• Oddziały przedszkolne

Ines Drozdowska zdobyła III miejsce w szkolnym konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ines

Paulina Gajdosz zdobyła II miejsce w międzyszkolnym konkursie logopedycznym „Bajka artykulacyjna” Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Paulina

02 grudnia 2016 r. w naszym przedszkolu gościliśmy górnika z Kopalni ZGH Rudna w Pana Grzegorza Sygnat. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu, jak również zaprezentował strój roboczy. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć czako oraz kask górniczy, , co było dla nich dużą atrakcją spotkania. Pan Grzegorz przyniósł ze sobą ciekawe eksponaty skalne wydobyte w Polkowickiej kopalni. Dzieci pochwaliły się swoją wiedzą na temat tego, jakie są kolory pióropusza w czako i kto je nosi. Podały również pochodzenie nazwy Święta Górniczego – Barbórki. Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane przez gościa skałami z kopalni. Dzieci przekazały Panu Grzegorzowi kartkę z podziękowaniem oraz słodkie małe co nieco. Serdecznie dziękujemy za wizytę i przybliżenie nam pracy górnika.

spotkanie-z-gornikiem

Dnia 01.2016r. odbyły się zajęcia warsztatowe z rodzicami pt. „Piernikowe szaleństwo”. Efektem współpracy rodzica z dzieckiem są wspaniałe pierniki, które dzieci zabrały ze sobą do domu lub przekazały na kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany w szkole.

pierniki

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, dnia 30.11.2016r. została zorganizowana zabawa andrzejkowa. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. W czasie andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć wróżenia z butów, gdzie nagrodą dla zwycięzców były wycieczki do ciepłych krajów.  Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

andrzejki

Dnia 18.11.2016r.. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Humanitarium we Wrocławiu. Na zajęciach produkowaliśmy puchnące farby. Następnie, które wykorzystaliśmy do wykonania trójwymiarowych obrazków. wykorzystamy je do wykonania trójwymiarowych obrazków. Podczas zwiedzania wystawy „Odnawialne źródła energii” mogliśmy sami przeprowadzać eksperymenty, wytwarzaliśmy prąd, rozwiązywaliśmy zagadki itp.

W Ogrodach Doświadczeń- Humanitarium można się przekonać, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą.

Ines Drozdowska została wyróżniona w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Egzotyczne zwierzę”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dsc_0062dsc_0194

Szymon Swół zdobył wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Dziecięce recytacje” w kategorii 0-I. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dsc_0060

Dnia o7.11.2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły ogólnopolskiej akcji promującej zdrowy tryb życia „Śniadanie daje moc”. Dzieci robiły podczas zajęć samodzielnie kanapki, które rozdały pracownikom szkoły, przypominając o tym głównym haśle akcji: „Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!”

Było pysznie, kolorowo i zdrowo !!:)

dsc_4535

Szymon Swół zdobył wyróżnienie w szkolnym konkursie recytatorskim  o tematyce religijno- patriotycznym w kategorii wiekowej 0-III. Był on najmłodszym uczestnikiem konkursy, tym bardziej cieszy ta nagroda.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

mms_20161102_211852

20.09.2016r. odbył się I Dzień Przedszkolaka. Podczas uroczystości przedstawiliśmy swój grupowy okrzyk:

„My jesteśmy SP3,
    zespół jakich mało
    Chociaż jest nas tak niewiele
    Bawić by się z nami chciało.”

Czekało na nas wiele atrakcji:  malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, dmuchańce, przygotowane przez pracowników Polkowickiego Centrum Animacji, Wiejskiego Ośrodka Kultury i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. By upamiętnić ten wyjątkowy dzień otrzymaliśmy od burmistrza pluszowe misiaki, które od dziś stały się symbolem Polkowickiego Dnia Przedszkolaka.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłą zabawę!!

dsc_4372  dsc_4376   dsc_4368-001   dsc_4398

Dnia 19.09.2016r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Policji panem Rafałem i funkcjonariuszką Straży Miejskiej panią Agnieszką. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci wspólnie z panią Agnieszką, w formie praktycznej przećwiczyły przechodzenie przez jezdnię. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja radiowozu policyjnego. Dzieci mogły zobaczyć go od środka a nawet zasiąść za kierownicą. Policjanci zademonstrowali różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci  wręczyły drobne upominki i kartkę. Na zakończenie wizyty uczniowie zostali obdarowani odblaskami, które zwiększają ich bezpieczeństwo na drodze.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

dsc_4342  dsc_4324  dsc_4312  dsc_4331