• Osiągnięcia 2005/2006

14 czerwca 2006 r. reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem koła przyrodniczego „Ekoludki” dla klas II i III – p. M. Kaczmarek, wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Znam i podziwiam Przemkowski Park Krajobrazowy” organizowanym przez SP 2 w Przemkowie. Wspólnie uczestniczyli w warsztatach ekologiczno terenowych połączonych z plenerem plastycznym  oraz prezentacjach artystycznych, zdobywając indywidualnie i grupowo punkty w różnych konkurencjach. Na zakończenie imprezy odbyło się ognisko i zabawy wszystkich uczestników konkursu.

Grupowo, jako SP 3 w Polkowicach zdobyliśmy III miejsce w Powiecie a indywidualnie:

Katarzyna Jantos z III d – I miejsce w kategorii piosenka ekologiczna

Kamil Andrzejewski III d – IV miejsce w kategorii praca plastyczna

Maja Kuczak II a – IV miejsce w kategorii poezja ekologiczna

znam_i_podziwiam_przemkowski_park_1_14062006

W powiatowym etapie drużynowego turnieju klas III „Tęgie Głowy”, drużyna naszej szkoły zajęła  II miejsce.

tegie_glowy_1_20052006

20 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy klas III. Jędrzej Furman zajął I miejsce.

miedzyszkolny-konkurs_przyrodniczy_1_200420052006

7 kwietnia w Auli Forum w Zespole Szkół w Polkowicach odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Powiatowego Międzyprzedmiotowego Konkursu Regionalnego – Region Polkowicki. Uczniowie naszej szkoły odnieśli następujące sukcesy:

region_polkowicki_3_07042006

W Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas III nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

II miejsce     – Jędrzej Furman z klasy IIIc
    III miejsce    – Joanna Rosińska z klasy IIIe

konkurs_matematyczny_1_20052006

Przedstawiamy również wyniki Konkursu Matematycznego „Kwadratura Koła”

410

W X Przeglądzie Teatru Jednego Aktora zorganizowanym przez Polkowickie Centrum Animacji, 22 marca 2006r. wielu uczniów naszej szkoły odniosło sukces. A oto lista nagrodzonych uczniów:

II miejsce          –        Gabrysia Hanula

Dodatkowo Małgorzata Synowiec zdobyła I miejsce w kategorii „Humor i satyra w poezji i prozie”. Nasza szkoła zdobyła również wyróżnienie Grand Prix Przeglądu Teatru Jednego Aktora.

x-przeglad_teatru_jednego_aktora_22032006

W XI Przeglądzie Gazetek i Wydawnictw Szkolnych, zorganizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy, zespół redakcyjny naszej gazetki szkolnej „Spięcie” otrzymał wyróżnienie, które jest najwyższą formą nagrody w tym przeglądzie.

xi_przeglad_gazetek_i_wydawnictw_20052006

Grupa teatralna z naszej szkoły otrzymała nagrodę w XI Przeglądzie Małych Form Teatralnych Jasełka ‚2006. Konkurs zorganizowany został przez MCK w Legnicy.

xi_przegladzie-malych_form_teatralnych_2006

Zespół wokalny z naszej szkoły biorący udział w Przeglądzie Kolęd Granych i Śpiewanych, zorganizowany przez MCK Legnica otrzymał nagrodę.

przeglad_koled_granych_i_spiewanych_20052006

Katarzyna Jantos zdobyła III miejsce w IX Konkursie Przeglądu Piosenki Dziecięcej w kategorii 7-12 lat.

przeglad_piosenki_dzieciecej_20052006

Ewa Pieniacka uczennica klasy VIc zdobyła I miejsce w Konkursie Recytatorskim Uczniów Szkół Podstawowych zorganizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy.

konkurs_recytatorski_20052006

I miejsce w Konkursie recytatorskim o tematyce patriotyczno-religijnej z okazji Święta Niepodległości wywalczył Maciej Gajda.

-konkurs-rec_swieto_niepodleglosci_20052006

Małgorzata Synowiec zajęła II miejsce w IX Konkursie Recytatorskim „Srebrna Muza” w kategorii: klasy IV-VI

ix_konkurs_srebna_muza_20052006

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze spisali się w Konkursie Komend: Straży Miejskich, Policji i Straży Pożarnych województwa dolnośląskiego pn. „Bezpieczni razem 2005”. A oto wyniki konkursu:
    w kategorii klas VI – I miejsce
    w kategorii klas V – II miejsce
    w kategorii klas IV – VI miejsce

bezpieczni_razem_2005

Przedstawiamy wyniki Miejskiego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II przyjacielem dzieci”:

konkurs_recytatorski_1_27102005

27 października w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski. Jury w składzie: p. I. Dobrzyńska, p. I. Łuzna, p. B. Musiał i p. K. Serafin przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Małgosia Synowiec kl. IVc  i  Ewa Pieniacka kl. VI
    II miejsce: Norbert Hałuza kl. VIc i  Matusz Masiczak kl. Va
    III miejsce: Lucyna Lis kl. VIc i  Agnieszka Hłuszij kl. VId

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursach międzyszkolnych.

konkurs_recytatorski_2_27102005

konkurs_recytatorski_3_27102005

I miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt. Skład reprezentacji naszej szkoły:
    – Marta Bielak VId
    – Klaudia Józefowicz VId
    – Justyna Migo VId
    – Emilia Turlińska VIb
    – Agata Bucyk VIe
    – Patrycja Zaraza VIe

Wyniki jakie osiągnęły dziewczęta na podczas Indywidualnych Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci.