• Osiągnięcia 2003/2004 – Wieści ze świetlicy szkolnej

  a

  V PRZEGLĄD ŚWIETLICOWEJ TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ „NA CYRKOWEJ ARENIE”

   

  W tym roku, tradycyjnie, nasza świetlica zorganizowała już V Przegląd Świetlicowej Twórczości Dziecięcej. Tegoroczne spotkanie przybrało nietypową formę. Uczniowie i wychowawczynie zmienili się w cyrkowych artystów wykonujących wiele trudnych sztuczek i akrobacji. W cyrku „Bambolino” wystąpiły również zwierzęta: były groźne lwy, tańczący niedźwiedź, liczący pies i emerytowany słoń.
  Tradycyjnie już Przegląd uświetnił występ gwiazdy muzycznej. W tym roku była to Majka Jeżowska wraz ze swoim chórkiem. Widzowie z zapartym tchem śledzili wyczyny fakira – połykacza ostrych przedmiotów, żonglerów tańczących z wirującymi talerzami i wspaniałego magika, który z uśmiechem czarował wszystko i wszystkich, a także uśmiali się do łez śledząc poczynania cyrkowego klauna. Swoje umiejętności cyrkowe mieli możliwość zaprezentować również uczniowie ze świetlic przy SP-1 i SP-2, których organizatorzy, tradycyjnie już, aktywnie włączyli do zabawy.
  Wszyscy bawili się świetnie – humory dopisywały od początku do końca!!! Aż żal było się rozstawać, jednak całe szczęście, że już za rok będzie kolejny – VI Przegląd Świetlicowej Twórczości Dziecięcej! Ciekawe pod jakim tytułem?

   

  v_przeglad_swietlicowej_tworczosci_2

  v_przeglad_swietlicowej_tworczosci_3


   IV ŚWIETLICOWY KONKURSU POETYCKI

  Dnia 8 marca 2004r. w świetlicy szkolnej ogłosiłam IV Konkurs Poetycki, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Mruczanki Kubusia Puchatka”. Przez około trzy tygodnie napływały do mnie wiersze pisane przez dzieci z klas I-III, uczęszczające do świetlicy. Wszystkie zebrane utwory przekazałam komisji oceniającej, którą w tym roku stanowiły: panie Liliana Szmorąg i Sylwia Skraba – nauczycielki ze świetlicy oraz Rita Bobrowska – uczennica klasy VI b, zwyciężczyni I Świetlicowego Konkursu Poetyckiego w kwietniu 2001r.
  Jury miało bardzo trudny wybór w wytypowaniu najlepszych, najciekawszych, najbardziej „kubusiowych” utworów – mruczanek, jednak zdecydować musiało i w rezultacie przyznało następujące tytuły:
  • I SUPER POETA -Ola Skraba z kl. II
  • II SUPER POETA -Ewa Chudzik z kl. I
  • III SUPER POETA -Kasia Marks z kl. III

  Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród wszystkim jego uczestnikom odbyło się dnia 14 kwietnia w świetlicy szkolnej. Wszystkie utwory biorące udział w konkursie można było przeczytać na korytarzu szkolnym obok stołówki oraz w świetlicy. Mam nadzieję, że młodych świetlicowych poetów będzie jeszcze więcej i że w następnym roku również będą oni chcieli podzielić się swoją twórczością z innymi.

   

  Agata Kusiak – nauczycielka świetlicy


  IV ŚWIETLICOWY KONKURSU RECYTATORSKI

  Dnia 24 marca 2004r. w stołówce szkolnej odbył się zorganizowany przeze mnie IV Świetlicowy Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 17 uczestników z klas I-III, uczęszczających codziennie do świetlicy. O godzinie 16:15, w sali konkursowej – dzięki dzieciom zapanowała wspaniała, poetycka atmosfera. Nagle wszyscy znaleźli się w magicznym świecie poezji J.Tuwima, J. Brzechwy, M. Konopnickiej i wielu innych. Po wyrecytowaniu konkursowych utworów dzieci i widownia mieli chwilę przerwy, ponieważ komisja w składzie: Monika Mitka – nauczycielka klas I-III, Jadwiga Berestecka – nauczycielka religii i Martyna Gołębiowska – uczennica klasy VIb, wielokrotna laureatka różnych konkursów recytatorskich, udała się na naradę. Obrady były bardzo burzliwe, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale i wybór był ogromnie trudny. Komisji udało się jednak go dokonać.

  WERDYKT BRZMIAŁ NASTĘPUJĄCO:
  • w kategorii klas pierwszych:

  I miejsce – Natalia Tomaszewicz
  II miejsce – Jana Jakubiw

  • w kategorii klas drugich:

  I miejsce – Natalia Szubra
  II miejsce – Norbert Krzyżanowski
  III miejsce – Daria Gruszczyńska

  • kategorii klas trzecich:

  I miejsce – Weronika Tomaszewicz

  Po ogłoszeniu werdyktu wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, upominki oraz słodką niespodziankę. Imprezę uważam za udaną, dzieci prezentowały się bardzo dobrze i były zadowolone, dopisała również publiczność.

  Agata Kusiak  nauczycielka świetlicy

   

  iv_swietlicowy_konkurs_recytatorski_1_24032004

  iv_swietlicowy_konkurs_recytatorski_2_24032004

  iv_swietlicowy_konkurs_recytatorski_3_24032004

 • Kontakt

  adres
 • Wirtualny spacer

 • free vector