATEGORII PRAC PRZESTRZENNYCH:

  I MIEJSCE
  Lena Lipiarz, kl. II b

  II MIEJSCE
  Michalina Moskal, kl. III h

  III Miejsce
  Nadia Nowak, kl. III f

  WYRÓŻNIENIA:
  Maja Urban, kl. I c
  Oliwia Kwas, kl. I d

  W KATEGORII PRAC PŁASKICH:

  I MIEJSCE
  Nadia Oleksy, kl. III e

  II MIEJSCE
  Wiktoria Jankowska, kl III a

  III Miejsce
  Alicja Rękas, kl.II b

  WYRÓŻNIENIA:
  Hania Szczygieł, kl. I d
  Maja Chwierut, kl. „0”
  Ignacy Fiszer, kl. I b

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  ŚWIETLICOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MALOWNICZA JESIEŃ W OBIEKTYWIE”

  20171204_062629W październiku, w świetlicy szkolnej, odbył się konkurs fotograficzny pt. „Malownicza jesień w obiektywie”.  Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 – III, uczęszczających do świetlicy.

  Dziesięciu uczestników uwieczniło na fotografiach piękno jesiennej przyrody. Dzieci, wspólnie z rodzicami, wykonały przepiękne zdjęcia, które oceniało trzyosobowe jury. Zadanie to było niezwykle trudne, ponieważ każda fotografia była niezwykle urokliwa i w pełni oddająca charakter złotej polskiej jesieni.

  Wybrać jednak trzeba było…
  Werdykt brzmiał następująco:

  I miejsce: Natalia Cammarano z  kl. Ia, Nadia Oleksy z  kl. IIIe oraz Maksymilian Krajewski z kl. IIIa.
  II miejsce: Dawid Nytko z kl. Ib oraz Wiktoria Jankowska z kl. IIIa.
  III miejsce: Szymon Dziura z kl. IIIh.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
  Fotografie uczniów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu szkoły.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii.


  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

  misie.W  związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, 23 i 24 listopada,  grupa dzieci ze świetlicy udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Polkowicach.

  Uczniowie wraz ze swoimi pluszakami zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Z  zaciekawieniem wysłuchali historii pluszowego misia, ochoczo odpowiadali na zadawane zagadki, bezbłędnie wymieniali najbardziej popularne misie. Dzieci wykazały się również  sprawnością manualną paluszków, przewlekając sznurek przez tekturowego misia. Nie zabrakło też tańców i pląsów z ulubionymi pluszakami.

  Spotkanie wywołało u dzieci wiele uśmiechów i radości.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii


  PASOWANIE

  W dniach 25, 26 i 31 października, w naszej świetlicy, odbyło się pasowanie Pierwszoklasistów na Wychowanków Świetlicowej Gromady. W tym roku wydarzenie to przebiegało pod hasłem: „W krainie motyli”. Uroczystość rozpoczęło zaprezentowanie pierwszoklasistom sylwetki patrona naszej szkoły – Arkadego Fiedlera i jednego z jego znaków rozpoznawczych – motyli.

  Naszych najmłodszych, poza oficjalnym pasowaniem, czekało dużo testów. Były to testy wiedzy, dotyku, śpiewu, tańca, giętkości języka, znajomości regulaminu świetlicy, znajomości imion pań pracujących w świetlicy oraz test „pocytrynkowego” uśmiechu.

  Całość zakończyło uroczyste ślubowanie, pasowanie wielkimi piórami i wręczenie pamiątkowych dyplomików – motylków ze słodką niespodzianką.

  Pasowanie, przygotowane przez panie ze świetlicy, obfitowało w dobrą zabawę i dużo śmiechu, a Pierwszakom dostarczyło kolejnych wspaniałych wrażeń, związanych z wejściem w szkolne życie.

  22883868_1911178485798702_932360048_o20171031_105157(0)20171025_114659(0)20171025_095315

  Zdjęcia z Pasowania można obejrzeć w naszej świetlicowej galerii.


  JESIENNE  INSPIRACJE – WYSTAWA PLASTYCZNO-EDUKACYJNA

  Jesień to przepiękna pora roku… pełna barw, pełna skarbów i pełna jesiennych darów…

  Z okazji jej nadejścia, dzieci, wraz z wychowawczyniami świetlicy, przygotowały wystawę plastyczno – edukacyjną, pt.: „Jesienne inspiracje”.

  Na wystawie, oprócz informacji i ciekawostek na temat jesiennej pory roku, wyeksponowane zostały prace plastyczne, które powstały podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

  Mamy nadzieję, że zarówno dorośli, jak i najmłodsi z radością zatrzymają się przy pięknych pracach dzieci i z zainteresowaniem je obejrzą.

        Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

  jesienne_inspiracje

  Pozostałe zdjęcia w galerii


  „ROZTAŃCZONE ŚWIETLIKI” NA GALI „UCZNIOWIE – NAUCZYCIELOM” Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Na tę okoliczność, świetlicowa grupa taneczna „Roztańczone Świetliki”, przygotowała piękny taniec. Aż 17 dziewcząt wystąpiło na scenie i oczarowało wszystkich zebranych na sali gości.

  Występ dziewczynki poprzedziły krótkim wierszykiem, w którym podziękowały nauczycielom za ich trud i pracę oraz życzyły spełnienia w życiu zawodowym.

  Taniec dziewcząt był, jak zwykle, barwny i wzbudził we wszystkich widzach moc pozytywnych emocji i wywołał uśmiech na wszystkich twarzach.

              Dziękujemy dziewczynkom za przepiękny występ!

  swietliki

  Pozostałe zdjęcia w galerii


  GOŚĆ W ŚWIETLICY – WIZYTA SZKOLNEJ PIELĘGNIARKI „ZASADY PIERWSZEJ POMOCY”

  15 września gościliśmy w świetlicy szkolną pielęgniarkę – Panią Renatę Radzką. Spotkanie odbyło się w celu zapoznania dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom, co robić, gdy na przykład leci  krew z nosa, albo gdy ktoś się skaleczy lub gdy jest komuś słabo. Spotkanie bardzo się dzieciom podobało. Mali słuchacze zadawali wiele pytań związanych z tematem oraz dzielili się swoimi przeżyciami w zakresie pierwszej pomocy.

  Bardzo dziękujemy Pani pielęgniarce za pouczające spotkanie.

  20170915_134742


  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018 Z „ROZTAŃCZONYMI ŚWIETLIKAMI”

  4 września, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2017-2018, dziewczęta ze świetlicowego zespołu tanecznego „Roztańczone Świetliki” wystąpiły podczas dwóch uroczystych apeli: dla klas pierwszych oraz dla klas drugich i trzecich. Dziewczęta zaprezentowały się, jak zwykle, wspaniale, kolorowo i radośnie, co zostało docenione przez zgromadzoną publiczność, która nagrodziła tancerki gromkimi brawami.

  Dziękujemy dziewczętom za piękny występ a wszystkim uczniom życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów oraz radości ze zdobywanej wiedzy.

  występ

 • Kontakt

  adres
 • Wirtualny spacer

 • free vector