• Świetlica

  ROK 2018/2019

  POŻEGNANIE ZIMY I POWITANIE WIOSNY

  20 i 21 marca uczniowie naszej świetlicy żegnali Panią Zimę i witali długo wyczekiwaną Panią Wiosnę. Z tej okazji Panie przygotowały dużo atrakcyjnych zabaw. Było radośnie, kolorowo, tanecznie! A najważniejsze, że pogoda nie zawiodła i była prawdziwie wiosenna – ze słońcem i pięknym, błękitnym niebem!

   

  PRZEDSZKOLAKI W ŚWIETLICY

  07.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach zorganizowano Dzień Otwarty. Nasza świetlica również przygotowała się na przybycie przedszkolaków. Odwiedziło nas aż siedem grup dzieci z polkowickich przedszkoli. Dzieci mogły się przekonać, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa: odtańczyły dwa tańce – „Czekoladę” i „Taniec Pszczółki Mai”, a także mogły wykazać się wiedzą, rozwiązując różne zagadki.
  Czas w świetlicy upłynął wesoło i kolorowo. Dzieci wychodziły radosne i uśmiechnięte.

  ŚWIETLICOWY MINI PLAYBACK SHOW

  6 marca w naszej świetlicy odbył się Mini Playback Show. Tego dnia chętne dzieci przeobraziły się w różnych artystów muzycznych i zaprezentowały na świetlicowej scenie ich przeboje. Wystąpili między innymi: Margaret, Sarsa, Roksana Węgiel, Michał Szczygieł, Cleo, zespoły Akcent, Pudelsi oraz Bon Jovi i wielu innych. Było bardzo muzycznie i bardzo wesoło. Artyści na scenie prezentowali się wspaniale, nie zawiodła również publiczność, która bawiła się jak na prawdziwym koncercie!

  WYSTAWA  WALENTYNKOWA

  Z okazji Walentynek, uczniowie świetlicy, podczas zajęć plastycznych „czarowali z serduszek”. Prace, które powstały, zaprezentowano w holu szkoły. Oprócz nich, na wystawie znalazło się również wiele ciekawostek walentynkowych, z którymi wszyscy mogli się zapoznać.

  BAL WALENTYNKOWY

  14 lutego odbyła się w świetlicy zabawa walentynkowa, na którą zaproszono wszystkie dzieci ze świetlicy. W tym dniu królował kolor czerwony. Na balu, oprócz swobodnych tańców i zabaw przy muzyce, odbyły się różne konkurencje, między innymi taniec w kapeluszu, taniec z balonem, czy taniec na gazecie. Rozdano również wszystkie kartki walentynkowe, które dzieci, przez cały tydzień, wrzucały do specjalnej walentynkowej skrzyneczki. Było czerwono, muzycznie i bardzo wesoło!!! Na tegorocznym balu wszyscy bawili się wspaniale!

   

  BĄDŹMY BEZPIECZNI W INTERNECIE

  W lutym, odwiedziły naszą świetlicę wszystkie klasy drugie. Nauczycielki świetlicy przeprowadziły dla nich zajęcia pod hasłem: „Bądźmy bezpieczni w Internecie”. A wszystko z okazji lutowych Dni Bezpiecznego Internetu. Zajęcia miały na celu ukazać uczniom, jak pożyteczny i potrzebny jest Internet, ale równocześnie, jakie zagrożenia czyhają na dzieci w sieci oraz w jaki sposób można i należy ich unikać. Uczniowie wykazali się dość dużą wiedzą na temat poruszania się w wirtualnym świecie, ale także zdobyli nowe wiadomości na ten temat (między innymi dzięki zajęciom dowiedzieli się, co to jest Netykieta i co należy robić żeby jej przestrzegać). Na zakończenie spotkania każda klasa składała przyrzeczenie dotyczące przestrzegania poznanych zasad poruszania się w Internecie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych przez nauczycielki działaniach.

  PASOWANIE

  W dniach 26 i 27 września 2018 r., w naszej świetlicy, odbyła się Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów na Wychowanków Świetlicowej Gromady.

  Naszych najmłodszych uczniów, poza oficjalnym pasowaniem, czekała masa testów. Były to testy wiedzy, sprawnych rączek, dotyku, śpiewu i tańca, giętkości języka, znajomości regulaminu świetlicy oraz test uśmiechu.

  Całość zakończyło uroczyste ślubowanie, no i oczywiście Pasowanie.

  Pierwszoklasiści otrzymali również pamiątkowe dyplomiki ze słodką niespodzianką.

  Uroczystość obfitowała w dobrą zabawę i dużo śmiechu, a Pierwszakom dostarczyło kolejnych wrażeń, związanych z wejściem w szkolne życie.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii  🙂

  I a  I b  I c  I d  I e


  ROK 2017/2018

  WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

  29.05.2018 r. grupa dzieci ze świetlicy, wraz z wychowawczyniami, wybrała się na pieszą wycieczkę do Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach. Strażacy bardzo miło i serdecznie przyjęli swoich gości.

  Na początku zwiedzania dzieci przeszły mini test ze znajomości numerów alarmowych, który zdały bardzo dobrze. Uczniowie podczas wycieczki zobaczyli, jakim sprzętem dysponuje polkowicka straż pożarna oraz na własnych plecach mogli przekonać się jak ciężką aparaturę dźwigają pracownicy straży podczas gaszenia pożarów. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość wejścia do sypialni strażaków,  wejście na wóz strażacki, a także celowanie tryskającą z węża wodą do wyznaczonego obiektu (drzewa).

  Dzieci miały również okazję zobaczyć strażaków wyjeżdżających na akcję, ponieważ podczas zwiedzania, dyspozytor straży otrzymał wezwanie.

  Na koniec strażacy otrzymali od dzieci pamiątkową laurkę i głośny okrzyk podziękowań. Zaś uczniowie, zadowoleni i z garścią nowej wiedzy i doświadczeń wrócili do szkoły.

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii.


  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”

  20180525_130044 20180525_091734 20180521_140257

  W maju nasza świetlica ogłosiła Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem: „Zakładka do książki”. W konkursie udział wziąć mogli uczniowie klas 0-III ze wszystkich polkowickich szkół podstawowych.

  Wpłynęły do nas aż 44 prace. Każda zakładka była piękna i każdą z nich chciałoby się używać podczas czytania książek. Prace były wykonane wieloma technikami plastycznymi i miały przeróżne kształty. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyborem najpiękniejszych…

  Nasza szkoła doczekała się w tym konkursie tylko jednej laureatki – jest to Maja Urban z klasy I c, której zakładka zajęła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy Mai odniesionego sukcesu!

  Prace wszystkich uczestników zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu szkoły.

  Nagrody i upominki dla laureatów konkursu ufundował Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy!

  Zapraszamy do galerii.


  „SPOTKANIE Z MISTRZAMI” W RAMACH PROGRAMU „DOSKONAŁE MLEKO W SZKOLE”

  20180523_120030a

  23 maja, świetlicowy zespół taneczny „Kolorowe Iskierki”, udał się do Szkoły Podstawowej nr 4 na „Spotkanie z mistrzami”. Wizyta ta odbyła się w ramach programu „Doskonałe Mleko w Szkole”.
  Na tę okazję, do Polkowic przybyli nasi polscy mistrzowie z Towarzystwa Sportowego Wisła Zakopane: Józef Łuszczek – mistrz świata z roku 1978 w biegach narciarskich na dystansie 15 km w Lahti, Jakub Kot – drużynowy medalista mistrzostw świata juniorów w skokach narciarskich w 2009 r., a także młoda kadra – Łukasz Bukowski, Kacper Jarząbek, Łukasz Łukaszczyk oraz trener skoczków – Józef Jarząbek.
  W trakcie spotkania sportowcy opowiadali uczniom o początkach i rozkwicie swojej kariery oraz przybliżyli im jak wyglądają treningi skoczka narciarskiego.
  Zaproszeni goście sporo uwagi poświęcili także tematowi zdrowego odżywiania.
  Podczas spotkania nie zabrakło występów gimnastycznych w wykonaniu grupy akrobatycznej z SP-4, wokalnych, w wykonaniu gimnazjalistek oraz tanecznych, w wykonaniu naszych „Kolorowych Iskierek”.
  Były także konkursy wiedzy z dziedziny zdrowego i racjonalnego odżywiania. Każdy uczestnik konkursu otrzymywał nagrodę.
  Na koniec dzieci mogły sobie robić zdjęcia ze sportowcami, a także otrzymały pamiątkowe kartki z autografami.

  Zapraszamy do galerii.


  WYCIECZKA DO MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W POLKOWICACH

  20180518_131756a

  18 maja, grupa dzieci z naszej świetlicy, w bajkowych przebraniach, udała się do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach. Po dotarciu na miejsce, nasi uczniowie, jako bajkowe postacie, zaprezentowali krótki program artystyczny – niespodziankę – dla pracowników biblioteki. Była wspólna piosenka, wierszyk i… bajkowe zagadki, które pracownicy biblioteki mieli za zadanie odgadnąć. Spisali się na medal i nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

  Po części artystycznej dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. ”Wolontariat, czyli jak zostać bohaterem?” Dowiedziały się, co to jest wolontariat, na czym polega i co daje ludziom będącym wolontariuszami… Były to bardzo pouczające zajęcia.

  Całe spotkanie zaliczyć należy do bardzo udanych. Dzieci wracały do świetlicy z uśmiechem i śpiewem na ustach.

  Zapraszamy do galerii.


  „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA… W ŚWIETLICY”

  W dniach 17 – 25 maja, w naszej świetlicy, w ramach akcji „Czytanie łączy pokolenia…w świetlicy” odwiedziło nas kilku pracowników naszej szkoły, aby poczytać dzieciom książeczki. Byli to: Pani Sylwia Skraba – szkolny logopeda, Pani Sara Cybruch – szkolny psycholog, Pani Anna Sztejkowska – szkolny intendent, Pani Beata Janik – nauczycielka historii i przyrody oraz Pani Justyna Wojcińska – szkolny pedagog.

  Goście szybko zyskali sobie przychylność dzieci, które z zaciekawieniem słuchały czytanych przez nich opowieści, a czasem nawet porozmawiały z czytającym na temat tekstu.

  Na koniec dzieci wręczały gościom dyplomy z podziękowaniem. Nie zabrakło również wspólnych, pamiątkowych zdjęć.

  Invalid Displayed Gallery

  Zapraszamy do galerii.


  PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI LOKALNEJ WYSTĘP W AMFITEATRZE

  FB_IMG_1527404233559 FB_IMG_1527404216728

  Jak co roku, w naszym mieście, w okolicach Dnia Dziecka, organizowany jest przez Polkowickie Centrum Animacji Przegląd Twórczości Lokalnej. I tak, co roku, impreza ta przyciąga na scenę całą rzeszę młodych artystów z całych Polkowic i okolicznych wiosek.

  Oczywiście wśród nich nie może zabraknąć także reprezentacji naszej świetlicy szkolnej, która prowadzi co roku intensywne przygotowania do swoich występów.

  W tym roku, 25 maja, nasi uczniowie prezentowali się w dwóch grupach: zespół taneczny „Kolorowe Iskierki” zaprezentował układ taneczny oraz grupa uczniów ze świetlicy, wraz z tancerkami, zaśpiewała piękną i wzruszającą piosenkę dla wszystkich Mam. Niejednej Mamusi na widowni zakręciła się łezka w oku… i o to chodziło!

  Nasi mali artyści zaprezentowali się pięknie i nagrodzeni zostali gromkimi brawami, za co serdecznie dziękujemy!

  A po zejściu ze sceny uściskali swoje Mamy i wręczyli im własnoręcznie wykonane w świetlicy serduszka.

  Zapraszamy do galerii.


  WYCIECZKA DO KLUBU SPORTOWEGO POLKOWICE

  KS Pokowice1

  16 maja dzieci z naszej świetlicy odwiedziły Klub Sportowy Polkowice – sekcję piłki nożnej. Po stadionie uczniów oprowadzał Pan Piotr Wójcik – ikona polkowickiej piłki.

  Dzieci zapoznały się z historią polkowickiego klubu oraz zwiedziły budynek klubowy i stadion.

  Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali drobne upominki rzeczowe w postaci kolorowanek, kredek, odblasków oraz słodyczy, ufundowane przez Gminę Polkowice.

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii.


  ŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI „O ZWIERZĘTACH W WIERSZACH POETÓW”

  Wszyscy uczestnicy konkursu1

  17 maja, w świetlicy szkolnej, odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,O zwierzętach w wierszach poetów”.

  Wzięło w nim udział 18 uczestników z klas 0-I. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Wybór dla jury był ogromnie trudny, jednak trzeba było go dokonać.

  Werdykt brzmiał następująco:

  I miejsce: SZYMCZAK Kalina, kl. Ib
  II miejsce: KOŁTUN Wiktor, kl. Ic
  III miejsce: NOWAK Iga, kl. Id

  WYRÓŻNIENIA: TYRKAŁA Marcelina, kl. Ia

  PLOK Szymon, kl. Ic

  Po ogłoszeniu wyników zwycięzcom i wyróżnionym wręczono dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy otrzymali zakładkę do książki oraz słodki upominek.

  Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy.

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii.


  ŚWIETLICOWY „MAM TALENT”

  20180515_142106

  We wtorek, 15 maja, nasza świetlica zmieniła się w salę widowiskową, a podłoga w estradę, na której, w ramach Świetlicowego Mam Talent, gościliśmy prawdziwe gwiazdy.

  Nasi mali gwiazdorzy zaprezentowali całą gamę umiejętności: od tańca, gry na instrumentach, przez śpiew, po talenty sportowe i cyrkowo-gimnastyczne. Chętnych do zaprezentowania swoich talentów przed kolegami i koleżankami nie zabrakło i frekwencja na naszej estradzie dopisała.

  Publiczność z zaciekawieniem oglądała i przysłuchiwała się swoim utalentowanym kolegom i koleżankom, na koniec nagradzając ich gromkimi brawami.

  Wszyscy bawili się wyśmienicie, a każdy uczestnik świetlicowego talent show otrzymał upominek i pamiątkowy dyplom.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii.


  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

  20180510_140940

  10 maja, w piękny słoneczny dzień, nie mogliśmy zapomnieć o naszej pani pielęgniarce – Pani Renacie Radzkiej, która w każdej sytuacji i chwili służy pomocą zarówno małym, jak i dużym.

  W podziękowaniu za miętową herbatkę na bolący brzuszek, chłodne okłady na wszelakie stłuczenia, ciepły uśmiech i miłą rozmowę, dzieci ze świetlicy wraz z wychowawczyniami, jak co roku, przygotowały dla pani pielęgniarki piękną laurkę, tym razem w postaci dużego kwiatka.

  Uroczyste wręczenie naszego dzieła oraz złożenie życzeń i radosne odśpiewanie „Sto lat”, odbyło się w szkolnej świetlicy, gdzie najpierw Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom, jak ważna jest higiena osobista.

  Pani pielęgniarka z radością i lekkim wzruszeniem wysłuchała życzeń i przyjęła od nas laurkę, która obecnie upiększa  jej gabinet.

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii.


  Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

  20180427_132905

  27 kwietnia grupa dzieci ze świetlicy udała się z wizytą do zaprzyjaźnionych przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 5.

  Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie o Hani, która zgubiła igiełkę.

  Przedszkolaki bardzo ładnie się zaprezentowały.

  Nasze dzieci nagrodziły małych artystów wielkimi brawami i wręczyły na ręce Pani przedszkolanki piękną laurkę z podziękowaniem.

  Po przedstawieniu było wspólne śpiewanie i pląsanie oraz czas na swobodną zabawę integrującą młodszych ze starszymi.

  Było to bardzo miłe spotkanie, a dowodem tego były uśmiechnięte buzie wszystkich dzieci.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii.


  ŚWIETLICOWY KONKURS WIEDZY O BAJKACH I BAŚNIACH DLA KLAS DRUGICH

  II c II b II a

  Dnia 26.04.2018 r. w szkolnej świetlicy odbył się Konkurs Wiedzy o Bajkach i Baśniach.

  Skierowany był do wszystkich uczniów klas drugich: IIa, IIb i IIc.

  Każda klasa, po przybyciu do świetlicy, została podzielona na cztery grupy, w których odbywała się rywalizacja. Dzieci rozwiązywały quizy, zagadki, rebusy i krzyżówki, w których miały okazję wykazać się wiedzą w tak rozległym temacie, jak bajki i baśnie.

  Okazało się, że ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie świetnie!

  Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii.


  TANECZNE SPOTKANIE Z GRUPĄ GIMNAZJALISTÓW

  20180417_125904(0)

  17.04.2018r. do naszej świetlicy zawitali goście. Byli to gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1, którzy wraz z Panią Marzeną Adamczyk przygotowali dla naszych uczniów zajęcia taneczne.

  Wszystkie dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczyły i z ogromną pasją uczyły się tanecznych kroków.

  Atmosfera była wspaniała, przy gorących rytmach wszyscy świetnie się bawili!

  Spotkanie to było doskonałą okazją na zintegrowanie się uczniów z obu szkół.

  Mamy nadzieję na więcej…

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii.


  WIOSNA W ŚWIETLICY

  20180409_145645

  Przyszła do nas wiosna, a wraz z nią piękne, gorące dni. Czas w świetlicy uczniowie spędzają teraz głównie na powietrzu – na szkolnym placu zabaw albo na szkolnych boiskach. Każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie: czy to grę w piłkę, czy pokonywanie zręcznościowych drabinek, czy rysowanie kredą, czy skakanie przez długą skakankę. Wszystkie buzie są uśmiechnięte i potrzeba ruchu w pełni zaspokojona. Oby jak najwięcej było takich pięknych, słonecznych dni.

  Zapraszamy do galerii


  ŚWIĄTECZNY WYSTĘP DZIECI ZE ŚWIETLICY – W KINIE

  DSC05119a

  Dnia 27 marca 2018r., w polkowickim kinie, odbyło się spotkanie burmistrza miasta – p. Wiesława Wabika z dziećmi z rodzin objętych opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach. Spotkanie miało na celu (tradycyjnie już), z okazji Świąt Wielkanocnych, wręczenie najmłodszym świątecznych paczek.

  Uczniowie naszej świetlicy uświetnili uroczystość prezentując przedstawienie pt.: „Gaiczek zielony, czyli o zwyczajach wielkanocnych”. Były wiersze, piosenki, tańce, a nawet dyngusowe oblewanie!

  Występ bardzo się spodobał całej publiczności. Nasze dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami!

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  „GAICZEK ZIELONY, CZYLI O ZWYCZAJACH WIELKANOCNYCH”

  DSC05033

  Uczniowie ze świetlicy wprowadzili uczniów klas 0-III oraz przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w świąteczną atmosferę, prezentując przedstawienie pt. „Gaiczek zielony, czyli o zwyczajach wielkanocnych”.

  Występ był wyjątkowy, kolorowy i wesoły, dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, a piękna scenografia, wspaniałe stroje i oprawa muzyczna „na ludową nutę”, dopełniły całości.

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  „BAJKOWE I BAŚNIOWE POSTACIE”

  20180326_134122a

  W marcu  rozstrzygnięty został Międzyszkolny Rodzinny Konkurs Plastyczny ph. „Bajkowe i baśniowe postacie”, zorganizowany przez naszą świetlicę. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-III, uczęszczających do świetlic w polkowickich szkołach podstawowych i członków ich rodzin.

  Wszystkie prace konkursowe były piękne, pomysłowe i wykonane z wielu różnorodnych materiałów i wieloma technikami plastycznymi. Wpłynęło ich na konkurs aż 34!

  Wśród laureatów konkursu znalazła się dość liczna grupa naszych zdolnych plastyków:

  I MIEJSCE:   Paulina Gajdosz z kl. I a

  Amelia Czajka z kl. II a

  II MIEJSCE:  Daniel Bartczak z kl. II c

  III MIEJSCE:  Marcelina Tyrkała z kl. I a

  Korneliusz Pyrzeński z kl. I a

  WYRÓŻNIENIA:  Seweryn Lemke z kl. II c

  Martyna Wojciechowska z kl. I a

  Estera Frączek z kl. I b

  Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A wszystkie prace konkursowe, od 21 marca, można było oglądać na wystawie w holu szkoły.

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  „ZIMA PRZYNOSI NIESPODZIANKI”

  W lutym Szkoła Podstawowa Nr 1 ogłosiła Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Zima przynosi  niespodzianki”. 16 uczniów, uczęszczających do naszej świetlicy, wzięło w nim udział. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały swoje zimowe prace. Wszystkie były piękne i wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi.

  Trzymaliśmy mocno kciuki za wszystkich naszych uczestników i trzeba przyznać, że przyniosło to efekt, gdyż aż 7 dzieci zostało laureatami tego konkursu.

  A oto i oni:

  I MIEJSCE
  Paulina Świder, kl. I d
  Julia Czaja, kl. III a

  II MIEJSCE
  Alicja Kasperska, kl. III a

  III Miejsce
  Gabriela Kołodziejczak, kl. II c
  Maja Potocka, kl. III f

  WYRÓŻNIENIA:
  Michalina Moskal, kl. III h
  Bartosz Banaszkiewicz, kl. II b

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  ŚWIETLICOWY BAL KARNAWAŁOWY

  9 lutego odbyła się zabawa karnawałowa, na którą zaproszono wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy. Na balu, oprócz swobodnych tańców i zabaw przy muzyce, odbyły się różne konkurencje. Jedną z nich był taniec z ,,Workiem różności”, z którego dzieci losowały zabawne przebrania, by później wystąpić w nich na  balowym pokazie mody. Był też Taniec na gazecie i Taniec z balonem.

  W rytmie najnowszych i trochę starszych przebojów wszyscy śmiało wyginali swoje ciała i świetnie się bawili.

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  „BĄDŹMY BEZPIECZNI W INTERNECIE” ZAJĘCIA EDUKACYJNE

  to1

  5, 7 i 22 lutego, w świetlicy, przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla klas II pod hasłem: „Bądźmy bezpieczni w Internecie”.

  Zajęcia miały na celu ukazać dzieciom jakie zagrożenia czyhają na nie w sieci oraz w jaki sposób można i należy ich unikać.

  Uczniowie wykazali się dość dużą wiedzą na temat poruszania się w wirtualnym świecie. Zdobyli także nowe widomości, między innymi dowiedzieli się, co to jest Netykieta i co należy robić żeby jej przestrzegać.

  Na zakończenie spotkania każda klasa składała przyrzeczenie dotyczące przestrzegania poznanych zasad poruszania się w Internecie.

  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych przez nauczycielki działaniach.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii.


  JASEŁKA

  jaselka1

  Uczniowie ze świetlicy oraz z klasy Ib wprowadzili nas w świąteczną atmosferę prezentując jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe,  dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, a cudowna scenografia i oprawa muzyczna dopełniła całości.

  Serdecznie dziękujemy występującym uczniom oraz paniom ze świetlicy i katechetkom, że mogliśmy poczuć magię świąt.

  Zapraszamy do galerii zdjęć🙂


  20171128_111550W listopadzie Szkoła Podstawowa Nr 1 ogłosiła Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Mój przyjaciel miś”. Ponad 20 uczniów, uczęszczających do naszej świetlicy, wzięło w nim udział. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały swoje misie. Wszystkie były piękne, kolorowe i wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi.

  Trzymaliśmy mocno kciuki za wszystkich naszych uczestników i trzeba przyznać, że przyniosło to efekt, gdyż aż 11 dzieci zostało laureatami tego konkursu.

  A oto i oni:

  W KATEGORII PRAC PRZESTRZENNYCH:

  I MIEJSCE
  Lena Lipiarz, kl. II b

  II MIEJSCE
  Michalina Moskal, kl. III h

  III Miejsce
  Nadia Nowak, kl. III f

  WYRÓŻNIENIA:
  Maja Urban, kl. I c
  Oliwia Kwas, kl. I d

  W KATEGORII PRAC PŁASKICH:

  I MIEJSCE
  Nadia Oleksy, kl. III e

  II MIEJSCE
  Wiktoria Jankowska, kl III a

  III Miejsce
  Alicja Rękas, kl.II b

  WYRÓŻNIENIA:
  Hania Szczygieł, kl. I d
  Maja Chwierut, kl. „0”
  Ignacy Fiszer, kl. I b

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii


  ŚWIETLICOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MALOWNICZA JESIEŃ W OBIEKTYWIE”

  20171204_062629W październiku, w świetlicy szkolnej, odbył się konkurs fotograficzny pt. „Malownicza jesień w obiektywie”.  Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 – III, uczęszczających do świetlicy.

  Dziesięciu uczestników uwieczniło na fotografiach piękno jesiennej przyrody. Dzieci, wspólnie z rodzicami, wykonały przepiękne zdjęcia, które oceniało trzyosobowe jury. Zadanie to było niezwykle trudne, ponieważ każda fotografia była niezwykle urokliwa i w pełni oddająca charakter złotej polskiej jesieni.

  Wybrać jednak trzeba było…
  Werdykt brzmiał następująco:

  I miejsce: Natalia Cammarano z  kl. Ia, Nadia Oleksy z  kl. IIIe oraz Maksymilian Krajewski z kl. IIIa.
  II miejsce: Dawid Nytko z kl. Ib oraz Wiktoria Jankowska z kl. IIIa.
  III miejsce: Szymon Dziura z kl. IIIh.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
  Fotografie uczniów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu szkoły.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii.


  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

  misie.W  związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, 23 i 24 listopada,  grupa dzieci ze świetlicy udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Polkowicach.

  Uczniowie wraz ze swoimi pluszakami zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Z  zaciekawieniem wysłuchali historii pluszowego misia, ochoczo odpowiadali na zadawane zagadki, bezbłędnie wymieniali najbardziej popularne misie. Dzieci wykazały się również  sprawnością manualną paluszków, przewlekając sznurek przez tekturowego misia. Nie zabrakło też tańców i pląsów z ulubionymi pluszakami.

  Spotkanie wywołało u dzieci wiele uśmiechów i radości.

  Zapraszamy do Świetlicowej Galerii


  PASOWANIE

  W dniach 25, 26 i 31 października, w naszej świetlicy, odbyło się pasowanie Pierwszoklasistów na Wychowanków Świetlicowej Gromady. W tym roku wydarzenie to przebiegało pod hasłem: „W krainie motyli”. Uroczystość rozpoczęło zaprezentowanie pierwszoklasistom sylwetki patrona naszej szkoły – Arkadego Fiedlera i jednego z jego znaków rozpoznawczych – motyli.

  Naszych najmłodszych, poza oficjalnym pasowaniem, czekało dużo testów. Były to testy wiedzy, dotyku, śpiewu, tańca, giętkości języka, znajomości regulaminu świetlicy, znajomości imion pań pracujących w świetlicy oraz test „pocytrynkowego” uśmiechu.

  Całość zakończyło uroczyste ślubowanie, pasowanie wielkimi piórami i wręczenie pamiątkowych dyplomików – motylków ze słodką niespodzianką.

  Pasowanie, przygotowane przez panie ze świetlicy, obfitowało w dobrą zabawę i dużo śmiechu, a Pierwszakom dostarczyło kolejnych wspaniałych wrażeń, związanych z wejściem w szkolne życie.

  22883868_1911178485798702_932360048_o20171031_105157(0)20171025_114659(0)20171025_095315

  Zdjęcia z Pasowania można obejrzeć w naszej świetlicowej galerii.


  JESIENNE  INSPIRACJE – WYSTAWA PLASTYCZNO-EDUKACYJNA

  Jesień to przepiękna pora roku… pełna barw, pełna skarbów i pełna jesiennych darów…

  Z okazji jej nadejścia, dzieci, wraz z wychowawczyniami świetlicy, przygotowały wystawę plastyczno – edukacyjną, pt.: „Jesienne inspiracje”.

  Na wystawie, oprócz informacji i ciekawostek na temat jesiennej pory roku, wyeksponowane zostały prace plastyczne, które powstały podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

  Mamy nadzieję, że zarówno dorośli, jak i najmłodsi z radością zatrzymają się przy pięknych pracach dzieci i z zainteresowaniem je obejrzą.

        Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

  jesienne_inspiracje

  Pozostałe zdjęcia w galerii


  „ROZTAŃCZONE ŚWIETLIKI” NA GALI „UCZNIOWIE – NAUCZYCIELOM” Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Na tę okoliczność, świetlicowa grupa taneczna „Roztańczone Świetliki”, przygotowała piękny taniec. Aż 17 dziewcząt wystąpiło na scenie i oczarowało wszystkich zebranych na sali gości.

  Występ dziewczynki poprzedziły krótkim wierszykiem, w którym podziękowały nauczycielom za ich trud i pracę oraz życzyły spełnienia w życiu zawodowym.

  Taniec dziewcząt był, jak zwykle, barwny i wzbudził we wszystkich widzach moc pozytywnych emocji i wywołał uśmiech na wszystkich twarzach.

              Dziękujemy dziewczynkom za przepiękny występ!

  swietliki

  Pozostałe zdjęcia w galerii


  GOŚĆ W ŚWIETLICY – WIZYTA SZKOLNEJ PIELĘGNIARKI „ZASADY PIERWSZEJ POMOCY”

  15 września gościliśmy w świetlicy szkolną pielęgniarkę – Panią Renatę Radzką. Spotkanie odbyło się w celu zapoznania dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom, co robić, gdy na przykład leci  krew z nosa, albo gdy ktoś się skaleczy lub gdy jest komuś słabo. Spotkanie bardzo się dzieciom podobało. Mali słuchacze zadawali wiele pytań związanych z tematem oraz dzielili się swoimi przeżyciami w zakresie pierwszej pomocy.

  Bardzo dziękujemy Pani pielęgniarce za pouczające spotkanie.

  20170915_134742


  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018 Z „ROZTAŃCZONYMI ŚWIETLIKAMI”

  4 września, w dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2017-2018, dziewczęta ze świetlicowego zespołu tanecznego „Roztańczone Świetliki” wystąpiły podczas dwóch uroczystych apeli: dla klas pierwszych oraz dla klas drugich i trzecich. Dziewczęta zaprezentowały się, jak zwykle, wspaniale, kolorowo i radośnie, co zostało docenione przez zgromadzoną publiczność, która nagrodziła tancerki gromkimi brawami.

  Dziękujemy dziewczętom za piękny występ a wszystkim uczniom życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów oraz radości ze zdobywanej wiedzy.

  występ

 • Kontakt

  adres
 • Wirtualny spacer

 • free vector