Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować – edycja II

logotyp-program-uczymy-dzieci-programowac

Nasza szkoła w tym roku szkolnym bierze udział w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować – edycja II. Organizatorem programu jest firma EduSense, a koordynatorami programu: Anna Świć (autorka materiałów wykorzystanych w programie), Rafał Mitkowski.

,,Uczymy dzieci programować” to program edukacyjny, którego adresatem są szkoły, przedszkola, biblioteki, centra kultury, ośrodki edukacyjne a także rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem programu jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat, wsparcie nauczycieli w procesie nauczania tak aby bez lęku i obaw mogli włączać elementy programowania do zajęć dydaktycznych niezależnie od realizowanych aktualnie treści, wplatać programowanie w edukację matematyczną, językową, społeczną.

Program realizowany będzie przez p. Adrianę Ciupkę i Olgę Mrozik podczas koła „Mały programista” dla chętnych uczniów z klas II i III. Zajęcia odbywać się będą w środy od 13.45 do 14.30 w sali 206. Zapraszamy 3 października!!!

Możliwość komentowania Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować – edycja II została wyłączona

Dodawanie komentarzy zablokowane